Προς το περιεχόμενο

Dell Monitor 24.5" Alienware AW2521HFL - €289 -Plaisio (ΤΕΛΟΣ)


armagedwnn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TrevieL είπε

Ξανά διαθέσιμη η Alienware στο Πλαίσιο , την τίμησε ο κολλητός.  Ευχαριστούμε TS !

Την αγάπη σας παιδιά, και μερικά ψιλά στον λογαριασμό GR36243...... χαχαχαχα, να την χαρεί ο φίλος σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, grevoil είπε
Φωτεινότητα 400 cd/m² αυτό με έκανε να την πάρω, είναι πολύ φωτεινά στο δωμάτιο που έχω το γραφείο. Έχω 144hz δεν ξέρω πόσο τρομερή αλλαγή θα είναι. Βλέπουμε, στην τελική αν δε μου αρέσει τη βγάζω 250 εδώ και μέσα σε λίγα λεπτά θα έχει φύγει.

Αμα δεν σαρεσει για 250ε την αγοραζω εγω.
Εχω ηδη μια απο τον Μαρτιο και να ξερεις ειναι ΟΤΙ καλυτερο εχουν δει τα ματια μου.
Καλοριζικη

12 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Σε 27αρι καλύτερα 1440p. Τουλάχιστον από αυτά που είδα πρόσφατα σε σύστημα γνωστού, είναι όλα πιο καθαρά και διακρίνεις περισσότερη λεπτομέρεια.

Για 1080, 24-25. Όχι παραπάνω

Ισχυει.
εχω το 25αρι και εχω δει live το 27αρι.
εκει θες 2Κ γτ κανει ghosting

 

11 ώρες πριν, chriszla είπε

Dell Monitor S2721HGF 27"- 3 Years

Διαγώνιος: 27"
Μέγιστη Ανάλυση: 1920x1080
Φωτεινότητα: 350 cd/m² typical
Αντίθεση: 3000:1 typical
Χρόνος Απόκρισης: 1 ms
Ρύθμιση Ύψους: Ναι
Εγγύηση: 3 έτη
Καθαρό βάρος: 5,553 Kg

Αυτή δεν είναι η ίδια στις 27'; 

https://www.you.gr/ypologistes-perifereiaka/othones-ypologiston/oles-oi-othones/dell-monitor-s2721hgf-27-3-years

Οχι.
AW2720HF ειναι η αντιστοιχη αυτης εδω σε 27'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα εχθες το πρωι. 

Ρε παιδια, επειδη πνιγομαι στη δουλεια για ακομη 2 εβδομαδες και δεν εχω χρονο να τα ψαξω μονος μου, ας μου πει λιγο καποιος αν υπαρχει αλλος τροπος περα απο το να κανεις override το resolution στα 2560x1440 για να κανεις τα πραγματα λιγο πιο μικρα; Εχω συνηθισει σε 17" gaming laptops και με αυτη την οθονη ειναι σαν να ειμαι cinema.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DanielRGr είπε

Παρελαβα εχθες το πρωι. 

Ρε παιδια, επειδη πνιγομαι στη δουλεια για ακομη 2 εβδομαδες και δεν εχω χρονο να τα ψαξω μονος μου, ας μου πει λιγο καποιος αν υπαρχει αλλος τροπος περα απο το να κανεις override το resolution στα 2560x1440 για να κανεις τα πραγματα λιγο πιο μικρα; Εχω συνηθισει σε 17" gaming laptops και με αυτη την οθονη ειναι σαν να ειμαι cinema.

Native 1080 πούλα την 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

Native 1080 πούλα την 

Πάλι τα ίδια θα λέμε; Καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν διαφορετικές κατηγορίες ατόμων και οθονών για διαφορετική χρήση έτσι; Αν δεν την έχει αποσυσκευασει απλά τη γυρνάει πίσω. 

 

1 ώρα πριν, DanielRGr είπε

Παρελαβα εχθες το πρωι. 

Ρε παιδια, επειδη πνιγομαι στη δουλεια για ακομη 2 εβδομαδες και δεν εχω χρονο να τα ψαξω μονος μου, ας μου πει λιγο καποιος αν υπαρχει αλλος τροπος περα απο το να κανεις override το resolution στα 2560x1440 για να κανεις τα πραγματα λιγο πιο μικρα; Εχω συνηθισει σε 17" gaming laptops και με αυτη την οθονη ειναι σαν να ειμαι cinema.

Δεν έχει νόημα κάτι τέτοιο, ασε που θα ανέβει και το input lag. Πιθανότατα ακόμη είσαι στη φάση προσαρμογής από 17 σε 24.5". 

Η οθόνη αυτή είναι για πολύ ανταγωνιστικό περιβάλλον σε άτομα που παίζουν μόνο παιχνίδια επί των πλείστων πχ Siege, Apex, CS GO, COD, Warzone, Pubg, Apex, Fortnite κ.α. και χρειάζονται αυτά που προσφέρει. Αν τη θες για οποιαδήποτε άλλη χρήση χάνει μεγάλο μέρος ή ακόμη και σχεδόν το μεγαλύτερο μέρος της επιπλέον αξίας της για 1080p / high refresh - οπότε δεν είναι για σένα. Μπορείς να κάνεις γενική χρήση φυσικά αλλά θα είναι πεταμένα τα χρήματα που έδωσες. Τι χρήση κανεις ακριβώς; 

*Οπότε πούλα την ΕΑΝ είναι ανοιγμένη ή γύρισε την πίσω αν είναι ακόμη στο κουτί της και αγόρασε κάτι άλλο σε 2560Χ1440 ή σε μικρότερες ιντσες

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πάλι τα ίδια θα λέμε; Καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν διαφορετικές κατηγορίες ατόμων και οθονών για διαφορετική χρήση έτσι; 

 

Δεν έχει νόημα κάτι τέτοιο, ασε που θα ανέβει και το input lag. Πιθανότατα ακόμη είσαι στη φάση προσαρμογής από 17 σε 24.5". 

Η οθόνη αυτή είναι για πολύ ανταγωνιστικό περιβάλλον σε άτομα που παίζουν μόνο παιχνίδια επί των πλείστων πχ Siege, Apex, CS GO, COD, Warzone, Pubg και χρειάζονται αυτά που προσφέρει. Αν τη θες για οποιαδήποτε άλλη χρήση χάνει μεγάλο μέρος ή ακόμη και σχεδόν το 90% της αξίας της οπότε δεν είναι για σένα. Μπορείς να κάνεις γενική χρήση φυσικά αλλά θα είναι πεταμένα χρήματα. Τι χρήση κανεις ακριβώς; Οπότε πούλα την ή γύρισε την πίσω αν είναι ακόμη στο κουτί της και αγόρασε κάτι άλλο σε 2560Χ1440...

Τα ίδια του είπες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, APPLEGEEK είπε

Τα ίδια του είπες 

Βρε ναι μάλλον όπως φαίνεται έκανε βεβιασμένη αγορά χωρίς να το ψάξει. Ας δούμε τι θα απαντήσει έπειτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, 7nisiotis said:

Βρε ναι μάλλον όπως φαίνεται έκανε βεβιασμένη αγορά χωρίς να το ψάξει. Ας δούμε τι θα απαντήσει έπειτα. 

Νομιζω μπερδευεστε και οι 2. Και για καθαρο gaming να την επαιρνα, πχ csgo/cod και παλι ΔΕΝ θα μαρεσε που ειναι ολα τοοοοοσο μεγαλα στο περιβαλλον. As simple as that. Γενικα μαρεσει "να εχω χωρο".

Κατα τα αλλα για να απαντησω το ερωτημα σας, παιζω games (cod/csgo/l2/lol) και προγραμματιζω. Οταν γραφω κωδικα ειναι ΟΚ, μπορω να ρυθμισω το IDE, αλλα το περιβαλλον των Windows ειναι Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επομένως καλύτερα θα είσαι με 1440p monitor / ( 144 )

 

@APPLEGEEK Ώπα, βασικά, σωστός, νόμιζα η φράση ήταν " πούλα την γιατί είναι 1080p ". Παρερμηνεία εκ μέρους μου σόρρυ αδερφέ.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, 7nisiotis said:

Επομένως καλύτερα θα είσαι με 1440p monitor / ( 144 )

 

@APPLEGEEK Ώπα, βασικά, σωστός, νόμιζα η φράση ήταν " πούλα την γιατί είναι 1080p ". Παρερμηνεία εκ μέρους μου σόρρυ αδερφέ.

Το σκεφτομουν απο εχθες αυτο. 

Εχεις κατι κατα νου που να ξερεις οτι ειναι καλο ποιοτικα; Θα ξεκινησω το ψαξιμο οταν ξεμπλεψω με την ολη φαση που βρισκομαι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DanielRGr είπε

Το σκεφτομουν απο εχθες αυτο. 

Εχεις κατι κατα νου που να ξερεις οτι ειναι καλο ποιοτικα; Θα ξεκινησω το ψαξιμο οταν ξεμπλεψω με την ολη φαση που βρισκομαι τωρα

Θα πας πολύ σε πολύ ψηλή τιμή φίλε για παιχνίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...