Προς το περιεχόμενο

E-food, Box ερωτηση για μαγαζατορες


DimosthenisG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, θελω να ρωτησω, αν καποιο μαγαζι ειναι και στις 2 πλατφορμες, πρεπει να εχει και 2 μηχανηματα που του εκτυπωνουν τα χαρτακια των παραγγελιών? 

καποιος που εχει μαγαζι ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

καλησπερα, θελω να ρωτησω, αν καποιο μαγαζι ειναι και στις 2 πλατφορμες, πρεπει να εχει και 2 μηχανηματα που του εκτυπωνουν τα χαρτακια των παραγγελιών? 

καποιος που εχει μαγαζι ας μου πει

Δεν έχω, αλλά έχω δει σε καταστήματα ότι έχουν και των 2.

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

καλησπερα, θελω να ρωτησω, αν καποιο μαγαζι ειναι και στις 2 πλατφορμες, πρεπει να εχει και 2 μηχανηματα που του εκτυπωνουν τα χαρτακια των παραγγελιών? 

καποιος που εχει μαγαζι ας μου πει

Σε εμάς στο μαγαζί από όλες της πλατφόρμες εκτυπώνετε από έναν εκτυπωτή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DimosthenisG είπε

καλησπερα, θελω να ρωτησω, αν καποιο μαγαζι ειναι και στις 2 πλατφορμες, πρεπει να εχει και 2 μηχανηματα που του εκτυπωνουν τα χαρτακια των παραγγελιών? 

καποιος που εχει μαγαζι ας μου πει

Εμας στο μαγαζι μας καλουν απο το otebοχ,επειδη δεν εχουμε βαλει το app τους καπου,που ακουω οτι ειναι πολυ κακο. 

Υποψην,οι υπαλληλοι του box ειναι 5 φορες πιο βοδια απο το efood,μιλαμε τους ρωταω στο αν εχει εξοφληθεί η παραγγελια,μου λενε οχι,παω στον πελάτη και εχει πληρωσει με καρτα,γυρναω στο μαγαζι παιρνω το ΒΟΧ τηλέφωνο και μου λενε οτι οντως εχει εξοφληθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον είμαστε επί του θέματος, θα μπορούσε να μου πει κάποιος που συνεργάζεται με κάποιο από αυτά τα 3 (efood, wolt, box) τι προμήθεια κρατάνε επί της παραγγελίας?? 

Επειδή μου είπαν πως το efood θέλει 12% καθαρά για διαφήμιση, ενώ το Wolt απαιτεί 38%, αλλά παρέχει δικό της ντελιβερά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, cyclone11 είπε

Εφόσον είμαστε επί του θέματος, θα μπορούσε να μου πει κάποιος που συνεργάζεται με κάποιο από αυτά τα 3 (efood, wolt, box) τι προμήθεια κρατάνε επί της παραγγελίας?? 

Επειδή μου είπαν πως το efood θέλει 12% καθαρά για διαφήμιση, ενώ το Wolt απαιτεί 38%, αλλά παρέχει δικό της ντελιβερά. 

με τον λογιστή σου θα το συζητήσεις, όχι με ξένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SchinasN είπε

με τον λογιστή σου θα το συζητήσεις, όχι με ξένους.

το παιδι ρωταει ποσο κρατανε προμήθεια, ο λογιστης δεν εχει καμια σχεση

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

το παιδι ρωταει ποσο κρατανε προμήθεια, ο λογιστης δεν εχει καμια σχεση

για να κάνει τους υπολογισμούς , ο λογιστής είναι το καλύτερο εργαλείο. Σε μια επιχείρηση δύο επαγγελματίες χρειάζεσαι όπως και δήποτε. Δικηγόρο και λογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, SchinasN είπε

για να κάνει τους υπολογισμούς , ο λογιστής είναι το καλύτερο εργαλείο. Σε μια επιχείρηση δύο επαγγελματίες χρειάζεσαι όπως και δήποτε. Δικηγόρο και λογιστή.

Τι να υπολογίσει ο λογιστής ;Μάλλον δεν κατάλαβες την ερώτηση. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τι να υπολογίσει ο λογιστής ;Μάλλον δεν κατάλαβες την ερώτηση. 

Μάλλον να υπολογίσει αν σε συμφέρει να πληρώνεις εσωτερικό ή εξωτερικό ντελιβερά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Μάλλον να υπολογίσει αν σε συμφέρει να πληρώνεις εσωτερικό ή εξωτερικό ντελιβερά...

Η Wolt κανει κατι πολυ συγκεκριμένο.

Δεν ειναι για τις αλυσιδες φαστ φουντ που ηδη εχουν ντελιβερι. Ειναι για εστιατορια που δεν τους νοιαζει να πουλησουν πολλα. Αλλα οτιδήποτε πουλησουν θα ειναι ενα εξτραδακι για αυτους.

Επεξ/σία από DimosthenisG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SchinasN είπε

για να κάνει τους υπολογισμούς , ο λογιστής είναι το καλύτερο εργαλείο. Σε μια επιχείρηση δύο επαγγελματίες χρειάζεσαι όπως και δήποτε. Δικηγόρο και λογιστή.

😂 Αν φτάσεις να χρειάζεσαι δικηγόρο στην επιχείρηση σου, σε συμβουλεύω καλοπροαίρετα να την κλείσεις! Επίσης για όσους έχουν επιχειρήσεις γνωρίζουν πως ο λογιστής δεν μπορεί να σου πει τπτ. Υπάρχει μόνο για τα γραφείοκρατικα της υπόθεσης. Εσύ έχεις τα ηνία της επιχείρησης και υπολογίζεις το συμφέρον σου και το κέρδος. 

Αλλά σας ευχαριστώ και πάλι που μείνατε πιστοί στην παράδοση του φόρουμ και βγήκατε off topic από την πρώτη απαντηση! Είστε οι καλύτεροι και δεν περίμενα τπτ λίγοτερο! 😋😂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, cyclone11 είπε

😂 Αν φτάσεις να χρειάζεσαι δικηγόρο στην επιχείρηση σου, σε συμβουλεύω καλοπροαίρετα να την κλείσεις! Επίσης για όσους έχουν επιχειρήσεις γνωρίζουν πως ο λογιστής δεν μπορεί να σου πει τπτ. Υπάρχει μόνο για τα γραφείοκρατικα της υπόθεσης. Εσύ έχεις τα ηνία της επιχείρησης και υπολογίζεις το συμφέρον σου και το κέρδος. 

Αλλά σας ευχαριστώ και πάλι που μείνατε πιστοί στην παράδοση του φόρουμ και βγήκατε off topic από την πρώτη απαντηση! Είστε οι καλύτεροι και δεν περίμενα τπτ λίγοτερο! 😋😂

Φαντάζομαι το αναφέρει υπό την έννοια δικηγόρου-νομικού συμβούλου και του λογιστή-οικονομικού συμβούλου και όχι του δικηγόρου-αυτοφωράκια και του λογιστή-καταχωρητή.

Ο επιχειρηματίας πάντα θα έχει το μαχαίρι και το πεπόνι, προϋπόθεση βέβαια για επιτυχείς αποφάσεις είναι η σωστή και έγκαιρη πληροφόρηση και οι επαρκείς γνώσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 9/11/2020 στις 7:04 ΜΜ, cyclone11 είπε

Εφόσον είμαστε επί του θέματος, θα μπορούσε να μου πει κάποιος που συνεργάζεται με κάποιο από αυτά τα 3 (efood, wolt, box) τι προμήθεια κρατάνε επί της παραγγελίας?? 

Επειδή μου είπαν πως το efood θέλει 12% καθαρά για διαφήμιση, ενώ το Wolt απαιτεί 38%, αλλά παρέχει δικό της ντελιβερά. 

Η προμηθεια του καθε site ειναι αναλογα και τους τζιρους μπορει να σου πουνε 12 πχ στην αρχη αλλα να το ριξεις αν κανεις μεγαλους τζιρους

Wolt και delivery by efood ειναι αλλη ιστορια μιας και εκει δεν χρειαζεται να εχει το καταστημα δικους του διανομεις , ερχεται η παραγγελια , τους δινεις εκτιμομενο χρονο που θα την εχεις ετοιμη ερχεται διανομεας και την παραλαμβανει (και στο τελος του μηνα γινεται η εκκαθαριση , δεν εχεις παρε δωσε με χρηματα σε καθε παραγγελια) οποτε το 38% δεν ειναι τοσο τρελο αν σκεφτεις τα εξοδα του διανομεα

Στις 9/11/2020 στις 11:49 ΜΜ, agnostos13 είπε

Μάλλον να υπολογίσει αν σε συμφέρει να πληρώνεις εσωτερικό ή εξωτερικό ντελιβερά...

αυτο πρεπει να το κρινει ο επαγγελματιας αναλογα το κοινο που θελει να πιασει , αν το μαγαζι στιριζει την λειτουργια του στο 80% στο delivery σιγουρα συνφερει να βαλει δικους του διανομεις , αν δουλευει σαλονι , take away και εχει να στειλει 10 παραγγελιες την μερα τοτε λυσεις wolt/delivered by efood συνφερουν περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...