Προς το περιεχόμενο

BS player


NikBous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/10/2023 στις 1:04 ΠΜ, micos000 είπε

Η μεγαλύτερη βάση είναι του opensubtitles 

χρησιμοποιεις vpn για να μπεις; εμενα δεν με βαζει...ειναι μπλοκαρισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όταν πάω να μπω στο opensubtitles.org/el το firefox δεν με αφήνει και βγάζει μήνυμα "Προειδοποίηση: Πιθανός κίνδυνος ασφαλείας".

Αν πατήσω παράκαμψη σε αυτό μετά πρέπει να κάνω το κόλπο με το dns πιο πάνω για μαι φορά ώστε να κάνω εγγραφή και μετά ξεμπέρδεψα? Υπό το σκεπτικό ότι μετά θα βάλω τα στοιχεία στο mpc-hc για να παίρνει υπότιτλους από εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, cthulhucarbide said:

Εμένα όταν πάω να μπω στο opensubtitles.org/el το firefox δεν με αφήνει και βγάζει μήνυμα "Προειδοποίηση: Πιθανός κίνδυνος ασφαλείας".

Άλλαξε DNS σε IPv4 ΚΑΙ IPv6 αν χρησιμοποιείς και μετά προσπάθησε να μπεις. Αν δεν μπαίνει, κάνε και clear cache/reboot. Αυτό το μήνυμα σου το βγάζει επειδή προσπαθεί να γίνει redirect στο site της ΕΔΠΠΙ (επειδή είναι blocked).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κάνω τις τελευταίες μέρες προσπάθειες να μπω στο Opensubtitles.org

Τις προάλλες τα κατάφερα με ένα δωρεάν proxy, παρότι φόρτωνε πολύ αργά και ευτυχώς κατάφερα να βρω τον υπότιτλο που ήθελα.

Θέλω να κάνω εγγραφή για να συνδέσω την βάση δεδομένων με τον mpc. Μπήκα αποφασισμένος, άρχισα να βάζω τα στοιχεία μου, όμως τελικά δεν με αφήνει επειδή δεν δουλεύει το Captcha! Λογικά λόγω του proxy.

Οπότε είπα να προσπαθήσω τελικά αυτό με το DNS.

Το έβαλα έτσι:

dfbfdbfdbfd.jpg.8e525a038bcbc3708846fc06c2e73e55.jpg

 

Πως το βλέπετε, είναι εντάξει? Κατάφερα να μπω στο site χωρίς το proxy οπότε δούλεψε. Στα δύο πεδία που λέει για κρυπτογράφηση δεν ήξερα τι να βάλω, οπότε έβαλα αυτό που βλέπετε στην τύχη. Οι πιθανές επιλογές και στα δύο πεδία ήταν αυτές:

Spoiler

562513527_.jpg.074c4f500700b6b1237c34dde48279ee.jpg

Αφού κάνω την δουλειά μου να το γυρίσω όπως ήταν πριν στο αυτόματο ή να το αφήσω έτσι? Σε τυχαία σχόλια είδα ότι ένα εναλλακτικό DNS μπορεί να είναι καλύτερο από ταχύτητα ασφάλεια κλπ αλλά θέλω μια Insomniaκή γνώμη για αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.smplayer.info/
 

smplayer για win χρησιμοποιει το mpv και κανει παπαδες με gl script του εχουν βαλει και neural κανει και fsr upscale και δεν ειναι propriety οπως το madvr lav και κατεβαζει subs απο  το opensub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξα λογαριασμό, πέρασα τα στοιχεία στον mpc-hc και παίζει κανονικά!

Όμως έχω μερικές απορίες:

342188547_.jpg.c472aab2d6d36aec37bc5af6f2a19084.jpg

1) Τι είναι οι "Κατάλογοι αυτόματης φόρτωσης"?

2) Αυτό το "Napisy24" είναι βάση δεδομένων μόνο για Πολωνικά οπότε το αφήνω ανενεργό?

3ο και τελευταίο: Το bs player ψάχνει σε άλλες βάσεις δεδομένων. Η μία είναι η subtitles.com.br στο οποίο site δεν μπορώ να μπω γιατί κάνει κατευθείαν redirect αλλού ενώ χωρίς το .br δεν με αφήνει το ublock οπότε φοβάμαι να προσχωρήσω. Η άλλη βάση δεδομένων είναι η bsplayer-subtitles.com

Μπορώ με κάποιον τρόπο να περάσω την πρώτη έστω βάση δεδομένων στον mpc-hc ώστε να μην ανοίγω κάθε φορά όλους τους players? Οι ταινίες που ασχολούμαι είναι συχνά αρκετά σπάνιες οπότε θέλω να έχω πολλές βάσεις δεδομένων μπας και βρεθεί ελληνικός υπότιτλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, cthulhucarbide said:

1) Τι είναι οι "Κατάλογοι αυτόματης φόρτωσης"?

Σε ποιους υποφακέλους μέσα στον φάκελο που είναι το αρχείο βίνεο θα ψάχνει για υπότιτλους.

3 minutes ago, cthulhucarbide said:

2) Αυτό το "Napisy24" είναι βάση δεδομένων μόνο για Πολωνικά οπότε το αφήνω ανενεργό?

Ναι.

5 minutes ago, cthulhucarbide said:

3ο και τελευταίο: Το bs player ψάχνει σε άλλες βάσεις δεδομένων. Η μία είναι η subtitles.com.br στο οποίο site δεν μπορώ να μπω γιατί κάνει κατευθείαν redirect αλλού ενώ χωρίς το .br δεν με αφήνει το ublock οπότε φοβάμαι να προσχωρήσω. Η άλλη βάση δεδομένων είναι η bsplayer-subtitles.com

Μπορώ με κάποιον τρόπο να περάσω την πρώτη έστω βάση δεδομένων στον mpc-hc ώστε να μην ανοίγω κάθε φορά όλους τους players? Οι ταινίες που ασχολούμαι είναι συχνά αρκετά σπάνιες οπότε θέλω να έχω πολλές βάσεις δεδομένων μπας και βρεθεί ελληνικός υπότιτλος

Μήπως έχει κλείσει το συγκεκριμένο site; Πάντως αν δεν βρεθεί ελληνικός για σπάνια ταινία στο OpenSubtitles, δύσκολο να υπάρχει αλλού, οπότε μην ασχοληθείς καν να τα προσθέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Μήπως έχει κλείσει το συγκεκριμένο site; Πάντως αν δεν βρεθεί ελληνικός για σπάνια ταινία στο OpenSubtitles, δύσκολο να υπάρχει αλλού, οπότε μην ασχοληθείς καν να τα προσθέσεις.

Δεν νομίζω ότι έχει κλείσει γιατί ο bs φορτώνει από εκεί υπότιτλους κανονικά.

Σύμφωνοι ότι το OpenSubtitles είναι το καλύτερο αλλά θεωρώ ότι κακό δεν κάνει να υπάρχουν αρκετές βάσεις δεδομένων. Μερικές φορές έχει υπότιτλο αλλά είναι ασυγχρόνιστος.

Επίσης τις προηγούμενες μέρες βρήκα το OpenSubtitles.com και κατέβασα εύκολα κάτι υπότιτλους χωρίς να μου μπλοκάρει κάποιος την πρόσβαση. Λογικά είναι το ίδιο σε άλλο domain. Από την στιγμή βέβαια που όσοι μας διαβάζουν ξέρουν και το κόλπο με το DNS μάλλον είναι λίγο περιττό

Επεξ/σία από cthulhucarbide
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...