Προς το περιεχόμενο

Parallels


C(r)y

Προτεινόμενες αναρτήσεις


Καλησπέρα παιδιά,

επειδή πλέον με τα νέα Macs, σίγουρα προγράμματα σαν το Parallèls θα γίνουν μονόδρομος ξέρουμε εάν υπάρχει site που μπορείς να προμηθευτείς πιο οικονομικά τέτοιο είδους προγράμματα από το να σκάς το 50e/per year ?

 

 

επειδή πλέον με τα νέα Macs, προγράμματα σαν το Parallèls θα γίνουν μονόδρομος ξέρουμε εάν υπάρχει site που μπορείς να προμηθευτείς πιο οικονομικά τέτοιο είδους προγράμματα από το να σκάς το 50e/per year ?


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vmware fusion ειναι δωρεαν για personal use.

Έχει ένα θέμα με το bootcamp και Big Sur αλλα θα φτιαξει. Για ολα τα αλλα δουλευει.

Αλλιώς parallels. δεν το εχω βρει καπου πιο φτηνο. Μονο το education.

Κοιτά σε κανένα ebay / amazon 

1 ώρα πριν, C(r)y είπε


Καλησπέρα παιδιά,

επειδή πλέον με τα νέα Macs, σίγουρα προγράμματα σαν το Parallèls θα γίνουν μονόδρομος ξέρουμε εάν υπάρχει site που μπορείς να προμηθευτείς πιο οικονομικά τέτοιο είδους προγράμματα από το να σκάς το 50e/per year ?

επειδή πλέον με τα νέα Macs, προγράμματα σαν το Parallèls θα γίνουν μονόδρομος ξέρουμε εάν υπάρχει site που μπορείς να προμηθευτείς πιο οικονομικά τέτοιο είδους προγράμματα από το να σκάς το 50e/per year ?


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

vmware fusion ειναι δωρεαν για personal use.

Έχει ένα θέμα με το bootcamp και Big Sur αλλα θα φτιαξει. Για ολα τα αλλα δουλευει.

Αλλιώς parallels. δεν το εχω βρει καπου πιο φτηνο. Μονο το education.

Κοιτά σε κανένα ebay / amazon 

Και εγώ το education είδα κάπου αλλά περιορίζεται σε 7-8 χώρες (φυσικά όχι τη δική μας) και μου είναι λιιιγο δύσκολο να βρω μαθητή college student σε κάποια απο αυτές..!!! 

Τώρα το έχω trial , ευελπιστώ στο BF μπας και το τσιμπήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, C(r)y είπε

Και εγώ το education είδα κάπου αλλά περιορίζεται σε 7-8 χώρες (φυσικά όχι τη δική μας) και μου είναι λιιιγο δύσκολο να βρω μαθητή college student σε κάποια απο αυτές..!!! 

Τώρα το έχω trial , ευελπιστώ στο BF μπας και το τσιμπήσω

Το fusion γιατι δεν το δοκιμαζεις ?

https://www.vmware.com/products/fusion/fusion-evaluation.html

εφόσον θες κάτι οικονομικό. Είναι δωρεάν και είναι σαν το parallels 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκιμάσω τότε ... απλά μου φαίνεται οτι αποκλίεται να είναι στο επίπεδο του parallels. γιατί είναι φανταστικό!!  

θα το εγκαταστήσω να δω ... το parallels βρήκε μόνο του το dual boot μου και μπήκε με ένα κλικ από εκεί ...για να δούμε και το fusion. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

To θεμα ειναι, να μπορεσουν να τρεξουν windows μεσω parallels, στα νεα apple silicon macs...

Ετοιμάζεται ήδη .

https://www.parallels.com/blogs/parallels-desktop-apple-silicon-mac/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, mindreader είπε

To θεμα ειναι, να μπορεσουν να τρεξουν windows μεσω parallels, στα νεα apple silicon macs...

 

16 ώρες πριν, alexakos89 είπε

To parallels ετοιμαζεται για apple m1, δεν ετοιμαζονται τα windows.
Αυτο σημαινει οτι θα βγει parallels για m1 οποτε θα μπορεις να κανει τρεξεις και να κανεις virtualisation οποιο λειτουργικο τρεχει σε arm, πχ Linux.

Για windows, δεν θα μπορουν να τρεξουν σε apple m1 ακομα και οταν βγει το parallels. Θα πρεπει η microsoft να φροντισει πρωτα για πληρη υποστηριξη arm.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστη διευκρινηση haHa.

Ελπιζω, εκτος απο την parallels, να ετοιμαζεται και η microsoft. Αλλωστε, νομιζω αρκετα surface μηχανηματα της, ειχαν arm. Ελπιζω να θελει, και να φερει τα windows και στο mac, μιας και δεν φαινεται οτι θα ξεκινησει απο το 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μετά το trial του Parallels είπα να δοκιμάσω και VMware Fusion for Personal Use για να δω αν ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου οι οποίες θεωρώ ότι είναι περιορισμένες και κυρίως αφορούν το Visual Studio.

Σε MacBook Pro 13-inch 2020 είναι απογοήτευση. Στα πρώτα boot έδειχνε καλά σημάδια αλλά μετά όσο φόρτωνα με προγράμματα μέχρι και BSOD έφαγα. Οι ρυθμίσεις είναι 2 core, 4GB RAM. 

Αν κάποιος έχει βρει κάτι που να δουλεύει σωστά και αξιόπιστα από ρυθμίσεις please share.

Θα δοκιμάσω και Virtualbox και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, svizi είπε

Μετά το trial του Parallels είπα να δοκιμάσω και VMware Fusion for Personal Use για να δω αν ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου οι οποίες θεωρώ ότι είναι περιορισμένες και κυρίως αφορούν το Visual Studio.

Σε MacBook Pro 13-inch 2020 είναι απογοήτευση. Στα πρώτα boot έδειχνε καλά σημάδια αλλά μετά όσο φόρτωνα με προγράμματα μέχρι και BSOD έφαγα. Οι ρυθμίσεις είναι 2 core, 4GB RAM. 

Αν κάποιος έχει βρει κάτι που να δουλεύει σωστά και αξιόπιστα από ρυθμίσεις please share.

Θα δοκιμάσω και Virtualbox και βλέπουμε.

καλησπέρα , τα δοκίμασα όλα , είναι αστεία σε σχέση με το parallels. Για αυτό και έδωσα το 65άρι το χρόνο. Γλυτώνει απίστευτο κόπο και χρόνο κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, svizi είπε

Μετά το trial του Parallels είπα να δοκιμάσω και VMware Fusion for Personal Use για να δω αν ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου οι οποίες θεωρώ ότι είναι περιορισμένες και κυρίως αφορούν το Visual Studio.

Σε MacBook Pro 13-inch 2020 είναι απογοήτευση. Στα πρώτα boot έδειχνε καλά σημάδια αλλά μετά όσο φόρτωνα με προγράμματα μέχρι και BSOD έφαγα. Οι ρυθμίσεις είναι 2 core, 4GB RAM. 

Αν κάποιος έχει βρει κάτι που να δουλεύει σωστά και αξιόπιστα από ρυθμίσεις please share.

Θα δοκιμάσω και Virtualbox και βλέπουμε.

Το virtualbox ειναι το χειροτερο, τουλαχιστον σε κατι ubuntu images που τρεχω αραια και που, ειναι αισχρο. Δεν υπαρχει λυση σαν το parallels δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, C(r)y είπε

καλησπέρα , τα δοκίμασα όλα , είναι αστεία σε σχέση με το parallels. Για αυτό και έδωσα το 65άρι το χρόνο. Γλυτώνει απίστευτο κόπο και χρόνο κατά τη γνώμη μου.

Ναι ισχύει.Το βλέπω και εγώ να πηγαίνω προς τα εκεί.

Εμένα με την έκπτωση βγαίνει στα 72.

 

40 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Το virtualbox ειναι το χειροτερο, τουλαχιστον σε κατι ubuntu images που τρεχω αραια και που, ειναι αισχρο. Δεν υπαρχει λυση σαν το parallels δυστηχως

Μόλις το δοκίμασα και στη τελευταία έκδοση δεν ξεκινάει καν να κάνω εγκατάσταση τα Windows.

Επεξ/σία από svizi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, svizi είπε

 

 

Μόλις το δοκίμασα και στη τελευταία έκδοση δεν ξεκινάει καν να κάνω εγκατάσταση τα Windows.

Πολυ περιεργο αυτο, δυστηχως δεν εχω τρεξει windows καθολου οποτε δεν εχω ιδεα. Το virtualbox ηταν η καλυτερη λυση μεχρι και πριν 2 χρονια, μετα κατι αλλαξε η Oracle και ειναι απαραδεκτο, οποτε αναγκαστικα αν θες μια καλη λυση πρεπει να πληρωσεις

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...