Προς το περιεχόμενο

Θέμα σε adsl vodaphone με download


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ά έχεις βάλει τους DNS που ανέφερα ή της Google 8.8.8.8/8.8.4.4?

Οι σελίδες φορτώνουν γρήγορα πχ youtube,facebook,twitch?

Αν τους έχεις βάλει,τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο,οπότε κάνεις υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ναι αυτές φορτώνουν αρκετά καλά αλλά από ότι φαίνεται θα περιμένω για μετά 

Α και άμα συνεχίσει να μου κάνει νερά η σύνδεση και μετά τι θα έλεγες να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως αν έχεις τη δυνατότητα να πας στη Cosmote,κάντο και δεν θα έχεις ΄τετοια θέματα.

Εφόσον δεν έχεις αποσυνδέσεις και αφού είδα τα στατιστικά το πρόβλημα είναι στη διασύνδεση της vodafone με το εξωτερικό.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αλλαξα διότι και η cosmote εν ώρα καραντίνας την 1η κατέβαζα θυμαμε με 700-750klbs

Για ακριβώς των ίδιο λόγο και τώρα έχω σύμβαση 24μηνη

Αλλά με την vodafone άλλαξε κατέβαζα θυμαμε με 1.1 με 1 αλλά τώρα συμβαίνει αυτό εδώ και 2 εβδομάδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μπές εδώ και κάνε ένα speedtest επιλέγοντας το http 1 GB.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε θα το κάνω και θα σε ενημερώσω όταν είμαι από υπολογιστή διότι τώρα είμαι από κινητο

Παρεμπιπτόντως κατεβάζω αυτό το αρχείο αυτό είναι το speedtest?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, robipc είπε

Δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με τα στατιστικά αλλά σε σύγκριση με τα δικά μου νομίζω ότι σίγουρα θα έπρεπε να πιάνεις παραπάνω ταχύτητα,νομίζω ότι είναι καλά τα στατιστικά σου.

Καλά τί του λες τού ανθρώπου;;; Που τά είδες τά καλά στατιστικά; Δεν βγάζουμε συμπεράσματα κάνοντας απλά σύγκριση με τα δικά μας...Κατά αρχήν με το Attenuation που έχει θά έπρεπε να πιάνει όχι 10,5mbps που έχει τώρα αλλά τουλάχιστον 18-19 mbps . Θά πρέπει να ελέγξεις τη καλωδιοση σου στο σπίτι καί αν είσαι οκ τότε καλεις τεχνικό για χαμηλό συγχρονισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με τα στατιστικά!Σίγουρα ναι έπρεπε να πιάνει παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασε μια εικόνα να δούμε,αν κατεβάζεις με 10 στο server που σου έγραψα, μετά δοκίμασε να κατεβάσεις έναν driver Intel ή Nvidia και δες εκεί με τι ταχύτητα κατεβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bill27 είπε

Καλά τί του λες τού ανθρώπου;;; Που τά είδες τά καλά στατιστικά; Δεν βγάζουμε συμπεράσματα κάνοντας απλά σύγκριση με τα δικά μας...Κατά αρχήν με το Attenuation που έχει θά έπρεπε να πιάνει όχι 10,5mbps που έχει τώρα αλλά τουλάχιστον 18-19 mbps . Θά πρέπει να ελέγξεις τη καλωδιοση σου στο σπίτι καί αν είσαι οκ τότε καλεις τεχνικό για χαμηλό συγχρονισμό.

Για αυτο και εγω ρωτησα αν εχει ξανα δει τα στατιστικα του , θα επρεπε να ειναι αρκετα ποιο ψηλά ο χρονισμος σου , τσεκαρε αν εισαι στην κεντρική πρίζα ,δοκιμασε αν εχει spliter να το βγαλεις και να βαλεις την γραμμή πανω στο router , αυτα ειναι τα ευκολα που μπορεις να κανεις και εσυ αν δεν δεις διαφορα  μετα οπως λεει και ο bill να κανεις ελενχο στα καλωδια σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...