Προς το περιεχόμενο

pc gamepad-πρόβλημα


Panagiotis321

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα μου δώσαν (δωρεάν & καινουργιο αχρησιμοποιητο στο κουτι του) ενα pc/ps3 gamepad https://www.e-shop.gr/esperanza-egg107w-trooper-vibration-gamepad-for-pc-ps3-white-black-p-PER.573724

και λέω ευκαιρία να δοκιμάσω κανά παιχνιδί τύπου ΦΙΦΑ , PES κτλπ και αμα την ψηνω την φαση περνω και καλυτερο αλλα και παχνιδι 

και κατεβαζω το δωρεαν eFootballPES 2020 demo δωρεαν απο το steam ετσι για δοκιμη 

και ενω εχω μπει στο site της esperanza κατεβασα drivers υποτιθεται τρεξαν ολα καλα και μετα δεν μου το αναγνωριζει και το δοκιμασα και στο GTA V και ενω το χειριστηριο ειναι συνδεδεμενο κανονικα ανοιγει φωτακι κτλπ δε δουλευει σα να μην το αναγνωριζει λες και ειναι θεμα drivers ρυθμισεων κτλπ , δεν ξερω κανω κατι λαθος  ? γτ ειναι απλο αλλα δεν ξερω γιατι δεν λειτουργει σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Panagiotis321 είπε

Καλησπέρα μου δώσαν (δωρεάν & καινουργιο αχρησιμοποιητο στο κουτι του) ενα pc/ps3 gamepad https://www.e-shop.gr/esperanza-egg107w-trooper-vibration-gamepad-for-pc-ps3-white-black-p-PER.573724

Μήπως ήταν εχθρός σας αυτός που σας το έδωσε;

47 λεπτά πριν, Panagiotis321 είπε

δε δουλευει σα να μην το αναγνωριζει λες και ειναι θεμα drivers ρυθμισεων

Απεγκαταστήστε τους drivers, κατεβάστε τους ξανά ή αν τους έχετε στις λήψεις ο.κ., συνδέστε το χειριστήριο και πηγαίντε στη διαχείριση συσκευών. Αν την εμφανίζει ως άγνωστη συσκευή (εικόνα 1) τότε κάντε δεξί κλικ και: ιδιότητες=>πρόγραμμα οδήγησης=>ενημέρωση=>αναζήτηση στον υπολογιστή μου για προγράμματα οδήγησης=>αναζήτηση (βρίσκετε το φάκελο που βρίσκεται ο driver)=>επόμενο, και αν σας βγάλει την εικόνα 2 τη κάτσατε... Αν βγάλει μήνυμα ότι ενημερώθηκε ο driver, καλού-κακού κάντε μία επανεκκίνηση και δοκιμάστε.

 

Στιγμιότυπο οθόνης (13).png

Στιγμιότυπο οθόνης 2020-10-30 020452.png

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2020 στις 1:40 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

@Panagiotis321 Το δοκιμάσατε;

ναι δεν ξερω τι φαση δε μου το εμφανιζει καν πουθενα στην διαχειριση συσκευων σα να μην υπαρχει 'αλλες συσκευες' δε μου το βγαζει καν εμενα εκει 

δεν ξερω ειναι λες κ αυτοι οι drivers δε μου γεμιζουν το ματι

Επεξ/σία από Panagiotis321
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

PS3 έχετε; Κάποιος γνωστός σας να δοκιμάσετε; Όταν το συνδέετε κάνει τον ήχο ότι συνδέθηκε συσκευή;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

11 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

PS3 έχετε; Κάποιος γνωστός σας να δοκιμάσετε; Όταν το συνδέετε κάνει τον ήχο ότι συνδέθηκε συσκευή;

Δεν έχω ps3 ομως λέει μια pc Windows 10 κανονικά ότι υποστηρίζει

Και ναι κάνει αυτό τον χαρακτηριστικό ήχο μόλις το συνδέω το usb και ανοίγει το φωτακι του τηλεχειριστηρίου

Επεξ/σία από Panagiotis321
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2020 στις 5:14 ΜΜ, Panagiotis321 είπε

Και ναι κάνει αυτό τον χαρακτηριστικό ήχο μόλις το συνδέω το usb και ανοίγει το φωτακι του τηλεχειριστηρίου

Αφού κάνει τον ήχο υπάρχει ελπίδα. Κάποιος ανέφερε ότι το αναγνώρισε το XBOX. Μήπως δουλέψει με τον παρακάτω οδηγό; Έτσι συνδέω το δικό μου Original χειριστήριο PS3. Ένα άλλο που έχω (Speelink SL-4443-SBK) ούτε με τους drivers, ούτε με τον παρακάτω τρόπο δούλεψε, αλλά από αντοχή... σκιλί. 10 χρόνια και ακόμα δουλεύει!

https://www.pcsteps.gr/191001-χειριστήριο-playstation-στο-pc-σύνδεση/

 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω αργότερα 

Το χειριστήριο τσάμπα μου το δώσανε του κουτιού ήταν από λάθος παραγγελία που είχε κάνει ένα παιδί μαζί μ άλλα πράγματα που είχε πάρει από eshop και δε το θέλει ,δε θα το χε ανοίξει καν μου λέει το θες του λέω φέρτω 

Τώρα βέβαια σκέφτομαι μη ψάξω με κάνα 20-25 Μαξ 30 ευρώ κάνα χειριστήριο της προκοπής , έχεις κάποιο καλό υπόψιν ? 

Επεξ/σία από Panagiotis321
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Panagiotis321 είπε

έχεις κάποιο καλό υπόψιν ? 

Εγώ το αυθεντικό χρησιμοποιώ ενσύρματα ή με Bluetooth (επειδή δεν έχει η μητρική μου χρησιμοποιώ αυτόν τον αντάπτορα), οπότε δεν έχω άποψη για άλλα, όμως με 20-25ε μπορείτε να βρείτε το αυθεντικό στις αγγελίες π.χ. εδώ και εδώ.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Αφού κάνει τον ήχο υπάρχει ελπίδα. Κάποιος ανέφερε ότι το αναγνώρισε το XBOX. Μήπως δουλέψει με τον παρακάτω οδηγό; Έτσι συνδέω το δικό μου Original χειριστήριο. Ένα άλλο που έχω (Speelink SL-4443-SBK) ούτε με τους drivers, ούτε με τον παρακάτω δούλεψε, αλλά από αντοχή... σκιλί. 10 χρόνια και ακόμα δουλεύει!

https://www.pcsteps.gr/191001-χειριστήριο-playstation-στο-pc-σύνδεση/

Δε μου το αναγνωρίζει στο βήμα αυτό ,στον πίνακα ελέγχου κανονικά το δείχνει όμως ως ps3/pc controller

μηπως δουλευει κανονικα αλλα θελει καποια ρυθμιση? που δεν βρισκω εντος τον ρυθμισεων τον παιχνιδιων που δοκιμασα (e-football pes 2020 & GTA V) 

Διοτι δοκιμασα σ ενα τυχαιο παινχιδι online τυπου emulator με υποστηριξη joystick/gamepad και επαιξα απευθειας με το χειριστηριο μου ολα καλα εκει δηλαδη 

*Kαι ενα emulator της pokemon emerald που εχω το δοκιμασα μολις ρυθμισα στα options και το παιζω με το gamepad κανονικα

IMG_20201104_132214.jpg

IMG_20201104_132430.jpg

IMG_20201104_132401.jpg

Επεξ/σία από Panagiotis321
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 edit : Λυθηκε το θεμα το ρυθμισε και το εντοπισε απο τις ρυθμισεις του steam σε big picture mode και παιζω κανονικα με το χειρηστηριο τωρα το e-pes football 2020

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...