Προς το περιεχόμενο

ΚΛΗΣΗ ΣΕ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ ΣΕ ΜΗΧΑΝΑΚΗ ΑΠΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ


johnspithas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα το ξεφτυλισατε λιγο το θεμα...

Ας φτιαχτει κανα παρκινγκ για αυτοκινητα-μηχανακια και μετα ας σηκωνουν οτι ειναι εστω και 1 ποντο περα απο τη γραμμη της θεσης παρκαρισμενο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπέλια λυπάμαι εάν σας δίχασα και σας δυσαρέστησα που δεν πλήρωσα 3000 ευρώ πρόστιμο και διάφορα που γράφεται..εύχομαι τα καλύτερα στον καθένα και εάν βρεθεί κανά  χριστιανός που να ξέρει τι με παίρνει να κάνω η του έχει συμβέι θα τον ευχαριστούσα πολύ να μου το έγραφε...όσο για τους υπόλοιπους καλό ξημέρωμα μικρές κοκινοσκουφίτσες χαμένες στο δάσος ψάχνοντας το δέντρο .(σκοπός όχι να σας προσβάλω αλλά τροφή για τον εγκέφαλο)..Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, l337 είπε

Γεμίσαμε βιντζιλάντηδες του γλυκού νερού.

βιτζιλάντηδες. Κυρίως, ο αυτόκλητος ακρίτας που φυλάσσει τα σύνορα της χώρας ως παρακρατικός ή παρα-ακριτικός πολιτοφύλακας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, johnspithas είπε

Κοπέλια λυπάμαι εάν σας δίχασα και σας δυσαρέστησα που δεν πλήρωσα 3000 ευρώ πρόστιμο και διάφορα που γράφεται..εύχομαι τα καλύτερα στον καθένα και εάν βρεθεί κανά  χριστιανός που να ξέρει τι με παίρνει να κάνω η του έχει συμβέι θα τον ευχαριστούσα πολύ να μου το έγραφε...όσο για τους υπόλοιπους καλό ξημέρωμα μικρές κοκινοσκουφίτσες χαμένες στο δάσος ψάχνοντας το δέντρο .(σκοπός όχι να σας προσβάλω αλλά τροφή για τον εγκέφαλο)..Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Αφου εμπλέκετε η Τροχαία μην τους γράψεις. Τράβα στην τροχαία, πες οτι πλήρωσες το πρόστιμο, δώσε και τις πινακίδες απο το μηχανάκι, και ζήτα ΠΟΛΥ ευγενικά να μην σου κρατήσουν το δίπλωμα γιατι το χρειάζεσαι για τη δουλειά, και τα παιδιά. Αν πέσεις σε άνθρωπο, θα σου βάλει λίγο χέρι, αλλα θα στο δώσει πίσω. Αμα πέσεις σε στραβόξυλο, θα μείνεις χωρίς δίπλωμα. Μην κάνει την πάπια πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnspithas είπε

Έχει κανείς εμπειρία με το τι κάνω...τους γράφω και δεν πάω καθόλου ...πάω και κλαίγομαι και κάνω ένσταση..

Πας και κανεις ενσταση γραφοντας οτι τις θελεις για ανθρωπιστικους λογους. Δειχνεις και την αποδειξη οτι ηδη την εχεις πληρωσει την κληση. Αν δε τα παραδωσεις καθολου μπορει να σε πανε κατηγορουμενο και για απειθεια. Μια μερα εκει που οδηγας θα βρεθει κανα περιπολικο απο πισω σου θα σε χτυπησουν στο pol και θα γραφει μεσα "εκκρεμει παραδοση πινακιδων, διπλωματος κλπ" και στα καλα καθουμενα να πας μεσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnspithas ότι έγινε έγινε , βρίσκεις κάνα γνωστό στην τροχαία , και ίσως κρατήσεις το δίπλωμα λόγω πρόταιρου έντιμου βίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Αφου εμπλέκετε η Τροχαία μην τους γράψεις. Τράβα στην τροχαία, πες οτι πλήρωσες το πρόστιμο, δώσε και τις πινακίδες απο το μηχανάκι, και ζήτα ΠΟΛΥ ευγενικά να μην σου κρατήσουν το δίπλωμα γιατι το χρειάζεσαι για τη δουλειά, και τα παιδιά. Αν πέσεις σε άνθρωπο, θα σου βάλει λίγο χέρι, αλλα θα στο δώσει πίσω. Αμα πέσεις σε στραβόξυλο, θα μείνεις χωρίς δίπλωμα. Μην κάνει την πάπια πάντως.

Και γιατί δλδ να είναι στραβόξυλο αυτός που ακολουθεί τον νόμο ?

Δεν υπάρχει σωτηρία σε αυτή τη χώρα σε κάποια θέματα , κρίμα

 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, lary7 είπε

Μιλάς για ουτοπικά θέματα που ακόμα δεν έχουν εφαρμογή στην Ελλάδα. Ο γερανός άμεσα είναι ενα σενάριο φαντασίας στην χώρα μας, η πραγματικότητα είναι πως λογικά καποιος μαγαζάτορας κάλεσε την αστυνομία για να μην του κρύβει την βιτρίνα, ενώ σε ακτίνα 500 μέτρων μπορεί να είχε οχήματα που κλείνουν ολόκληρο το πεζοδρόμιο αλλά να μην ασχολείται κανείς γιατι δεν τους κάλεσαν.

Στην γειτονικη Σοφια που ζουσα απο το 12 εως το 15, παρανομη σταθμευση στα 15 λεπτα κλειδωσαν του τροχους και στην 1 ωρα το ειχε σηκωσει ο γερανος!!!!! ετσι απλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Και γιατί δλδ να είναι στραβόξυλο αυτός που ακολουθεί τον νόμο ?

Δεν υπάρχει σωτηρία σε αυτή τη χώρα σε κάποια θέματα , κρίμα

Μακάρι σε κάθε πτυχή της ζωής σου να εξαντλούν την αυστηρότητα νόμων και περιπτώσεων πάνω σου, και εσύ να το δέχεσαι αγέρωχα σαν σουπερ Έλληνας με απευθείας σύνδεση με Μέγα Αλέξανδρο. Εγω θέλω αν έχω κάνει λάθος τέτοιου επιπέδου και το παραδεχτώ, πληρώσω οτι με χρεώσαν και έχω πραγματικό λόγο να πάρω πίσω το δίπλωμα για βιοποριστικούς λόγους, να το δουν ανθρώπινα, γιατι τι να κάνω, άνθρωπος είμαι. 

Αν πάλι δε θέλει να το δεί, κανένα πρόβλημα. Δεν ειπα εγώ να παρακάμψουν τίποτα. Δικαίωμα του να ζητήσει ολοκληρη την ποινή και να του κρατήσει το δίπλωμα.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johnspithas είπε

Κοπέλια λυπάμαι εάν σας δίχασα και σας δυσαρέστησα που δεν πλήρωσα 3000 ευρώ πρόστιμο και διάφορα που γράφεται..εύχομαι τα καλύτερα στον καθένα και εάν βρεθεί κανά  χριστιανός που να ξέρει τι με παίρνει να κάνω η του έχει συμβέι θα τον ευχαριστούσα πολύ να μου το έγραφε...όσο για τους υπόλοιπους καλό ξημέρωμα μικρές κοκινοσκουφίτσες χαμένες στο δάσος ψάχνοντας το δέντρο .(σκοπός όχι να σας προσβάλω αλλά τροφή για τον εγκέφαλο)..Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Και μένα με έγραψαν στο παρελθόν για τον ίδιο λόγο.

Δεν πλήρωσα πήγα την άλλη μέρα έκανα ένσταση έγραψα μία ώραία έκθεση ψεύτικη και λέω ότι βγει. Τι έγραψα;;;;

Περνώντας στο δρόμο ένα κλεφτρόνι άρπαξε την τσάντα μίας κυριούλας  η οποία άρχισε να κλαίει και να φωνάζει.Παράτησα το μηχανάκι όπου βρήκα και τον πήραμε κυνήγι με 2-3 άλλους , μετά από 200-300 μέτρα πέταξε την τσάντα συνεχίσαμε να τον κυνηγάμε αλλά αυτός μας έφυγε.Ένας γύρισε να δώσει την τσάντα εγώ που μου είχε βγει η γλώσσα σταμάτησα πήρα ένα μπουκαλάκι νερό και κάθισα 5 λεπτά σε ένα πεζούλι να πάρω 5 ανάσες γύρισα και βρήκα την κλήση.

Τι έγινε ;;; Δεν ξέρω αν με πίστεψαν αλλά μου χάρισαν και το πρόστιμο.Τώρα για το παρκάρισμα;;; Ναι παρκάρουμε καμιά φορά και σε πεζόδρομους αλλά προσέχουμε να μην κλείνουμε και το δρόμο για τους πεζούς.. 

Κάνε μία ένσταση για τις πινακίδες αφού πλήρωσες.Γράψε κάτι ωραίο και και που ξέρεις μπορεί να τις πάρεις;;; Δεν είναι και μπαμπούλες.Μία δουλειά κάνουν αλλά είναι και άνθρωποι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnspithas είπε

Ίσως και να έχεις δίκιο ..απλός ήταν πεζόδρομος που άνετα περνούσε ένα μικρό λεωφορείο και ο χρόνος που σταμάτησα ήταν μέχρι να αλλαχτεί μια μπαταρία ρολογιού ...δεν το λέω για να δικαιολογήσω  κάτι αλλά πινακίδες και άδεια δεν με νοιάζουν το δίπλωμα με καίει...

Πες ότι οδήγαγε άλλος,κάποιος  που δεν έχει ανάγκη το δίπλωμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Μακάρι σε κάθε πτυχή της ζωής σου να εξαντλούν την αυστηρότητα νόμων και περιπτώσεων πάνω σου, και εσύ να το δέχεσαι αγέρωχα σαν σουπερ Έλληνας με απευθείας σύνδεση με Μέγα Αλέξανδρο. Εγω θέλω αν έχω κάνει λάθος τέτοιου επιπέδου και το παραδεχτώ, πληρώσω οτι με χρεώσαν και έχω πραγματικό λόγο να πάρω πίσω το δίπλωμα για βιοποριστικούς λόγους, να το δουν ανθρώπινα, γιατι τι να κάνω άνθρωπος είμαι. 

Δυστυχώς η ευτυχώς ο καθένας οδεύει με τις εμπειρίες που έχει στη ζωή του και πρέπει να αποδέχεται τα λάθη του.

Αν ήθελε ο TS να έχει το κεφάλι του ήσυχο επειδή έχει και οικογένεια να ήταν νόμιμος. Και εγώ πάρκαρα μία φορά σε πεζόδρομο , χωρίς να ενοχλώ γιατί ήταν κλασσικά βράδυ στην Αθήνα για ποτάκι και μου πήραν πινακίδες και δίπλωμα. Δεν βγήκα να κλαίγομαι όμως έκατσα και την έφαγα και δεν το ξαναέκανα απο τότε.

Ο σούπερ Έλληνας είσαι εσύ που λές στραβόξυλο τον αστυνομικό ο οποίος πρέπει να προσπεράσει τους νόμους επειδή θα πάει κάποιος να του κλαφτεί . Οι νόμοι ισχύουν για όλους είτε σου αρέσει είτε όχι , αυτό το Ελληνικό φαινόμενο με τον καθένα να πιστεύει ότι έχει δίκιο με ξεπερνάει.

Τεσπα δεν το συνεχίζω , γιατί πάντα αυτά τα ποστ δεν καταλήγουν πουθενά, αν τουλάχιστον άρχιζε ο κόσμος να παραδέχεται τα λάθη του μπορεί να υπήρχε και ελπίδα.

Αλλά πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα πεί για 2 λεπτά έκατσα , πήγαινα με 20 δεν πειράζει που μπήκα ανάποδα και πήγα να σου πατήσω το παιδί (ναι για το δικό μου μιλάω) , δεν πειράζει που πάω με το μηχανάκι πάνω στο πεζοδρόμιο και πήγα στη γωνία να σου πατήσω το άλλο παιδί (ναι πάλι για το δικό μου μιλάω) κ.ο.κ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δυστυχώς η ευτυχώς ο καθένας οδεύει με τις εμπειρίες που έχει στη ζωή του και πρέπει να αποδέχεται τα λάθη του.

Αν ήθελε ο TS να έχει το κεφάλι του ήσυχο επειδή έχει και οικογένεια να ήταν νόμιμος. Και εγώ πάρκαρα μία φορά σε πεζόδρομο , χωρίς να ενοχλώ γιατί ήταν κλασσικά βράδυ στην Αθήνα για ποτάκι και μου πήραν πινακίδες και δίπλωμα. Δεν βγήκα να κλαίγομαι όμως έκατσα και την έφαγα και δεν το ξαναέκανα απο τότε.

Ο σούπερ Έλληνας είσαι εσύ που λές στραβόξυλο τον αστυνομικό ο οποίος πρέπει να προσπεράσει τους νόμους επειδή θα πάει κάποιος να του κλαφτεί . Οι νόμοι ισχύουν για όλους είτε σου αρέσει είτε όχι , αυτό το Ελληνικό φαινόμενο με τον καθένα να πιστεύει ότι έχει δίκιο με ξεπερνάει.

Τεσπα δεν το συνεχίζω , γιατί πάντα αυτά τα ποστ δεν καταλήγουν πουθενά, αν τουλάχιστον άρχιζε ο κόσμος να παραδέχεται τα λάθη του μπορεί να υπήρχε και ελπίδα.

Αλλά πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα πεί για 2 λεπτά έκατσα , πήγαινα με 20 δεν πειράζει που μπήκα ανάποδα και πήγα να σου πατήσω το παιδί (ναι για το δικό μου μιλάω) , δεν πειράζει που πάω με το μηχανάκι πάνω στο πεζοδρόμιο και πήγα στη γωνία να σου πατήσω το άλλο παιδί (ναι πάλι για το δικό μου μιλάω) κ.ο.κ.

Δεν είπα να προσπεράσει κανένα νόμο και να κλαφτεί κανείς. Λέω οτι παραδεχομενος το λάθος του, θα πάει πολύ ευγενικά και θα ζητήσει ,μέρος της τιμωρίας του να μην ισχύει(έχοντας δώσει προστιμο πινακίδες και άδεια) γιατι το δίπλωμα μπορεί πραγματικά να το χρειάζεται. Αν σε μια τέτοια περίπτωση, και φυσικά με την προυπόθεση οτι ο TS δεν το έχει κάνει αυτό σύστημα, και ειναι η 12η φορά που τον πιάνουν, πάει με μεταμέλεια ζητήσει ένα συγνώμη, και εξηγήσει τους λόγους που χρειάζεται το δίπλωμα, ΚΑΙ ΔΕΝ του το δώσουν, ε τι να σου πώ. Εγώ στραβόξυλο θα τον έλεγα. 

Ζητάς να παραδεχτεί το λάθος του, και αυτό ήταν το ΠΡΩΤΟ πράγμα που του έγραψα. Και να τιμωρηθεί επίσης. Και να του δώσουν το δίπλωμα πίσω ΠΑΛΙ ΝΟΜΟΣ είναι. Σου ξαναλέω, μακάρι στην ζωή σου να μη σου ξαναφερθεί κανείς με επιείκεια, αφού αυτό θες, να σε πηγαίνουν με το γράμμα του νόμου. 

Δηλαδή αν εσένα σου παίρνανε πινακίδες και λόγο δουλειάς σου επέστρεφαν το δίπλωμα θα συνέχιζες να παρκάρεις στον πεζόδρομο; Η αυστηρότητα σε έκανε να καταλάβεις το λάθος σου; Πάσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...