Προς το περιεχόμενο

[Μini PC] Beelink Gemini M (J4125/DDR4 8GB/256GB SSD/1000M LAN 5.8G/WIN10) 154,67€ @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ψώνισα και εγώ , δεύτερη μέρα σήμερα που το χρησιμοποιώ, πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Παίζει να έχει ενσωματωμένο ηχειάκι + μικρόφωνο, μιας και η οθόνη μου δεν έχει; ή πρέπει να βάλω ακουστικά/ηχεία υποχρεωτικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά επειδή βγαίνει στα 164 τώρα (δε ξέρω αν παίζει και κάποιο κουπόνι που μπορεί να το πάει παρακάτω) οι υπόλοιποι που το πήρατε και παραλάβατε πρώτες εντυπώσεις υπάρχουν?

Αξίζει ακόμα σε αυτά τα λεφτά?

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραμετροποίηση Windows, εγκατάσταση Office 2016, Netflix... 

Ένα παλιό remote που παίζει το ρόλο keyboard και mouse που βρήκα στο συρτάρι.. 

Σε μακρινό σημείο από το router, συνδέεται σε WiFi 5ghz και σε speed test τερματίζει σχεδόν την 100 άρα που έχω... Το μόνο που μένει είναι να βάλω κανένα emulator για παλιά παιχνίδια.. 

Είναι απλά τέλειο, θα ήθελα μόνο το ανεμιστηρακι να ήταν λίγο πιο αθόρυβο.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kgliat είπε

Παραμετροποίηση Windows, εγκατάσταση Office 2016, Netflix... 

Ένα παλιό remote που παίζει το ρόλο keyboard και mouse που βρήκα στο συρτάρι.. 

Σε μακρινό σημείο από το router, συνδέεται σε WiFi 5ghz και σε speed test τερματίζει σχεδόν την 100 άρα που έχω... Το μόνο που μένει είναι να βάλω κανένα emulator για παλιά παιχνίδια.. 

Είναι απλά τέλειο, θα ήθελα μόνο το ανεμιστηρακι να ήταν λίγο πιο αθόρυβο.. 

Έχεις καταλάβει αν έχει ενσωματωμένο μικρόφωνο ή/και ηχειάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kgliat είπε

Ο ήχος βγαίνει μέσω hdmi.. Θα χρειαστείς αυτά που ρωτάς.. Αλλά το έχεις νομίζω, τσέκαρε το και εσύ βρε 😁

 Οθόνη έχω την HP 24f, που δεν έχει ηχειάκια, οπότε ενώ από το setting "Sound" των windows ανεβοκατεβαίνει η μπάρα σαν να παίζει μουσική, δεν ακούγεται από κάπου. Μικρόφωνο δε βλέπω να έχει δυστυχώς :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kgliat είπε

Παραμετροποίηση Windows, εγκατάσταση Office 2016, Netflix... 

Ένα παλιό remote που παίζει το ρόλο keyboard και mouse που βρήκα στο συρτάρι.. 

Σε μακρινό σημείο από το router, συνδέεται σε WiFi 5ghz και σε speed test τερματίζει σχεδόν την 100 άρα που έχω... Το μόνο που μένει είναι να βάλω κανένα emulator για παλιά παιχνίδια.. 

Είναι απλά τέλειο, θα ήθελα μόνο το ανεμιστηρακι να ήταν λίγο πιο αθόρυβο.. 

Επειδη ο θόρυβος ειναι κατι σχετικό, μπορείς να το συγκρίνεις με κάτι άλλο;
Σε ενοχλεί αν κοιμάσαι στο ίδιο δωμάτιο; Αφού ο θορυβος προκαλείται απο το ανεμιστηράκι του, ανεβάζει θερμοκρασία και αναγκάζεται να δουλέψει σε περισσότερες στροφές ή είναι αυτη η default κατάσταση;
Ευχαριστώ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν βιάζεται σε λίγες εβδομάδες θα κυκλοφορήσει ο

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/207909/intel-celeron-processor-j6413-1-5m-cache-up-to-3-00-ghz.html

με +30% καλύτερη απόδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Stonedreamer είπε

Επειδη ο θόρυβος ειναι κατι σχετικό, μπορείς να το συγκρίνεις με κάτι άλλο;
Σε ενοχλεί αν κοιμάσαι στο ίδιο δωμάτιο; Αφού ο θορυβος προκαλείται απο το ανεμιστηράκι του, ανεβάζει θερμοκρασία και αναγκάζεται να δουλέψει σε περισσότερες στροφές ή είναι αυτη η default κατάσταση;
Ευχαριστώ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σου.

Εγώ πχ έχω τώρα 15 tabs ανοιχτά συν 3 εξελ και δεν ανεβάζει στροφές το ανεμιστήρι ούτε το νοιώθω πιο ζεστό.

Ο θόρυβος δε θα με ενοχλούσε στο να κοιμηθώ, ίσα ίσα που ακούω κάτι και ξέρω ότι είναι ανοιχτό, δε με ενοχλεί καθόλου. Άμα μου έρθει στο μυαλό κάποια καλή σύγκριση για το πόσο θόρυβο κάνει, θα κάνω edit το σχόλιο αργότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, 

Δεν εχω καμία εμπειρία από τέτοια Mini pcs. Πόσο καλά μπορούν να σταθούν σε περιβάλλον γραφείου, με συνεχή χρήση browser(μπόλικα tabs) και excelοφυλλων σχετικά μεγάλου βάρους??? 

Ψαχνω pc για τη δουλεια, και ο χώρος είναι περιορισμενος... Και η τιμή βέβαια εδώ πολύ δελεαστικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Steliosdelas είπε

Καλημέρα σε όλους, 

Δεν εχω καμία εμπειρία από τέτοια Mini pcs. Πόσο καλά μπορούν να σταθούν σε περιβάλλον γραφείου, με συνεχή χρήση browser(μπόλικα tabs) και excelοφυλλων σχετικά μεγάλου βάρους??? 

Ψαχνω pc για τη δουλεια, και ο χώρος είναι περιορισμενος... Και η τιμή βέβαια εδώ πολύ δελεαστικη

Καλημέρα φίλε,

Δεν εχω mini pc για να σου πω ακριβώς αλλά θα σου πω το εξής που μπορεί να σε βοηθήσει .Έχω laptop/tablet 12.5 ιντσες

με cpu i5 4300u,8gb ram και 180gb ssd και παει κυριολεκτικά τρένο σε όσα tabs ανοίξω,excel,ακομα και πολυ ελαφρυ gaming σε low settings .Οπότε αν υποθέσουμε οτι ο j4125 ειναι καλυτερος,τότε το mini pc θα φυσαει!Απο θερμοκρασιες σε κανονικη χρήση ειμαι 40 και με βαρια χρήση σε 65...Δεν ξέρω αν μπορούμε να συγκρινουμε θερμοκρασιες mini pc με laptop/tablet 12.5 ιντσων ,αλλα νομιζω οτι δεν θα διαφερουν πολυ.Ακομα και +10 βαθμους να βαλεις νομιζω θα εισαι αρκετα ικανοποιητικα!Πιστευω να βοηθησα λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άλλη αρχιτεκτονική επεξεργαστών ο i5 4300u με τον J4125. Δε νομίζω ότι βγαίνει αξιόπιστη ενδεικτική εικόνα με τη σύγκριση που κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Είναι άλλη αρχιτεκτονική επεξεργαστών ο i5 4300u με τον J4125. Δε νομίζω ότι βγαίνει αξιόπιστη ενδεικτική εικόνα με τη σύγκριση που κάνεις.

Μια χαρά σύγκριση είναι , ο J4125 είναι αισθητά γρηγορότερος από τον I5 4300u

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...