Προς το περιεχόμενο

Keyboard


Cr4zyc4t3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Δεν πήγαινε το RGB σε σένα γλυκό μου αγόρι, αλλά γενικά στο θέμα αναφέρθηκε από τον @tsofras. Απλά δεν έκατσα να κάνω 2ο ρεφερενσ γιατί φαντάστηκα ότι σε όποιον διάβασε το θέμα θα καταλαβαίνε που πήγαινε...

Αυτό που έγραψες είναι ακριβώς: 

1 ώρα πριν, Papakaliati είπε

Τι εννοείς να φτιάξει κάτι μόνος του; Και από πότε είναι αρνητικό που ένα πληκτρολόγιο δεν έχει RGB?

κάτω από παράθεση σε δικό μου κείμενο. 

Θέλω να πιστεύω ότι βλέπεις πως δεν είναι καθόλου φανερό ότι πήγαινε σε άλλον. Δεν υπάρχει καν κενή σειρά, δεν υπάρχει τίποτα που να μαρτυράει ότι κάτι αλλάζει σε σχέση με την προηγούμενη πρόταση. Θέλω να πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να το εξηγήσω παραπάνω γιατί όπως το έγραψες δεν φαίνεται ότι πήγαινε σε άλλον. 

Βέβαια, αντί να παραδεχθείς ότι έκανες λάθος όπως το έγραψες, προσπαθείς να ξεκινήσεις διαφωνία. Απορώ όμως γιατί. Γιατί θέλεις να χαλάσεις ένα thread αντί να παραδεχθείς ότι έκανες λάθος; 

Αντί να πεις κάτι σαν "Δεν πήγαινε σε εσένα" και να το τελειώσεις εκεί, αρχίζεις τους χαρακτηρισμούς για τον άλλο. 

Τόσο πολύ ανάγκη έχεις να σου πουν ότι έχεις δίκιο; Να στο πω εγώ βρε αδερφέ! Έχεις δίκιο! 

Αλλά να κάνεις κάτι, γιατί αυτή την ανάγκη θα πρέπει να την καλύπτεις από την ζωή σου, την δουλειά σου, κτλ. Όχι από ένα forum. 

Επεξ/σία από Sacadmerde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Δεν πήγαινε το RGB σε σένα γλυκό μου αγόρι, αλλά γενικά στο θέμα αναφέρθηκε από τον @tsofras. Απλά δεν έκατσα να κάνω 2ο ρεφερενσ γιατί φαντάστηκα ότι σε όποιον διάβασε το θέμα θα καταλαβαίνε που πήγαινε...

Λόγω τιμής έγινε η αναφορά σε RGB όχι ότι είναι αρνητικό μαν

Το έκανα σαν σχόλιο ότι στα 50ε βρίσκεις μηχανικό της προκοπής όπως το HyperX που ανέφερα , αλλά σε αυτά τα λεφτά δεν είναι RGB

6 λεπτά πριν, Sacadmerde είπε

Αυτό που έγραψες είναι ακριβώς: 

κάτω από παράθεση σε δικό μου κείμενο. 

Θέλω να πιστεύω ότι βλέπεις πως δεν είναι καθόλου φανερό ότι πήγαινε σε άλλον. Δεν υπάρχει καν κενή σειρά, δεν υπάρχει τίποτα που να μαρτυράει ότι κάτι αλλάζει σε σχέση με την προηγούμενη πρόταση. Θέλω να πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να το εξηγήσω παραπάνω γιατί όπως το έγραψες δεν φαίνεται ότι πήγαινε σε άλλον. 

Βέβαια, αντί να παραδεχθείς ότι έκανες λάθος όπως το έγραψες, προσπαθείς να ξεκινήσεις διαφωνία. Απορώ όμως γιατί. Γιατί θέλεις να χαλάσεις ένα thread αντί να παραδεχθείς ότι έκανες λάθος; 

Αντί να πεις κάτι σαν "Δεν πήγαινε σε εσένα" και να το τελειώσεις εκεί, αρχίζεις τους χαρακτηρισμούς για τον άλλο. 

Τόσο πολύ ανάγκη έχεις να σου πουν ότι έχεις δίκιο; Να στο πω εγώ βρε αδερφέ! Έχεις δίκιο! 

Αλλά να κάνεις κάτι, γιατί αυτή την ανάγκη θα πρέπει να την καλύπτεις από την ζωή σου, την δουλειά σου, κτλ. Όχι από ένα forum. 

Εντάξει ρε μαν και εσύ , γλυκό μου αγόρι είπε ούτε με ειρωνεία σου μίλησε ούτε άσχημα , κουβέντα κάνουμε cool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εντάξει ρε μαν και εσύ , γλυκό μου αγόρι είπε ούτε με ειρωνεία σου μίλησε ούτε άσχημα , κουβέντα κάνουμε cool

Πρακτικά, το "γλυκό αγόρι" είναι χαρακτηρισμός.

Δηλαδή, θες να μου πεις ότι δεν βλέπεις κάτι προβληματικό στο να λες σε κάποιον ότι "τι με ρωτάς, αφού εγώ ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο" και να σου απαντάει: "<χαρακτηρισμός> αλλά δεν φαντάστηκα ότι"; Δηλαδή, εάν εγώ σου απαντήσω κάτι σαν

"Μικρό μου παιδάκι, μια χαρά cool είμαι"

δεν θα το θεωρήσεις κάπως, σωστά; 

Επεξ/σία από Sacadmerde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Sacadmerde είπε

Πρακτικά, το "γλυκό αγόρι" είναι χαρακτηρισμός.

Δηλαδή, θες να μου πεις ότι δεν βλέπεις κάτι προβληματικό στο να λες σε κάποιον ότι "τι με ρωτάς, αφού εγώ ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο" και να σου απαντάει: "<χαρακτηρισμός> αλλά δεν φαντάστηκα ότι"; Δηλαδή, εάν εγώ σου απαντήσω κάτι σαν

"Μικρό μου παιδάκι, μια χαρά cool είμαι"

δεν θα το θεωρήσεις κάπως, σωστά; 

Το ¨γλυκό μου αγόρι" το ανέφερα επειδή έχεις την τάση να αρπάζεσαι και να παίρνεις πραγματικά πολύ προσωπικά ορισμένα σχόλια, ακόμη και ησσονος σημασίας. Και προφανώς έκανα λάθος όπως το παρουσίασα, φαινότανε σαν να το είχες πει εσύ, αλλά δεν ήτανε και σημαντικό το θέμα ώστε να κάτσω να το αναλύσω περισσότερο και να φύγω από το θέμα του τοπικ. 

Δεν ήξερα ότι πρέπει να κάνω κάθε ποστ μου ανάλυση και πιθανά λαθη γιατί θα παρεξειγηθει ο @Saramanda, σορρυ.

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Λόγω τιμής έγινε η αναφορά σε RGB όχι ότι είναι αρνητικό μαν

Το έκανα σαν σχόλιο ότι στα 50ε βρίσκεις μηχανικό της προκοπής όπως το HyperX που ανέφερα , αλλά σε αυτά τα λεφτά δεν είναι RGB

Εντάξει ρε μαν και εσύ , γλυκό μου αγόρι είπε ούτε με ειρωνεία σου μίλησε ούτε άσχημα , κουβέντα κάνουμε cool

Το RGB προσωπικά το θεωρώ απο αρνητικό και σχεδον ανατρεπτικο παραγοντα στο να να αγορασω keyboard, για αυτο το ανεφερα ;) 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Δεν ήξερα ότι πρέπει να κάνω κάθε ποστ μου ανάλυση και πιθανά λαθη γιατί θα παρεξειγηθει ο @Saramanda, σορρυ.

Πού ακριβώς σου ζήτησα εγώ να κάνεις ανάλυση για πιθανά λάθη; Γιατί συνεχίζεις να παραφράζεις και να παραποιείς το τι έγινε; 

7 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

προφανώς έκανα λάθος όπως το παρουσίασα, φαινότανε σαν να το είχες πει εσύ, αλλά δεν ήτανε και σημαντικό το θέμα ώστε να κάτσω να το αναλύσω περισσότερο και να φύγω από το θέμα του τοπικ. 

Όμως, αντί να κάνεις αυτό που λες ότι θα έπρεπε να έχεις κάνει και που και εγώ έγραψα ότι θα έπρεπε να έχεις κάνει  (δηλαδή, να μην το αναλύσεις), προτίμησες να αρχίσεις τους χαρακτηρισμούς μικρό μου ανθρωπάκι. 

Υ.Γ. Φαντάζομαι ότι το "μικρό μου ανθρωπάκι" δεν θα σε πειράξει, μιας και είναι όπως το "γλυκό μου αγόρι". 

Επεξ/σία από Sacadmerde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sacadmerde είπε

Πού ακριβώς σου ζήτησα εγώ να κάνεις ανάλυση για πιθανά λάθη; Γιατί συνεχίζεις να παραφράζεις και να παραποιείς το τι έγινε; 

Ο Saramanda είπε όχι εσύ

🤣

Έλα οκ βγαίνουμε και off topic δεν υπάρχει λόγος παρεξήγησης , ο γραπτός λόγος και το στυλ που έχει ο καθένας μπερδεύει

Έλεος τώρα για ένα πληκτρολόγιο είναι η κουβέντα

Τον ts δεν βλέπω να ξαναμπήκε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Ο Saramanda είπε όχι εσύ

🤣

 

Καλό! 

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Έλα οκ βγαίνουμε και off topic δεν υπάρχει λόγος παρεξήγησης , ο γραπτός λόγος και το στυλ που έχει ο καθένας μπερδεύει

Συμφωνώ. Αλλά αντί να μείνουν ορισμένοι εκεί, αρχίζουν τους χαρακτηρισμούς και εσκεμμένα (όπως παραδέχθηκε). 

9 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Το ¨γλυκό μου αγόρι" το ανέφερα επειδή έχεις την τάση να αρπάζεσαι και να παίρνεις πραγματικά πολύ προσωπικά ορισμένα σχόλια, ακόμη και ησσονος σημασίας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Sacadmerde είπε

Πού ακριβώς σου ζήτησα εγώ να κάνεις ανάλυση για πιθανά λάθη; Γιατί συνεχίζεις να παραφράζεις και να παραποιείς το τι έγινε; 

Όμως, αντί να κάνεις αυτό που λες ότι θα έπρεπε να έχεις κάνει και που και εγώ έγραψα ότι θα έπρεπε να έχεις κάνει  (δηλαδή, να μην το αναλύσεις), προτίμησες να αρχίσεις τους χαρακτηρισμούς μικρό μου ανθρωπάκι. 

Υ.Γ. Φαντάζομαι ότι το "μικρό μου ανθρωπάκι" δεν θα σε πειράξει, μιας και είναι όπως το "γλυκό μου αγόρι". 

Καθόλου δεν με πείραξε. Είναι ότι πιο τρυφερό μου έχουν πει σήμερα, και σε ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Καθόλου δεν με πείραξε. Είναι ότι πιο τρυφερό μου έχουν πει σήμερα, και σε ευχαριστώ. 

:D

ΟΚ! Τότε να στο λέω συνέχεια και είναι και καλή ευκαιρία να το μάθουνε και άλλοι και να στο λένε και αυτοί, μικρό μου ανθρωπάκι! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Έλεος ρε παιδιά...

Ελα γλυκε μου, εδω μωρε, μετραμε ποιος την εχει πιο γλυκια, μην συγχυζεσαι και συ!

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε μία ωραία ατμόσφαιρα, που έλεγε και ο Ηλιόπουλος.

Γενικά ένα πληκτρολόγιο είναι προσωπικό θέμα, κάτι σαν την οδοντόβουρτσα! Αλλά το θέμα είναι αν υπάρχει ΄"ειδικό" πληκτρολόγιο για προγραμματιστές. Κάποτε αγόρασα ένα φθηνό πληκτρολόγιο και έλειπε το / οπότε προσοχή με τα φθηνά πληκτρολόγια!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού έχουμε ξαναπεί , βασικά δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω απο αυτό

images?q=tbn:ANd9GcT3Imbn6TDiv1H8p4r2vEc

Υ.Γ. είναι και low profile για να βολέψουμε και τον @skiabox

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...