Προς το περιεχόμενο

Dell Monitor 24.5" Alienware AW2521HFL - €289 -Plaisio (ΤΕΛΟΣ)


armagedwnn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι καλυτερα να ειναι 2Κ το 27αρι οπως ειπε και ο nisiotis.

 

Σιγουρα αλλα εγω που ειχα 27αρι ips60hz δεν μπορουσα να παω σε μικροτερο..
γενικα ισχυει ο κανονας 1080p ως 24''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, APPLEGEEK είπε

300 euro για 1080 ? 240.hz που ? Μόνο στο counter strike. Πάτε καλά ?

1ον υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλά παιχνίδια, rocketleague, overwatch,rocket league, lol, dota κλπ, 2ον για να πας σε monitor 1080p που να έχει τόση φωτεινότητα ξεκινάς ήδη από τα 240€ για 60hz οπότε με 50 παραπάνω παίρνεις και τα 240hz. Επίσης, το monitor δεν είναι κάτι που αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια.

Επεξ/σία από grevoil
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, evagelou είπε

μολις μου εστειλε μνμ το πλαισιο πως ακυρωνει την αντικαταβολη και θελει καταθεση λογο ογκου δεματος ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ! ΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ?

κανονικά το Πλαίσιο, έχει την δική του μεταφορική.

τώρα πως προέκυψε αυτό. Απλά επειδή την έκανα και εγώ παραγγελία, μέχρι στιγμής δεν μου έχει έρθει τέτοιο μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

trust them?

2021 και παμε σε 1080? KAI 25?

 

52 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

στην ελλαδα δεν εχω ακουστα pro gamer...

Δεν σε πίεσε κανένας να το πάρεις. Είναι προσφορά αυτό είναι το θέμα.

Θα σου πω 3 λόγους:

1) Dell (απ τις καλύτερες εγγυήσεις στην Ελλάδα μην πω η καλύτερη)

2) IPS - 240hz - φωτεινότητα

3) Ιδανικό μέγεθος για πολύ κοινό οι 24''

Τέλος τι σχέση έχουν οι pro-gamer (δηλαδή επειδή π.χ. το παιδί σου παίζει μπάλα και είναι καλός αλλά όχι ταλέντο και έχεις την οικονομική δυνατότητα να του πάρεις τα ίδια παπούτσια που φοράει ο Μέσι δεν θα του τα πάρεις επειδή δεν θα παίξει επαγγελματικά ποτέ;)

Υ.Γ.: Δεν χρειάζεται τόσο hate αν δεν σ' αρέσει η προσφορά πήγαινε παρακάτω, έχουν ανεβεί αρκετά ποστ σήμερα.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, NOODLE είπε

Εχει την ίδια σε 27αρι (ειμαι κατοχος της 27αρας και ειναι τοπ) στα 330Ε στη σελίδα της dell (δεν μπορω να ανοιξω το λινκ σερνεται)

Νομίζω είναι του 2019 εκείνη, με άλλο πάνελ.

Και ένα review

Πιο επαγγελματικό

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mikeasdf είπε

Αξιζει η αγορα της απο μονιτορ AOC TN 144 hz ή θα πεταξω τζαμπα τα λεφτα?? Εχω τρελαθει τωρα 😄

Αν μιλάμε για την ίδια ανάλυση. Το IPS > TN.

Γενικά το TN panel φημίζεται για το γρήγορο response αλλά το συγκεκριμένο μόνιτορ έχει 1ms. Οπότε ναι αξίζει.

Βέβαια από την άλλη ΤΝ 144hz  σε 1080p αποκλείεται να κοστίζει τόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

τρωμερη προσφορα μια οθονη 1080P που ειχαμε το 2005? Που δεν ειναι καν alienware αλλα φασον απο κινα?

Εντάξει θα πάρουμε 8κ με 300 % scale για να λέμε ότι έχει μεγάλη ανάλυση χωρίς νόημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mikeasdf είπε

Αξιζει η αγορα της απο μονιτορ AOC TN 144 hz ή θα πεταξω τζαμπα τα λεφτα?? Εχω τρελαθει τωρα 😄

Για μενα αναβαθμιση απο 1080P 144Hz αξίζει μόνο αν πας σε 1440P 144Hz, τωρα να σου πω την αληθεια 300€ για +100Hz και ενα πανελ με λιγο καλυτερα χρωματα δεν αξιζει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannis9700 είπε

Για μενα αναβαθμιση απο 1080P 144Hz αξίζει μόνο αν πας σε 1440P 144Hz, τωρα να σου πω την αληθεια 300€ για +100Hz και ενα πανελ με λιγο καλυτερα χρωματα δεν αξιζει

Τώρα το κατάλαβα, για αναβάθμιση και εγώ μάλλον δεν θα πήγαινα. Νόμιζα συγκρίνεις για αγορά @Mikeasdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Giannis9700 είπε

Για μενα αναβαθμιση απο 1080P 144Hz αξίζει μόνο αν πας σε 1440P 144Hz, τωρα να σου πω την αληθεια 300€ για +100Hz και ενα πανελ με λιγο καλυτερα χρωματα δεν αξιζει

1440p θες 27 + αλλιώς δεν έχει νόημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannis9700 είπε

Για μενα αναβαθμιση απο 1080P 144Hz αξίζει μόνο αν πας σε 1440P 144Hz, τωρα να σου πω την αληθεια 300€ για +100Hz και ενα πανελ με λιγο καλυτερα χρωματα δεν αξιζει

Κ εγω καπως ετσι το σκεφτομαι..αλλα δε μπορω να ξεπερασω αυτη την προσφορα χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

τρωμερη προσφορα μια οθονη 1080P που ειχαμε το 2005? Που δεν ειναι καν alienware αλλα φασον απο κινα?

αν είχες το 2005 το AUO panel IPS στα 240hz με 2ms απόκριση, δικαιολογείσαι που δεν πήγες δημοτικό να μάθεις γραμματική

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sakiz105 είπε

αν είχες το 2005 το AUO panel IPS στα 240hz με 2ms απόκριση, δικαιολογείσαι που δεν πήγες δημοτικό να μάθεις γραμματική

Για 1080π μίλησα.

Τέλος πάντων δεν αξίζει η οθόνη για όποιον σέβεται τα μάτια του. Μόνο για CSGO κάνει αυτή η οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mikeasdf είπε

Κ εγω καπως ετσι το σκεφτομαι..αλλα δε μπορω να ξεπερασω αυτη την προσφορα χαχαχα

Εντάξει πρακτικά αν το δεις δεν αξίζει και πάρα πολύ. Αλλά είναι και μια ομορφιά αυτή η οθόνη ειδικά αν δεν θες να πας σε 27.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...