Προς το περιεχόμενο

Δεν μου διαβάζουν τα Windows10 τους HDD


Element™

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, snbblp είπε

Η ανάκτηση τέλειωσε πριν μία ώρα. Είχαμε 100% ανάκτηση για δύο partitions, και πλήρη ανάκτηση ακόμα και του διαγραμμένου (και γραμμένου από πάνω) partition. Γι αυτό το τελευταίο, επειδή θα υπάρχουν πολλά κατεστραμμένα αρχεία, ο χρήστης θα πρέπει να διαλέξει τι θα σβήσει και τι θα κρατήσει.

Αρχίζει πακετάρισμα για επιστροφή.

Μπορείς μηπως να μου πεις ποιο ειναι το app που χρησιμοποίησες για να κανεις ανακτηση των δεδομένων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, omega είπε

Μπορείς μηπως να μου πεις ποιο ειναι το app που χρησιμοποίησες για να κανεις ανακτηση των δεδομένων ?

Δεν είναι ένα, αλλά διάφορα ανάλογα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεται κάθε φορά. Πρέπει πρώτα να αναγνωρίσεις τι πρόβλημα υπάρχει.
Εδώ είχαμε:

DeepStar RDT για έλεγχο επιφάνειας, binary clone to image, και binary viewer
Hard Disk Sentinel για διάβασμα του SMART
Hard Disk Manager 15 Premium για μετατροπή dynamic EFI σε MBR και ανακατασκευή των boot και partition tables
R-Studio για ανάκτηση γνωστών αλλά απενεργοποιημένων partitions
MiniTool Power Data Recovery για ανάκτηση γνωστών αρχείων από κατεστραμμένα partitions
Stellar Data Recovery Network Enterprise για sector to sector ανάκτηση και αναδημιουργία αρχείων από raw fragmented δίσκους όπου το πρώην filesystem είναι άγνωστο ή μέλος raid.

Ομως ακόμα κι αν τα έχεις όλα αυτά (και διάφορα άλλα), πάλι αν δεν ξέρεις τι και με ποια σειρά να μεταχειριστείς, η καταστροφή που θα προκαλέσεις είναι οριστική και ανεπανόρθωτη, μηδενίζοντας πλέον κάθε πιθανότητα ανάκτησης στο μέλλον.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...