Προς το περιεχόμενο

[Laptop - ΤΕΛΟΣ] HP DB1036NV 15.6" AMD Ryzen 7-3700U/16GB/512GB SSD/Radeon RX Vega 10 @ Public - 599€


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Όλα είναι προσφορά και ζήτηση... 

Προφανώς γι' αυτό και συμβουλεύω να πάνε σε desktop αν βολεύει για τις ανάγκες τους ή σε όποιον άκυρο απλά αρρώστησε με τον πυρετό της μαυροπαρασκευής να πάρει κάνα μίξερ και να περιμένει για λαπτοπ αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

entry level είναι εδώ όλοι αγοραζαν   τα hp g7 που δεν ήταν κάτω από 500ε κ προ λοκνταουν εποχής.

Μέχρι το πρωί δεν θα χει μείνει τπτ

 

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kamui είπε

Τα selling points

  • Μνήμη RAM 16GB DDR4-2400 SDRAM 

 

 Με ταχύτητα μεγαλύτερη από 30% σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές DDR3-1600, το DDR4-2133 είναι το νέο πρότυπο...

Αν πράγματι ισχύει αυτό, και δεν είναι κάποιο λάθος στην αντιγραφή από το site της HP (που μάλλον είναι), τότε είναι μεγάλο fail.

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

 Με ταχύτητα μεγαλύτερη από 30% σε σχέση με τις προηγούμενες γενιές DDR3-1600, το DDR4-2133 είναι το νέο πρότυπο...

Αν πράγματι ισχύει αυτό, και δεν είναι κάποιο λάθος στην αντιγραφή από το site της HP (που μάλλον είναι), τότε είναι μεγάλο fail.

Από την επίσημη σελίδα τους

 

Screenshot_20201125_021228.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα είμαι νέα στη παρέα σας έτυχε να ψάχνω για το συγκεκριμένο λάπτοπ reviews  για το αν παίζει παιχνίδια τύπου fortnight  minecraft  roblox κι απο το πολύ το ψάξιμο δεν το πρόλαβα φυσικά  στενοχωρηθηκε  ο γιος μου.Τα παίζει τα συγκεκριμένα  γνωρίζετε???ή τζάμπα η στενοχώρια μας?????😞Σε αυτο το ποσό δεν υπάρχει άλλο σαν αυτό.......κι αυτό το προσωρινά εξαντλημένο  που γράφει υπάρχει ελπίδα ξανά με αυτή τη τιμή??????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Gardien_angel είπε

Καλησπέρα είμαι νέα στη παρέα σας έτυχε να ψάχνω για το συγκεκριμένο λάπτοπ reviews  για το αν παίζει παιχνίδια τύπου fortnight  minecraft  roblox κι απο το πολύ το ψάξιμο δεν το πρόλαβα φυσικά  στενοχωρηθηκε  ο γιος μου.Τα παίζει τα συγκεκριμένα  γνωρίζετε???ή τζάμπα η στενοχώρια μας?????😞Σε αυτο το ποσό δεν υπάρχει άλλο σαν αυτό.......κι αυτό το προσωρινά εξαντλημένο  που γράφει υπάρχει ελπίδα ξανά με αυτή τη τιμή??????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gardien_angel είπε

Καλησπέρα είμαι νέα στη παρέα σας έτυχε να ψάχνω για το συγκεκριμένο λάπτοπ reviews  για το αν παίζει παιχνίδια τύπου fortnight  minecraft  roblox κι απο το πολύ το ψάξιμο δεν το πρόλαβα φυσικά  στενοχωρηθηκε  ο γιος μου.Τα παίζει τα συγκεκριμένα  γνωρίζετε???ή τζάμπα η στενοχώρια μας?????😞Σε αυτο το ποσό δεν υπάρχει άλλο σαν αυτό.......κι αυτό το προσωρινά εξαντλημένο  που γράφει υπάρχει ελπίδα ξανά με αυτή τη τιμή??????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2020 στις 5:44 ΜΜ, Gardien_angel είπε

Καλησπέρα είμαι νέα στη παρέα σας έτυχε να ψάχνω για το συγκεκριμένο λάπτοπ reviews  για το αν παίζει παιχνίδια τύπου fortnight  minecraft  roblox κι απο το πολύ το ψάξιμο δεν το πρόλαβα φυσικά  στενοχωρηθηκε  ο γιος μου.Τα παίζει τα συγκεκριμένα  γνωρίζετε???ή τζάμπα η στενοχώρια μας?????😞Σε αυτο το ποσό δεν υπάρχει άλλο σαν αυτό.......κι αυτό το προσωρινά εξαντλημένο  που γράφει υπάρχει ελπίδα ξανά με αυτή τη τιμή??????

Στα 660 ευρω (ή 550 χωρις ΦΠΑ) αγοραζεις αυτο που ειναι και δυνατοτερο και ποιοτικότερο

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08HR3W84V/ref=ox_sc_act_title_5?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

ή στα 550 ευρω (ή 460 χωρις ΦΠΑ) αφοραζεις αυτο που ειναι περιπου στα ιδια σε αποδοση αλλα σαφως ποιοτικοτερο

https://www.amazon.co.uk/HUAWEI-MateBook-2020-Multi-Screen-Collaboration/dp/B085YM9K63/ref=sr_1_9?dchild=1&keywords=laptop&qid=1606488397&s=computers&sr=1-9&th=1

Σημειωση:

Κανεις τον λογαριασμο σου Businesses στελνοντας στο Amazon το ΑΦΜ σου (θελει 1-2 ημερες να ενεργοποιηθει) και αγοραζεις πολλα προιοντα χωρις ΦΠΑ

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Σημειωση:

Κανεις τον λογαριασμο σου Businesses στελνοντας στο Amazon το ΑΦΜ σου (θελει 1-2 ημερες να ενεργοποιηθει) και αγοραζεις πολλα προιοντα χωρις ΦΠΑ

Μετά, λογιστικά, θέλει κάποιου είδους διαδικασία, να δηλώνεις μηνιαία κάτι ? Ή απλά στέλνεις το τιμολόγιο στο λογιστή σου τέλος του τριμήνου ώστε να το βάλει στα έξοδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, s2117 είπε

Μετά, λογιστικά, θέλει κάποιου είδους διαδικασία, να δηλώνεις μηνιαία κάτι ? Ή απλά στέλνεις το τιμολόγιο στο λογιστή σου τέλος του τριμήνου ώστε να το βάλει στα έξοδα;

Εάν θέλεις να το δηλώσεις στα έξοδα (με ή χωρίς ΦΠΑ) πρέπει ο λογιστής σου να σου ανοίξει στην εφορία σου τις ενδοκοινοτικες συναλλαγές.

Εάν αγοράσεις κάτι χωρίς ΦΠΑ από ΕΕ πρεπει να αποδόσεις το ΦΠΑ εσύ στην Ελλάδα μόνος σου. Αλλά με το τωρινό σύστημα που αγοράζεις κατευθείαν χωρίς ΦΠΑ ηλεκτρονικές συσκευές δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει. Ρώτα τον λογιστή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Εάν θέλεις να το δηλώσεις στα έξοδα (με ή χωρίς ΦΠΑ) πρέπει ο λογιστής σου να σου ανοίξει στην εφορία σου τις ενδοκοινοτικες συναλλαγές.

Εάν αγοράσεις κάτι χωρίς ΦΠΑ από ΕΕ πρεπει να αποδόσεις το ΦΠΑ εσύ στην Ελλάδα μόνος σου. Αλλά με το τωρινό σύστημα που αγοράζεις κατευθείαν χωρίς ΦΠΑ ηλεκτρονικές συσκευές δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει. Ρώτα τον λογιστή σου.

Δεν ξέρω τι ισχύει, αν κάποιος ξέρει ακριβώς, ας γράψει εδώ ώστε να μη μπερδευτούν οι όποιοι ενδιαφερόμενοι και πάνε και φτιάξουν επαγγελματικό λογαριασμό στο amazon και ψωνίζουν και στο τέλος τους δημιουργηθεί πρόβλημα.

Έχω την εντύπωση ότι περίπου 20 του μήνα πρέπει να δηλώνεις σε κάποια πλατφόρμα τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές σου μία προς μία με αξία, ΑΦΜ προμηθευτή κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...