Προς το περιεχόμενο

Αξίζει ένα eshop????


trialxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα θα ήθελα να μοιραστώ μια σκέψη μου 

σκεφτομαι για την κατασκευή ενός eshop γενικά προϊόντα αγορασμένα από προσφορές γενικά από Ελλάδα και από εξωτερικό 

ωστε η μεταπώληση να γίνει με διαφορά 20-30 ευρώ 

Δεν λέω να είναι κύριο εισόδημα απλά για κάτι έξτρα 

για αρχή έλεγα οι θα μπορούσα να στοκαρω προϊόντα για 500-1000 ευρώ 

αλλα δεν ξέρω άμα τελικά θα αξίζει γενικά 

σκεφτομουν με απλά λόγια το dropshiping 

απλα σε κάτι ποιο εξελιγμένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, trialxx είπε

Καλημέρα θα ήθελα να μοιραστώ μια σκέψη μου 

σκεφτομαι για την κατασκευή ενός eshop γενικά προϊόντα αγορασμένα από προσφορές γενικά από Ελλάδα και από εξωτερικό 

ωστε η μεταπώληση να γίνει με διαφορά 20-30 ευρώ 

Δεν λέω να είναι κύριο εισόδημα απλά για κάτι έξτρα 

για αρχή έλεγα οι θα μπορούσα να στοκαρω προϊόντα για 500-1000 ευρώ 

αλλα δεν ξέρω άμα τελικά θα αξίζει γενικά 

σκεφτομουν με απλά λόγια το dropshiping 

απλα σε κάτι ποιο εξελιγμένο 

σιγουρα θα χρειαστεις μια αποθηκη για τα προίοντα , ιντερνετ , ενα site με online συστημα πληρωμης μεσω καρτας και δεν ξερω αμα θα χρειαστεις και καποιους υπαλληλους πχ καποιο ατομο για βλεπει τις κρατησεις να απανταει στα τηλεφωνα. Επισης σιγουρα θα χρειαστεις συνεργασια με καποιο κουριερ εκει συνηθως δινουνε καλυτερη τιμη οταν πουλας κατι και ερχονται συχνα να παιρνουνε παραγγελιες. Ελπιζω η επιχειρηση που σκεφτεσαι να ειναι ατομικη , και να γινεται αμεση μειωση των προίοντων online για να μην χρειαζεται να καλεσεις την τραπεζα για να κανει επιστροφη χρηματων σε μια καρτα που δεν γινεται και αμεσα. Δεν ξερω αμα υπαρχει καποιο επιμελητηριο ή κατι για να πληρωσεις για την εναρξη της επιχειρησης. Αν θα ειναι σε δικη σου αποθηκη ή θα χρειαστει να νοικιασεις καμια.  Και σιγουρα εχεις και εξοδα για την εναρξη απο τον λογιστη σου πχ να περασει παγια και τα εμπορευματα και καποια ασφαλεια στην επιχειρηση σου . Αμα τα βαλεις ολα αυτα σε ποσα θα ξερεις πανω κατω ποσα εξοδα θελεις για κανεις την εναρξη. Πιστευω οτι η εταιρεια που θα σου κανει το site θα πληρωσεις και λεξεις κλειδια για το google για να σε βρισκουνε πιο γρηγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, trialxx είπε

Καλημέρα θα ήθελα να μοιραστώ μια σκέψη μου 

σκεφτομαι για την κατασκευή ενός eshop γενικά προϊόντα αγορασμένα από προσφορές γενικά από Ελλάδα και από εξωτερικό 

ωστε η μεταπώληση να γίνει με διαφορά 20-30 ευρώ 

Δεν λέω να είναι κύριο εισόδημα απλά για κάτι έξτρα 

για αρχή έλεγα οι θα μπορούσα να στοκαρω προϊόντα για 500-1000 ευρώ 

αλλα δεν ξέρω άμα τελικά θα αξίζει γενικά 

σκεφτομουν με απλά λόγια το dropshiping 

απλα σε κάτι ποιο εξελιγμένο 

Σκεφτόμουν και εγώ dropshipping μέσω aliexpress αλλά θεωρώ ότι είναι αδύνατο να πουλάς προιόντα τα οποία δεν έχεις σε δικιά σου αποθήκη. Σκέψου μέσος όρος αναμονής παραλαβής δεμάτων από Aliexpress για εμένα είναι 1,5 -2 μήνες. Θα περιμένω κάποιος 2 μήνες για να παραλάβει; Και με το τελωνείο τι γίνεται; Ποιος τα πληρώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...