Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Κάρτα Γραφικών


DonScorpio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τροφοδοτικό είναι εντάξη. Αναφέρατε ότι είχε θέμα με τους drivers από που τους κατεβάζατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, DonScorpio είπε

Nvidia. Πάντα κάτι τους ξεφεύγει και μετά από διάφορα updates αποκτά θέμα η εφαρμογή στα Windows και θέλει ουσιαστικά clean install.

Όχι τίποτα δεν παθαίνει. 5 χρόνια σχεδόν είμαι με NVIDIA και δεν έχει πάθει κάτι ποτέ το NVIDIA Control panel ούτε οι drivers έτσι ξαφνικά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2020 στις 8:08 ΠΜ, DonScorpio είπε

1. Φταίει όντως η κάρτα γραφικών; Η παίζει να φταίει κάτι άλλο;

Αυτό το 6GB Dual channel πως από ποιες μνήμες αποτελείται;

Και εγώ με την 630 δεν είχα θέμα ένα χρόνο που την έχω. Μια φορά πέρασα τον driver όταν έκανα εγκατάσταση τα Windows και τέλος. Δεν παν να έβγαιναν νέοι drivers. Τι να τους κάνω, αφού παιχνίδια δεν παίζει αυτή η κάρτα για να ''βελτιωθεί'' η απόδοσή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Όχι τίποτα δεν παθαίνει. 5 χρόνια σχεδόν είμαι με NVIDIA και δεν έχει πάθει κάτι ποτέ το NVIDIA Control panel ούτε οι drivers έτσι ξαφνικά..

'Οπως έγραψα, κάνουμε update τους Drivers από καιρό σε καιρό. 'Αρα όταν περνάς πολλές versions από drivers κάποια στιγμή εμφανίζουν θέμα. Δες και το forum της NVIDIA και το πόσα προβλήματα έχουν και άλλοι άνθρωποι με τους drivers.

Οι RAMs από το Speccy :

RAMTas.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια χαρακτηριστηκά έχουν. Αν είναι πρόβλημα Dual channel βάζοντάς τες σε single ίσως λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...