Προς το περιεχόμενο

Συστάσεις του Υπ. Ψηφιακής Διακυβέρνησης για τη χρήση του internet εν μέσω καραντίνας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας κάνουν καμία σύσταση στις αγαπημένες μας εταιρείες τηλεπικοινωνιών να αναβαθμίσουν τις γραμμές τους και να μειώσουν το κόστος τους πρώτα και ας κάνουν μετά συστάσεις στον κοσμο πως θα χρησιμοποιεί το Internet!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τιιιιιι είπατεεεεε; Συγγνώμη κύριοι τη γραμμή μου την πληρώνω και από τη στιγμή που τα σκάω θα την πάω πριονοκορδέλα τη γραμμή, αίμα, πώς το λένε. Αλλιώς θα χαρώ πολύ να μου επιστρέψει ο πάροχός μου μερικά λεφτάκια για τις ώρες που δεν το χρησιμοποιώ, όταν την πέφτω για κανά.υπνάκο δλδ.

Επεξ/σία από dimisd
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε εσείς την δουλειά σας και μην σας νοιάζει θα βρουν την άκρη οι εταιρείες. Εξάλλου "εκπτώσεις" δεν κάνουν σε καμία μορφή. Μόνο να ζητάνε θέλουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε άιντε από 'δω. Μπαίνω να διαβάσω το άρθρο και διαβάζω τις κλασσικές μ@λ@κ!ες του ελληνικού κράτους. 

Ό,τι γουστάρουμε θα κάνουμε. Πάω να κατεβάσω 5 torrents ταυτόχρονα. Άι σιχτίρ.... 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Cosbuster είπε

Δεν σου είπε κανείς τι να κάνεις με τη σύνδεσή σου. Μια σύσταση είναι, αν θες την αγνοείς. Ψοφάτε για δράμα μερικοί...

Έχουν συμπέθερο τον Φώσκολο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η σύγχρονη τάση,  να μεταφέρεται πλήρως η ευθύνη στον λαουτζικο.

Κοίτα μην αρχίσεις και κατεβάζεις τιποτα γιατι η ταχύτητα θα μειωθεί, κοίτα μην αρρωστήσει γιατι δεν έχω γιατρούς και νοσοκομεία. 

Αναγνωρίζω την ατομική ευθύνη, αλλά τότε δώστε  μας και την εξουσία παράλληλα. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει να το δεχτώ ότι είναι απλά μια σύσταση, αλλά ρε παιδιά προσβάλει τη νοημοσύνη μας. Είναι σα να σου λέει κάποιος: «Παρακαλείσθε να αποφεύγετε να αφοδεύετε τις τάδε ώρες γιατί... μπουκώνει το αποχετευτικό σύστημα» 

Χρειάζεται να γίνει αναβάθμιση στο backbone των ISP και άμεσα. Τόσο καιρό τι έκαναν; (είναι ρητορική η ερώτηση γιατί γνωρίζω τι έκαναν, αλλά δεν μπορώ να το γράψω εδώ)

 

Επεξ/σία από johnpap21
  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να βοηθάμε και εμείς όπως μπορούμε. Όπως και να μας βοηθάει το κράτος.. Μου ζητάς φίλε μου να μη το χρησιμοποιώ τις ώρες που υποχρεωνομαι να είμαι σπίτι? Κανένα πρόβλημα. Σκασε μου το 30αρακι για το μήνα Νοέμβριο, και εγώ θα βοηθήσω από τη μεριά μου.. Σύσταση και εγώ από μεριάς μου... 

Επεξ/σία από Jake07
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gustom2008 είπε

Inalan 100/100 και αμα λαχει 200/200 με 28 ευρωπουλα!!

Τίμιες οι τιμές της inalan, αλλα και να ήμουν ακόμα στην Αθήνα δεν θα έβαζα γιατί με 3 tb όριο δεν πάω πουθενά.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο θα πρέπει να χρησιμοποιείται το internet "με προσοχή" ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΉ ΠΟΥ ΠΛΗΡΏΝΩ 60€ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 200ΑΡΙ ΔΕΝ ΔΈΧΟΜΑΙ ΟΎΤΕ 20 ΔΕΥΤΕΡΌΛΕΠΤΑ ΑΠΟΣΎΝΔΕΣΗ! ΑΛΛΙΏΣ forthnet ΞΑΝΆ, αν δεν υπάρχει υποδομή για lockdown καλύτερα να γίνει μείωση πληθυσμού!!!

2 ώρες πριν, Necrogenisis είπε

Τίμιες οι τιμές της inalan, αλλα και να ήμουν ακόμα στην Αθήνα δεν θα έβαζα γιατί με 3 tb όριο δεν πάω πουθενά.

Τι εννοείς 3tb οριο ? Ουτε YouTube δεν βλέπεις με τόσο ειδικά στο 200/200

5 ώρες πριν, dimisd είπε

Τιιιιιι είπατεεεεε; Συγγνώμη κύριοι τη γραμμή μου την πληρώνω και από τη στιγμή που τα σκάω θα την πάω πριονοκορδέλα τη γραμμή, αίμα, πώς το λένε. Αλλιώς θα χαρώ πολύ να μου επιστρέψει ο πάροχός μου μερικά λεφτάκια για τις ώρες που δεν το χρησιμοποιώ, όταν την πέφτω για κανά.υπνάκο δλδ.

Πες τα Χρυσόστομε!

3 ώρες πριν, johnpap21 είπε

Εντάξει να το δεχτώ ότι είναι απλά μια σύσταση, αλλά ρε παιδιά προσβάλει τη νοημοσύνη μας. Είναι σα να σου λέει κάποιος: «Παρακαλείσθε να αποφεύγετε να αφοδεύετε τις τάδε ώρες γιατί... μπουκώνει το αποχετευτικό σύστημα» 

Χρειάζεται να γίνει αναβάθμιση στο backbone των ISP και άμεσα. Τόσο καιρό τι έκαναν; (είναι ρητορική η ερώτηση γιατί γνωρίζω τι έκαναν, αλλά δεν μπορώ να το γράψω εδώ)

Τα ξυνανε με γκασμα και πάλι άφησαν κενά, τώρα είναι που θα αλλάξω DNS και θα λιώσω στο download και Cosmote που εις ξέρω το τμήμα των αποχρεωσεων τον Ιούλιο 4€ λογαριασμό πλήρωσα γιατί υποσχεθήκατε πραγματική 180 και είχα 174 !! Αίμα θα σας πάμε ειδικά όσοι σας πληρώνουμε 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, focusopoulos2 είπε

Πώς γίνεται μία σύσταση να γίνετε μόνο απάντηση τρολ??? 🤔

Και καλά κάνουνε την επανάσταση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μία εβδομάδα κάνω Webex σε ένα τμήμα Β' Δημοτικού που είναι τα παιδιά σπίτι τους επειδή η γυμνάστρια που τα κάνει μάθημα βρέθηκε θετική στον ιό. Μπαίνω από το laptop του σχολείου. Εννοείται πως ψιλοσέρνεται τι Internet. Εννοείται πως δεν μπορείς να κάνεις μάθημα όπως θέλεις και πρέπει γιατί είναι εφαρμογή τηλε-διάσκεψης, όχι τηλεκπαίδευσης. Και όλα αυτά πριν πλακώσουν Γυμνάσια και Λύκεια στο χορό. Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα είναι τα πράγματα από βδομάδα.

Και φυσικά, αντί να αναβαθμίσουν υποδομές, ειδικά σε σχολεία, αφού περί αυτών γίνεται λόγος στη σύσταση, ζητάνε πάλι από τον κόσμο που θα είναι έγκλειστος, να κάνει την "θυσία", μια που τόσα χρήματα πήγαν χαμένα σε ακατάλληλες μάσκες και σε γνωστές άλλες σπατάλες που συστηματικά ταλανίζουν τον τόπο από την εποχή του Νώε.

 

1544626766496.gif

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...