Προς το περιεχόμενο

Απων bluetooth


mike1945

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

δεν βλεπω στον υπολογιστη μου το εικονιδιο bluetooth και συγκεκριμενα στην διαχειριση συσκευων,με αποτελεσμα να μην μπορω να συνδεσω ενα ποντικι της Razer.Εχω τα WIN 10 home OS Version    10.0.18363.1198  με τα τελευταια updates. Τι κανω?

Ευχαριστω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mike1945 είπε

Καλημερα

δεν βλεπω στον υπολογιστη μου το εικονιδιο bluetooth και συγκεκριμενα στην διαχειριση συσκευων,με αποτελεσμα να μην μπορω να συνδεσω ενα ποντικι της Razer.Εχω τα WIN 10 home OS Version    10.0.18363.1198  με τα τελευταια updates. Τι κανω?

Ευχαριστω.

Καλημέρα. Αν μιλάτε για τον υπολογιστή της υπογραφής σας, η μητρική δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη BT, οπότε κακώς ψάχνετε. Εάν έχετε τοποθετήσει εξτρά συσκευή BT, τότε, προφανώς, θα πρέπει να εγκαταστήσετε τους drivers της για να εμφανιστεί. Καλό θα ήταν να μας διευκρινίσετε λίγο την κατάσταση, για να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, prototypegr είπε

Καλημέρα. Αν μιλάτε για τον υπολογιστή της υπογραφής σας, η μητρική δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη BT, οπότε κακώς ψάχνετε. Εάν έχετε τοποθετήσει εξτρά συσκευή BT, τότε, προφανώς, θα πρέπει να εγκαταστήσετε τους drivers της για να εμφανιστεί. Καλό θα ήταν να μας διευκρινίσετε λίγο την κατάσταση, για να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε.

Καλημερα

Εχω την μητρικη  ASUS PRIME X370-PRO  οποτε πρεπει να ειναι αυτο που γραφετε,διοτι στις προδιαγραφες δεν βλεπω κατι σχετικο.επιβεβαιωστε μου αυτο που γραφετε παρακαλω, διοτι ειμαι ασχετος απο αυτα.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Υ,Γ. Ενα ποντικι της RAZER ηθελα να εγκαταστησω

23 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Μήπως κάποια άλλη εφαρμογή κάνει αποκλειστική χρήση της συσκευής;

Καλημερα

Μαλλον πρεπει να ειναι αυτο που αναφερει ο prototypegr ,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για να συνδέσω το PS3 χειριστήριο πήρα αυτόν τον αντάπτορα και λειτουργεί κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, mike1945 είπε

Καλημερα

Εχω την μητρικη  ASUS PRIME X370-PRO  οποτε πρεπει να ειναι αυτο που γραφετε,διοτι στις προδιαγραφες δεν βλεπω κατι σχετικο.επιβεβαιωστε μου αυτο που γραφετε παρακαλω, διοτι ειμαι ασχετος απο αυτα.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Υ,Γ. Ενα ποντικι της RAZER ηθελα να εγκαταστησω

Καλημερα

Μαλλον πρεπει να ειναι αυτο που αναφερει ο prototypegr ,ευχαριστω.

Καλημέρα. Τότε, σίγουρα δεν έχει BT η μητρική σας. Εάν το ποντίκι δεν έχει δικό του αντάπτορα για ΒΤ, τότε θα πρέπει να αγοράσετε κάποιον εξτρά, όπως προτείνει και ο @Τέρης Α.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, prototypegr είπε

Καλημέρα. Τότε, σίγουρα δεν έχει BT η μητρική σας. Εάν το ποντίκι δεν έχει δικό του αντάπτορα για ΒΤ, τότε θα πρέπει να αγοράσετε κάποιον εξτρά, όπως προτείνει και ο @Τέρης Α.

Το ποντικι εχει ανταπτορα usb τον οποιο εχω βαλει σε μια θυρα στον υπολογιστη μου αλλα το συστημα δεν το ενεργοποιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, mike1945 είπε

Το ποντικι εχει ανταπτορα usb τον οποιο εχω βαλει σε μια θυρα στον υπολογιστη μου αλλα το συστημα δεν το ενεργοποιει.

Άρα χρειάζεται να εγκαταστήσετε τους drivers. Ακόμα κι αν δεν το βγάζει ως άγνωστη συσκευή, θα πρέπει να εγκατασταθούν οι drivers και θα την βγάλει την συσκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mike1945 είπε

Το ποντικι εχει ανταπτορα usb τον οποιο εχω βαλει σε μια θυρα στον υπολογιστη μου αλλα το συστημα δεν το ενεργοποιει.

Το ποντίκι είναι καινούργιο, το είχες από πρίν ή το πήρες από άλλον;

Μπαταρίες έχει καινούργιες; Αν είναι εντάξει θα πρέπει να ανάβει μάλλον ένα πράσινο λαμπάκι κάπου.

Αυτό το έκανες..; Είναι για το Razer Atheris αλλά φαντάζομαι θα ισχύει για όλα αυτής της κατηγορίας.

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, micos000 είπε

Το ποντίκι είναι καινούργιο, το είχες από πρίν ή το πήρες από άλλον;

Μπαταρίες έχει καινούργιες; Αν είναι εντάξει θα πρέπει να ανάβει μάλλον ένα πράσινο λαμπάκι κάπου.

Αυτό το έκανες..; Είναι για το Razer Atheris αλλά φαντάζομαι θα ισχύει για όλα αυτής της κατηγορίας.

spacer.png

 

19 ώρες πριν, micos000 είπε

Το ποντίκι είναι καινούργιο, το είχες από πρίν ή το πήρες από άλλον;

Μπαταρίες έχει καινούργιες; Αν είναι εντάξει θα πρέπει να ανάβει μάλλον ένα πράσινο λαμπάκι κάπου.

Αυτό το έκανες..; Είναι για το Razer Atheris αλλά φαντάζομαι θα ισχύει για όλα αυτής της κατηγορίας.

spacer.png

Καινουριο ειναι,αλλα οπως βλεπω η συγκεκριμενη περιγραφη αφορα το usb το οποιο δουλευει μια χαρα.Το προβλημα πιθανον να ειναι οτι η συγκεκριμενη μητρικη Μ/Β δεν υποστηριζει Β/Τ.Παντως το δουλευω μεσω usb οποτε κανενα προβλημα.Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας.Καλο μεσημερι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...