Προς το περιεχόμενο

Godfall [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγηκε σε PS5 και PC και σε 5 μηνες θα βγει σε ΧΒΟΧ

Σε κλειδαδικο καπου στα 45 ευροπουλινια βγαινει αλλα δεν ξερω αν τα αξιζει ακομα με 62%, βεβια δεν λεει και κατι αυτο αλλα λογικα αν συνεχεισει ετσι θα πεσει και η τιμη του μαλλον αν τα δουν σκουρα αλλιως θα πατωσει και σε 5 μηνες που θα βγει στο ΧΒΟΧ δεν θα το παρει κανεις 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το τσίμπησα στα 40 ευρώ κατεβαίνει και σε κανα 2ωρο θα το ξεκινήσω αν με βγάλει 80-100 ωρες πριν πω ότι δεν παίζω άλλο μέχρι να βγάλουν και αν βγάλουν καινούργιο content τότε θα είμαι ικανοποιημένος.

Διατηρώ επιφυλάξεις.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Virus200 είπε

Εγώ το τσίμπησα στα 40 ευρώ κατεβαίνει και σε κανα 2ωρο θα το ξεκινήσω αν με βγάλει 80-100 ωρες πριν πω ότι δεν παίζω άλλο μέχρι να βγάλουν και αν βγάλουν καινούργιο content τότε θα είμαι ικανοποιημένος.

Διατηρώ επιφυλάξεις.

Πόσες?! Το main story είναι 20 ώρες. Τις υπόλοιπες 60 απλά θα grind τα ίδια και τα ίδια. Σε κάνα χρόνο που θα βγούν όλα τα DLC τότε ίσως, αν και παίζει να το παρατήσουν μέχρι τότε. Ελπίζω να κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Πόσες?! Το main story είναι 20 ώρες. Τις υπόλοιπες 60 απλά θα grind τα ίδια και τα ίδια. Σε κάνα χρόνο που θα βγούν όλα τα DLC τότε ίσως, αν και παίζει να το παρατήσουν μέχρι τότε. Ελπίζω να κάνω λάθος.

Μα μόλις παρέθεσες τον ορισμο τον looter παιχνιδιών . Εάν αρέσει σε κάποιον αυτό το είδος παιχνιδιού τότε ξέρει τι να περιμένει για αυτό και ανάφερα αυτές τι ωρες εάν δεν αρέσει το πιο πιθανο είναι να μην βγάλει καν το story.

Δεν νομίζω ότι κάνεις λάθος κατι τέτοιο πιστεύω και εγώ ας ελπίσουμε ότι κάνουμε λάθος. 

Είναι και η καραντίνα ξανα με επιασε ο υπερκαταναλωτισμος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Μα μόλις παρέθεσες τον ορισμο τον looter παιχνιδιών . Εάν αρέσει σε κάποιον αυτό το είδος παιχνιδιού τότε ξέρει τι να περιμένει για αυτό και ανάφερα αυτές τι ωρες εάν δεν αρέσει το πιο πιθανο είναι να μην βγάλει καν το story.

Δεν νομίζω ότι κάνεις λάθος κατι τέτοιο πιστεύω και εγώ ας ελπίσουμε ότι κάνουμε λάθος. 

Είναι και η καραντίνα ξανα με επιασε ο υπερκαταναλωτισμος μου.

Συμβαίνει και στους καλύτερους, γράψε εντυπώσεις άμα μπορέσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά τα παιχνίδια τα κρίνεις από 2 πράγματα το core gameplay (να είναι τουλάχιστον υποφερτό και όχι generic του θανατά) και κυρίως το endgame και το loot/upgrade system. Το δεύτερο προϋποθέτει και κάμποσα "updates" μετέπειτα για να συντηρείται το ενδιαφέρον του κόσμου και να ανακατεύεται η τράπουλα με τα meta builds. Ακόμα και το καλύτερο game όμως που έχω παίξει ποτέ αυτής της κατηγορίας (MHW) κάποια στιγμή φτάνει EOL και no more updates οπότε και σταματάς. Το θέμα είναι τι αίσθηση θα σου αφήσει μέχρι τότε. Αν έχεις προλάβει και έχεις αφήσει 400-500 ώρες είναι άκρως επιτυχημένο δηλαδή.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα από 16 ωρες παιχνιδιού οι εντυπώσεις ειναι ανάμεικτες. Το παιχνίδι φαίνεται ξεκάθαρα πιστεύω ότι βγήκε χωρίς να έχει τελειώσει για να προλάβει το launch του ps5. 

Το core gameplay το θεωρώ για τα γούστα μου απολαυστικό το fighting ειναι πραγματικά πολύ καλό επίσης και το looting. Φαίνεται ότι έχει πέσει δουλειά στο loot ώστε όταν φτάσεις endgame να μπορείς να παίζεις με builds. Ακόμα είμαι 27 lvl οποτε μεχρι το 50 που ειναι το το μαξ και υποτίθεται το endgame εχω ακόμα.

Γραφικα δεν χρειάζεται να πω όποιος το έχει δει ξέρει ότι έχει πολύ καλά σε μια μίξη epic με high που το εχω.

Φοβάμαι ότι μπορεί να έχουμε μια περίπτωση anthem εδω που ο πυρήνας του παιχνιδιού ήταν παρα πολυ καλός αλλά δυστυχώς το πήρε η κατω βόλτα γιατί δεν υπήρχε πλάνο.

Το παιχνίδι φαίνεται ότι θα χρειαστεί γρήγορα content, με τα λίγα που έχω δει οι devs φαίνεται να έχουν όρεξη να ασχοληθούν θα δείξει ο καιρός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δηλαδη story να παιζεις μονος σου και multi με αλλους 3 απο οτι εχω δει ? Αν ειμαι με το laptop εκτος συνδεσης πχ δεν μπορω να παιξω ? 

Σε ευχαριστω κιολας 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει στορυ αλλα εάν θες να παίξεις ενα παιχνίδι για το στορυ του καλύτερα μην χαλάσεις τα λεφτα σου. Το στορυ ειναι υποτυπώδες και απλα υπάρχει για να προχωρήσεις στο όλο concept  του παιχνιδιού αφου είναι ένα hack and slash looter.

Όχι εκτός σύνδεσης δεν μπορείς να το παίξεις.

Επεξ/σία από Virus200
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Virus200 είπε

Εχει στορυ αλλα εάν θες να παίξεις ενα παιχνίδι για το στορυ του καλύτερα μην χαλάσεις τα λεφτα σου. Το στορυ ειναι υποτυπώδες και απλα υπάρχει για να προχωρήσεις στο όλο concept  του παιχνιδιού αφου είναι ένα hack and slash looter.

Όχι εκτός σύνδεσης δεν μπορείς να το παίξεις.

Φτάσε endgame και πες μας εντυπώσεις, γιατί το παιχνίδι είναι για κάνα 30ρι από κλειδάδικα και άμα.😁 Ειδικά αν έχει να αγοράσεις αβέρτα DLC αργότερα στυλ Destiny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ilos είπε

Φτάσε endgame και πες μας εντυπώσεις, γιατί το παιχνίδι είναι για κάνα 30ρι από κλειδάδικα και άμα.😁 Ειδικά αν έχει να αγοράσεις αβέρτα DLC αργότερα στυλ Destiny.

Μακάριι να βγάλουν dlc με αρκετο content αργότερα αλλά oi devs έχουν πει ότι δεν είναι ένα παιχνίδι live service οπότε δεν ξερω το κατά ποσο θα το υποστηρίξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Δεν έχω τσεκάρει το game ακόμα (περιμένω για sale) αλλά πράγματι όταν είδα κοντά στο 4:21, νόμιζα κι εγώ ότι ήταν Warframe αποστολή στο Void. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...