Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 9 (3GB/64GB) @ Amazon UK 124.56€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω τελικα το τσιμπησα για τον πατερα μου. Με EU rom θα ερθει, και εγγυηση Αμαζον. Μια χαρα κινητο για την χρηση που θα κανει ο πατερας μου. Περιμενα Ελλαδα να πεσει το απλο Redmi 9 64gb να το παρω απο εδω, αλλα πλεον στα 136 (και απο Σκρουτζ με οτι συνεπαγεται αυτο), δεν αξιζει.
Αλλη κατηγορια το Redmi Note 9, σε συνδυασμο με εγγυηση αμαζον,οποτε και το χτυπησα.

Να προσθεσω 124,56 βγαινει με ισοτιμια Αμαζον.

Αμα πληρωσετε με λιρες, οπως και εκανα, και αφησετε την τραπεζα να κανει την μετατροπη, βγαινει στα 121,91.

Thanks TS.

Επεξ/σία από jimakos234
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

5 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

159 λίρες έχει αυτή τη στιγμή. Αρχική μπορούν να γράψουν ό,τι θέλουν. Πάντως η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι θα προτιμούσαμε να δώσουμε 5-6 ευρώ παραπάνω και να το αγοράσουμε από το Amazon παρά από το Bestprice/Skroutz.

Μαζί σου. Απλώς κρίνω την δήθεν προσφορά του καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Εγω τελικα το τσιμπησα για τον πατερα μου. Με EU rom θα ερθει, και εγγυηση Αμαζον. Μια χαρα κινητο για την χρηση που θα κανει ο πατερας μου. Περιμενα Ελλαδα να πεσει το απλο Redmi 9 64gb να το παρω απο εδω, αλλα πλεον στα 136 (και απο Σκρουτζ με οτι συνεπαγεται αυτο), δεν αξιζει.
Αλλη κατηγορια το Redmi Note 9, σε συνδυασμο με εγγυηση αμαζον,οποτε και το χτυπησα.

Να προσθεσω 124,56 βγαινει με ισοτιμια Αμαζον.

Αμα πληρωσετε με λιρες, οπως και εκανα, και αφησετε την τραπεζα να κανει την μετατροπη, βγαινει στα 121,91.

Thanks TS.

Η ακόμα καλύτερα με revolut

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μολις παρελαβα. Δεν ξερω αν αναφερθηκε, εχει EU global rom, ΑΛΛΑ και UK φορτιστη. Παλι καλα ειχα ενα εξτρα blitzwolf QC3 και το εδωσα μαζι αντι του κανονικου στον πατερα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει και το mi 10t pro 256 https://www.amazon.co.uk/Xiaomi-10T-Pro-Smartphone-DotDisplay/dp/B08JMBRBHK

  στα 447 ευρώ αλλά παράδοση σε 1-2 μήνες. Με απόφορολόγηση μου βγαίνει 380 σύνολο. Πήρα ένα και αν δεν βγει κάτι το ιδιαίτερο τις γιορτές βλέπουμε.  Περιμένω και ένα poco f2 pro και θα δω αν θα κρατήσω το poco με amoled ή το mi 10t pro με την 108mp αλλά lcd.... Και 80 παραπάνω ευρώ.... 

Επεξ/σία από dsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2020 στις 12:27 ΜΜ, jimakos234 είπε

Μολις παρελαβα. Δεν ξερω αν αναφερθηκε, εχει EU global rom, ΑΛΛΑ και UK φορτιστη. Παλι καλα ειχα ενα εξτρα blitzwolf QC3 και το εδωσα μαζι αντι του κανονικου στον πατερα μου.

Με κούριερ σου ήρθε ή με ταχυδρομείο?

Το δικό μου ακόμη δεν ήρθε αν και είχε προθεσμία παράδοσης μέχρι τις 10 Δεκεμβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vali είπε

Με κούριερ σου ήρθε ή με ταχυδρομείο?

Το δικό μου ακόμη δεν ήρθε αν και είχε προθεσμία παράδοσης μέχρι τις 10 Δεκεμβρίου.

Καλησπερα, με UPS μου ηρθε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εγγύηση τι ισχύει? Αν χρειαστεί κάτι υπάρχει υποστήριξη από το επίσημο σερβις στην Ελλάδα ή θα χρειαστεί να επικοινωνήσεις με το Amazon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TR-909 είπε

Με την εγγύηση τι ισχύει? Αν χρειαστεί κάτι υπάρχει υποστήριξη από το επίσημο σερβις στην Ελλάδα ή θα χρειαστεί να επικοινωνήσεις με το Amazon?

Δεν θα σε καλυψει η επισιμη αντιπροσωπεια εδω κατα 99%, αλλα το Αμαζον (που καλυτερη αντιμετωπιση θα λαβεις απο το Αμαζον παρα απο Infoquest)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γνωρίζω πως το Amazon προσφέρει άριστο support απλά μπλέκεις με αποστολές κτλπ.

Εντυπώσεις από το Note 9? Κοιτάζω και το Note 9 Pro - είναι για απλό χρήστη (όπως στην περίπτωσή σου) όμως προσφέρει καλύτερο hardware που θα του δώσει επιπλέον αντοχή στο χρόνο.

Βέβαια και το απλό Redmi 9 παρά τα 3GB Ram/32GB storage στα 104€ με τα μεταφορικά, είναι αρκετά δελεαστικό. Αναποφάσιστος. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, TR-909 είπε

Ναι γνωρίζω πως το Amazon προσφέρει άριστο support απλά μπλέκεις με αποστολές κτλπ.

Εντυπώσεις από το Note 9? Κοιτάζω και το Note 9 Pro - είναι για απλό χρήστη (όπως στην περίπτωσή σου) όμως προσφέρει καλύτερο hardware που θα του δώσει επιπλέον αντοχή στο χρόνο.

Βέβαια και το απλό Redmi 9 παρά τα 3GB Ram/32GB storage στα 104€ με τα μεταφορικά, είναι αρκετά δελεαστικό. Αναποφάσιστος. 😄

Αντικειμενικα, λιγο που το σεταρα στον πατερα μου και ασχοληθηκα, μου φαινεται μια χαρα (εχει UFS storage VS emmc to Redmi 9 ) για εναν απλο  - μεσο χρηστη, εχοντας πιασει και το Χ3 που πλεον το εχει η κοπελα μου, και οντας κατοχος του ΜΙ9Τ pro. Δεν πιστευω οτι και εγω να το ειχα, δεν θα με καλυπτε (περα απο τον τομεα της καμερας, που ειναι μετριο για εμενα -- του πατερα μου του φαινεται τρομερη σε σχεση με ενα sammy του 2016 που ειχε.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την συγκεκριμμενη προσφορά θεωρω οτι καρα-αξιζει το 4G/128G

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08HJLGGX4/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

γυρω στο 150αρι βγαινει με τα μεταφορικά, τι UK ROM, επι της ουσιας η Global/EU πιθανοτατα θα ειναι, καλα για φορτιστη δεν το συζηταω, ευκολα ο καθενας θα εχει μαζεψει 3-4 απο προηγουμενες αγορες

ΜΕ 150 ευρω αυτες οι μνημες και 5000 μπαταρια ειναι σουπερ VFM

 

οι χαληλοτερες τιμες εδω βγαινουν στα γυρω στα 175

https://www.bestprice.gr/item/2156111600/xiaomi-redmi-note-9-4gb-128gb.html

βλεπω απο το ιστορικο της τιμης οτι καποια στιγμη ειχε πεσει και εδω στα 150 το καλοκαιρι, οποτε δεν νομιζω να παει πιο κατω

και δεν πιστευω οτι θα κανουν καμια καλη προσφορα τις γιορτες, αφου βλεπουν τι χαμος γινεται

ο μονος μου ενδοιασμος ειναι με τι κουριερ στελνουν απο Αγγλια, αλλα ειδα πιο πανω που ο φιλος λεει για UPS οποτε θα εχει μια σωστη παραδοση θελω να πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tutuyo είπε

απο την συγκεκριμμενη προσφορά θεωρω οτι καρα-αξιζει το 4G/128G

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08HJLGGX4/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

γυρω στο 150αρι βγαινει με τα μεταφορικά, τι UK ROM, επι της ουσιας η Global/EU πιθανοτατα θα ειναι, καλα για φορτιστη δεν το συζηταω, ευκολα ο καθενας θα εχει μαζεψει 3-4 απο προηγουμενες αγορες

ΜΕ 150 ευρω αυτες οι μνημες και 5000 μπαταρια ειναι σουπερ VFM

 

οι χαληλοτερες τιμες εδω βγαινουν στα γυρω στα 175

https://www.bestprice.gr/item/2156111600/xiaomi-redmi-note-9-4gb-128gb.html

βλεπω απο το ιστορικο της τιμης οτι καποια στιγμη ειχε πεσει και εδω στα 150 το καλοκαιρι, οποτε δεν νομιζω να παει πιο κατω

και δεν πιστευω οτι θα κανουν καμια καλη προσφορα τις γιορτες, αφου βλεπουν τι χαμος γινεται

ο μονος μου ενδοιασμος ειναι με τι κουριερ στελνουν απο Αγγλια, αλλα ειδα πιο πανω που ο φιλος λεει για UPS οποτε θα εχει μια σωστη παραδοση θελω να πιστευω

1. επιβεβαιωνω οτι ειναι EU rom, και ο φορτιστης ειναι αγγλικο σουκο στα 22.5w.
2. Κατα 90% ειναι UPS, αν δεν σου δωθει tracking number ισως ειναι και ΕΛΤΑ, συνεβη και απο Αμαζον ιταλιας στο νημα με την προσφορα του fritzbox 7530 (εμενα μου ηρθε παλι με UPS απο ιταλια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξίζει για 20€ παραπάνω να μην το πάρεις από Ελλάδα?

Edit: Άκυρο, στο best price αυτά στα 170€ είναι από Βουλγάρικα κλπ άγνωστα e-shop, skroutz ξεκινάει στα 180€ + μεταφορικά.

Επεξ/σία από JustGud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται απο το οικονομικο σου οριο και ποσο κοντα εισαι σε αυτο

εαν ξεκινησες απο τα 130 ε ως τα 170 ειναι ενα μεγαλο αλμα. Εαν ξεκινησες απο το 150αρι, οκ 20 ευρω δεν ειναι και τοσο μεγαλο αλμα

δεν ξερω τι εγγυηση σου δινει το εδω σκρουτζομαγαζο (εχω δει και μερικα που γραφουν 1 ετος) αλλα θεωρητικα εαν την χρειαστεις (φτου φτου) μαλλον θα φτιαχτει γρηγοροτερα?

και δεν ξερω και ποτε θα το παραλαβεις εδω, με ολο το γενικο χαμο πιστευω 10 εργασιμες σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...