Προς το περιεχόμενο

Brexit


Losdo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγες ημέρες έλαβα ενα μειλ σχετικά με το ερχόμενο brexit απο την revolut το οποίο με προέτρεπε να διαλεξω εαν θα κρατήσω τον επενδυτικό μου λογαριασμό η όχι μετα απο αυτο. Ειναι γνωστό οτι πλέον δεν θα μας καλύπτουν νόμοι της ΕΕ αλλα ξέρει κάποιος αν υπάρχουν κίνδυνοι που πραγματικά μας αφορούν; Μπορούμε να συνεχίσουμε να επενδύουμε εκεί ή θα ισχύσουν καθεστώτα που δεν θα μας συμφέρουν;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Losdo είπε

Πριν λίγες ημέρες έλαβα ενα μειλ σχετικά με το ερχόμενο brexit απο την revolut το οποίο με προέτρεπε να διαλεξω εαν θα κρατήσω τον επενδυτικό μου λογαριασμό η όχι μετα απο αυτο. Ειναι γνωστό οτι πλέον δεν θα μας καλύπτουν νόμοι της ΕΕ αλλα ξέρει κάποιος αν υπάρχουν κίνδυνοι που πραγματικά μας αφορούν; Μπορούμε να συνεχίσουμε να επενδύουμε εκεί ή θα ισχύσουν καθεστώτα που δεν θα μας συμφέρουν;

Ήρθε και σε εμένα. Πρακτικά δεν θεωρώ ότι θα αλλάξει κάτι, αλλά θεωρητικά δεν θα έχεις την ασφάλεια που σου προσφέρει η ΕΕ σε αυτά τα ζητήματα. Θα συνεχίσεις να είσαι ασφαλής αλλά με κανονισμούς που ορίζονται από το ΗΒ.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...