Προς το περιεχόμενο
  • 0
dhmm

Εσείς πως θα κάνατε μια web εμπορική εφαρμογή και τι γενικά να προσέχω ; ( PHP / Node.JS)

Ερώτηση

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να κάνω μια εμπορική εφαρμογή η οποία θα είναι στην πρώτη έκδοση με τα ελάχιστα απαιούμενα. Θα έχει διαχείριση αποθήκης, τιμολόγια, προσφορές κ.τ.λ. Εγώ αρκετά χρόνια έγραφα με PHP (web) , C# (Winforms) και τώρα τελευταία είμαι στο  στάδιο όπου μπορώ να πώ ότι μαθαίνω Node.JS και έχω φτάσει σε σημείο που μπορώ να γράψω ένα REST API. Για την εφαρμογή που λέω δεν χρειάζομαι API απο την αρχή και θα είναι traditional web app με MySQL απο πίσω.

Έχω μπερδευτεί λίγο τώρα διότι βλέπω πως όλα πάνε προς JS ( η έτσι μου φαίνεται ). Έχω 2 επιλογές, η θα κάνω PHP ( Symfony ) + Mysql αλλιώς με NodeJS + Mysql ( θέλω relations ). Επειδή όμως την NodeJS την ψιλοφοβάμαι λίγο λόγω single thread αν και με PM2 και load balancing γίνεται σαν multithread, λέω μην υπάρξει πρόβλημα στο μέλλον. Έχω μπερδευτεί λίγο.

Αν ήθελα API σίγουρα θα έβαζα πίσω την Node.JS αλλά δεν θέλω για τώρα. Αν και δεν ξέρω αν κάνω λάθος εδώ...

Γενικά τι πιστεύεται πως είναι καλό; Τι θα προτείνατε ; Τι να προσέχω ;

Σας ευχαριστώ

Επεξ/σία από dhmm

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• 0
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dhmm είπε

Τελικά το πάμε με ReactJS + NodeJS.

Ωραίος!

Αν θέλετε μπορώ να βοηθήσω κιόλας μιας και έχω εμπειρία σε Full Stack Development και μάλιστα ετοιμάζω και εγώ ένα project σε ReactJs + ExpressJS + MongooseJS + MongoDB + Redux + react-bootstrap.

Στο front-end μέχρι στιγμής είμαι στα εξής :

Total : 45 files, 19199 codes, 143 comments, 456 blanks, all 19798 lines

Και στο back-end :

Total : 17 files, 757 codes, 72 comments, 140 blanks, all 969 lines

Επεξ/σία από skiabox

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.