Προς το περιεχόμενο

Setup honor band 5


NinjaMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το honor band 5 δεν με αφηνει να μπω στοις ρυθμισεις του. Λεει μονο το παραθυρακι με το: εγκαταστηστε το huawei health και να το κανω συζευξη και τιποτα αλλο. Πως θα το κανω συζευξη αμα δεν μπορω να ενεργοποιησω το bluetooth του band; Το κινητο μου ειναι το hisense c30, android 7.

Επεξ/σία από NinjaMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TechnoState είπε

.... μετακίνησε το στην σωστή κατηγορία ώστε να λάβεις πιο σύντομα απαντήσεις.

Ποια ειναι η σωστη κατηγορια; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: Καθε ποτε πρεπει να ενεργοποιω το bluetooth και να κανω συγχρονισμο στο κινητο τα δεδομενα της εφαρμογης; Στην καθε ολοκληρωση ενος 24ωρου, γιατι με ενδιαφερουν και τα διαγραμματα του υπνου, ή το band αποθηκευει και για παραπανω απο 1 μερα δεδομενα; Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

12 ώρες πριν, TechnoState είπε

Στο "Gadgets" έχω πετύχει πολλά παρόμοια θέματα.

Εγω παλι που εψαξα δεν βρηκα κανενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NinjaMan είπε

Ερωτηση: Καθε ποτε πρεπει να ενεργοποιω το bluetooth και να κανω συγχρονισμο στο κινητο τα δεδομενα της εφαρμογης; Στην καθε ολοκληρωση ενος 24ωρου, γιατι με ενδιαφερουν και τα διαγραμματα του υπνου, ή το band αποθηκευει και για παραπανω απο 1 μερα δεδομενα; Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

Εγω παλι που εψαξα δεν βρηκα κανενα.

Γιατί να μην το έχεις συνέχεια συνδεδεμένο;

Αλλιώς πριν τα μεσάνυχτα θα πρέπει να κάνεις ανανέωση ώστε να έχεις του 24ωρου.

 

Για ποιο λόγο δυσκολεύεται την ζωή σας δεν καταλαβαίνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Γιατί να μην το έχεις συνέχεια συνδεδεμένο;

Αλλιώς πριν τα μεσάνυχτα θα πρέπει να κάνεις ανανέωση ώστε να έχεις του 24ωρου.

Για ποιο λόγο δυσκολεύεται την ζωή σας δεν καταλαβαίνω. 

Κανεις οικονομια ετσι και στην μπαταρια του κινητου σου/μου, που ειναι μολις 3000maH, αλλα και στην μπαταρια του band. Επισης γλιτωνεις ενα ποσοστο απορροφησης ακτινοβολιας απο το σωμα σου που ειναι ηδη επιβαρυμενο με το wifi και ολες τις κεραιες που κυκλοφορουν. Δεν εχει σημασια αν ειναι μικρο ή οχι, κατι ειναι και αυτο. Απο το τιποτα.

Δεν μου απαντησατε ομως. Το band εχει την δυνατοτητα να αποθηκευσει πανω απο μια μερα δεδομενα, και να τα ξεχωριζει μονο του, ή οχι;

Επεξ/σία από NinjaMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NinjaMan είπε

Κανεις οικονομια ετσι και στην μπαταρια του κινητου σου/μου, που ειναι μολις 3000maH, αλλα και στην μπαταρια του band. Επισης γλιτωνεις ενα ποσοστο απορροφησης ακτινοβολιας απο το σωμα σου που ειναι ηδη επιβαρυμενο με το wifi και ολες τις κεραιες που κυκλοφορουν. Δεν εχει σημασια αν ειναι μικρο ή οχι, κατι ειναι και αυτο. Απο το τιποτα.

Δεν μου απαντησατε ομως. Το band εχει την δυνατοτητα να αποθηκευσει πανω απο μια μερα δεδομενα, και να τα ξεχωριζει μονο του, ή οχι;

Οχι δεν εχει δυνατότητα να κρατάει πάνω απο μια μερα.

Είσαι υπερβολικός  όσον αφορά την ακτινοβολία  εκτος αν είσαι ερημίτης.

Το band εχει συνέχεια ενεργοποιημένο το ΒΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Οχι δεν εχει δυνατότητα να κρατάει πάνω απο μια μερα.

Είσαι υπερβολικός  όσον αφορά την ακτινοβολία  εκτος αν είσαι ερημίτης.

Το band εχει συνέχεια ενεργοποιημένο το ΒΤ.

Κανεις λαθος. Το band κανει αναγνωριση αυτοματα του bluetooth του κινητου και ενεργοποιειται και αυτο. Και μολις το κλεισεις στο κινητο γινεται γκρι και αυτο απο εντονο μαυρο και απενεργοποιειται. Τουλαχιστον αυτο συμβαινει στο δικο μου huawei honor band 5. Οσο για το ερημιτης θα το εκλαβω σαν κοπλιμεντο και σε ευχαριστω για αυτο. Αν και η αληθεια ειναι οτι δεν αξιζω ουτε μια τριχα απο τα απαυτα τους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, NinjaMan είπε

Κανεις λαθος. Το band κανει αναγνωριση αυτοματα του bluetooth του κινητου και ενεργοποιειται και αυτο. Και μολις το κλεισεις στο κινητο γινεται γκρι και αυτο απο εντονο μαυρο και απενεργοποιειται. Τουλαχιστον αυτο συμβαινει στο δικο μου huawei honor band 5. Οσο για το ερημιτης θα το εκλαβω σαν κοπλιμεντο και σε ευχαριστω για αυτο. Αν και η αληθεια ειναι οτι δεν αξιζω ουτε μια τριχα απο τα απαυτα τους. :P

Γίνεται γκρι γιατί δεν είναι συνδεμένο.Αλλώστε πως θα μπορούσε να ξέρει πότε είναι ενεργο το ΒΤ στο κινητό για να ενεργοποιήσει το ΒΤ στο ρολόι?Δεν στέκει.Θα επρεπε να εκπέμπει και κάτι άλλο.

Ακόμα και αν απομακρυνθεις απο το κινητό και αποσυνδεθεί θα είναι γκρι το σημα.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Γίνεται γκρι γιατί δεν είναι συνδεμένο.Αλλώστε πως θα μπορούσε να ξέρει πότε είναι ενεργο το ΒΤ στο κινητό για να ενεργοποιήσει το ΒΤ στο ρολόι?Δεν στέκει.Θα επρεπε να εκπέμπει και κάτι άλλο.

Ακόμα και αν απομακρυνθεις απο το κινητό και αποσυνδεθεί θα είναι γκρι το σημα.

Οκ, σε ευχαριστω για την διορθωση. Δεν το ξερα αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2020 στις 11:31 ΜΜ, NinjaMan είπε

Αυτο ειναι το βιντεακι που με βοηθησε, για οσους αλλους αντιμετωπιζουν παρομοιο προβλημα, και μου εδωσε την λυση:

Πρακτικα δεν υπηρχε προβλημα, το band ελεγε εξαρχης τι πρεπει να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...