Προς το περιεχόμενο

CPU 100%


kostaslaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποτε ανοίγω το Task Manager βλέπω ότι το CPU είναι 100% και χωρίς να κάνω κάτι και γενικά μερικές φορές τρώει κάτι σκαλώματα και ακούγεται θόρυβος από τον πύργο λες και παίζω 3-4 παιχνίδια μαζί που λέει ο λόγος ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό? ( τον έχω καθαρίσει πρόσφατα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostaslaf είπε

Όποτε ανοίγω το Task Manager βλέπω ότι το CPU είναι 100% και χωρίς να κάνω κάτι και γενικά μερικές φορές τρώει κάτι σκαλώματα και ακούγεται θόρυβος από τον πύργο λες και παίζω 3-4 παιχνίδια μαζί που λέει ο λόγος ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό? ( τον έχω καθαρίσει πρόσφατα) 

Ιός; Mining;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

Ιός; Mining;

ιος σιγουρα οχι γιατι το εχω κανει και φορματ αλλα παλι το ιδιο!!! mining δεν κανω οχι αν καταλαβα σωστα δηλαδη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, kostaslaf είπε

ιος σιγουρα οχι γιατι το εχω κανει και φορματ αλλα παλι το ιδιο!!! mining δεν κανω οχι αν καταλαβα σωστα δηλαδη !!!

Ανοιξε την διαχείριση εργασιών, και δες ποια διεργασία ζητάει τόση επεξεργαστική ισχύ. Αν είναι κάποια svchost, ίσως έχει θέμα το windows update. Συμβαίνει συχνά. Σαν επαλήθευση, δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις προσωρινά.

Επεξ/σία από snbblp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε να ξέρουμε ποιος είναι ο επεξεργαστής; Επίσης, αν έχεις windows 10 και το παρατήρησες αυτό τις τελευταίες μέρες μπορεί να παίρνει την 20h2 και να την στήνει στο παρασκήνιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, micos000 είπε

Δεν θα έπρεπε να ξέρουμε ποιος είναι ο επεξεργαστής; Επίσης, αν έχεις windows 10 και το παρατήρησες αυτό τις τελευταίες μέρες μπορεί να παίρνει την 20h2 και να την στήνει στο παρασκήνιο.

καιρο μου ειναι ετσι αποτι εχω παρατηρησει οχι μονο προσφατα απο CPU εχω τον Intel Core i5 2320 @ 3.00GHz... εντομεταξυ στο Speccy που εχω εχει φυσιολογικη θερμοκρασια μονο στο task manager ειναι στα υψη!!! 

Επεξ/σία από kostaslaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρέξε το παρακάτω, επέλεξε την στήλη cpu για στοίχιση και ανέβασε ένα screenshot (ALT+PntScr για το ενεργό παράθυρο) να δούμε τι είναι.

https://live.sysinternals.com/procexp.exe

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, micos000 είπε

Τρέξε το παρακάτω, επέλεξε την στήλη cpu για στοίχιση και ανέβασε ένα screenshot (ALT+PntScr για το ενεργό παράθυρο) να δούμε τι είναι.

https://live.sysinternals.com/procexp.exe

λογικα σωστα πρεπει να το εβγαλα πατησα απλα μια φορα το CPU και το εκανα screenshot

image_2020-12-01_114037.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είναι και δίσκος, οπότε κάνε και έναν έλεγχο εκει. Να μπουκωνει ο δισκος, λόγω προβλημάτων ή bad sectors, και να σου πηδάει όλο το σύστημα

CMD----> Run as administrator --->chkdsk /f /r c: (ή ποιος είναι ο δίσκος σου)
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι μεμπτό στις διεργασίες εκτός από αυτό το Online Guardian. Κάνε δεξί κλικ->Properties να δεις από που τρέχει..

Το idle process δεν είναι τίποτα, απλά συμπληρώνει αριθμητικά την απασχόληση του επεξεργαστή μέχρι το 100%.

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...