Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή ρούχων αγορασμενων απο Shein


Angel51190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κάνει επιστροφή δύο φορές. Έβαλα τα ρούχα στο σακουλάκι με το οποίο ήρθαν και τα πήγα στα ελτα. Μετά από κάνα μήνα μου έστειλαν email ότι τα παρέλαβαν και μου επέστρεψαν τα χρήματα μείνω τα έξοδα αποστολής. 

 

Λογικά αν κάνεις την επιστροφή όπως ακριβώς σου λένε θα είσαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 15/8/2021 στις 10:21 ΜΜ, Angel51190 είπε

Έχω κάνει επιστροφή δύο φορές. Έβαλα τα ρούχα στο σακουλάκι με το οποίο ήρθαν και τα πήγα στα ελτα. Μετά από κάνα μήνα μου έστειλαν email ότι τα παρέλαβαν και μου επέστρεψαν τα χρήματα μείνω τα έξοδα αποστολής. 

 

Λογικά αν κάνεις την επιστροφή όπως ακριβώς σου λένε θα είσαι εντάξει.

Καλημέρα! Μπορείς να μου πεις πώς έλαβες το return label? Δεν βγάζω άκρη...σε ποιό email τους έστειλες?

 

Στις 29/11/2020 στις 6:24 ΜΜ, Angel51190 είπε

Θέλω να επιστρέψω κάποια από τα ρούχα της αρχικής μου παραγγελίας. Επικοινώνησα με τη shein και μου έστειλε ετικέτα επιστροφης της bpost. Όταν τους ρώτησα αν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω απο Ελλάδα  μου έγραψαν:

Returning by bpost is returning by your local post offices and we have cooperation with many local post offices.

Έχει προσπαθήσει κάποιος να κάνει τέτοια επιστροφή; Τη δέχτηκαν τα ΕΛΤΑ;

 

Καλημέρα!Μπορείς να μου δωσεις το email της shein που τους έστειλες, γιατί δεν το βρίσκω...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 29/11/2020 στις 6:24 ΜΜ, Angel51190 είπε

Θέλω να επιστρέψω κάποια από τα ρούχα της αρχικής μου παραγγελίας. Επικοινώνησα με τη shein και μου έστειλε ετικέτα επιστροφης της bpost. Όταν τους ρώτησα αν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω απο Ελλάδα  μου έγραψαν:

Returning by bpost is returning by your local post offices and we have cooperation with many local post offices.

Έχει προσπαθήσει κάποιος να κάνει τέτοια επιστροφή; Τη δέχτηκαν τα ΕΛΤΑ;

 

Πως επικοινωνησες με το shein 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ετικέτα της επιστροφής που εκτύπωσα έλεγε επάνω acs. Οπότε πήγα σε ένα κατάστημα acs σήμερα, άφησα το δέμα, τους είπα ότι είναι με χρέωση του παραλήπτη, το σκάναρε, με έβαλε να υπογράψω κ αυτό ήταν. Ελπίζω μόνο τώρα όντως να επιστρέψει. 

upadate 9/5/22 

Η επιστροφή πήγε ανέλπιστα καλά. Σήμερα μου έβαλαν κ τα χρήματα από shein στον λογαριασμό μου. 

Επεξ/σία από ninthestars
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ninthestars εγω δεν μπορω να βρω την ετικετα επιστροφης ενω κανω ολα τα βηματα,μηπως μπορεις να με βοηθησεις?

 

Στις 4/5/2022 στις 8:00 ΜΜ, ninthestars είπε

Η ετικέτα της επιστροφής που εκτύπωσα έλεγε επάνω acs. Οπότε πήγα σε ένα κατάστημα acs σήμερα, άφησα το δέμα, τους είπα ότι είναι με χρέωση του παραλήπτη, το σκάναρε, με έβαλε να υπογράψω κ αυτό ήταν. Ελπίζω μόνο τώρα όντως να επιστρέψει. 

upadate 9/5/22 

Η επιστροφή πήγε ανέλπιστα καλά. Σήμερα μου έβαλαν κ τα χρήματα από shein στον λογαριασμό μου. 

 εγω δεν μπορω να βρω την ετικετα επιστροφης ενω κανω ολα τα βηματα,μηπως μπορεις να με βοηθησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας, γνωρίζει κάποιος με ποια courier έρχονται τα δέματα από το shein?Γιατί σε όποια εταιρεία κιαν έβαλα τον κωδικό δε μου βγάζει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2022 στις 2:49 ΜΜ, Kallio84 είπε

Καλησπέρα σας, γνωρίζει κάποιος με ποια courier έρχονται τα δέματα από το shein?Γιατί σε όποια εταιρεία κιαν έβαλα τον κωδικό δε μου βγάζει κατι

Για ρίξτο εδώ

https://parcelsapp.com/en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2022 στις 4:13 ΜΜ, Vasodustjxos είπε

Δεν μπορω  με τιποτα να βρω ετικετα επιστροφης και δεν αντεχω αλλο. 

Δεν χρειάζεται ετικέτα επιστροφής.

Εγω απλά τα πήγα στα ελτα και πλήρωσα γύρω στα 3 ευρώ με β' προτεραιοτητα επιστολή  γράφοντας τη διεύθυνση που μου έβγαλε όταν έκανα επιστροφή online. Συγκεκριμένα μου έβγαλε μια διεύθυνση στη Θεσσαλονίκη. 

 

Σε 4 μέρες μου έκαναν επιστροφή χρημάτων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σας παρακαλώ θερμά αν κάποια κατάφερε να κάνει επιστροφή στο shein ας μου πει!Που πηγαίνει το δέμα;;;ΕΛΤΑ;;;Θεσσαλονίκη βρίσκομαι!Δε τα κατάφερα τη προηγούμενη φορά και τα κράτησα!Τώρα δε γίνετε,είναι πολλά και λάθος το size τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αν μπορουσε κάποιος πως κάνω την επιστροφή θα με βοηθούσε πολυ γιατί έχασα την ταμπέλα επιστροφής.Τα έστειλα με ΕΛΤΑ Courier στη διεύθυνση αυτή στη Θεσσαλονίκη που γράφουν αλλά μου τα επέστρεψαν πίσω σε δύο μέρες🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Γνωρίζετε αν η SHEIN δέχεται προϊόντα μέσω ΕΛΤΑ η ACS ή γενικά που πρέπει να αφήσω το δέμα για επιστροφή ; 

Στις 18/6/2022 στις 2:36 ΠΜ, antoniagrvld είπε

Σας παρακαλώ θερμά αν κάποια κατάφερε να κάνει επιστροφή στο shein ας μου πει!Που πηγαίνει το δέμα;;;ΕΛΤΑ;;;Θεσσαλονίκη βρίσκομαι!Δε τα κατάφερα τη προηγούμενη φορά και τα κράτησα!Τώρα δε γίνετε,είναι πολλά και λάθος το size τους!

Τελικά κατάφερες να τα στείλεις ;; Αν ναι ,πως ;;;;Γιατι και εγώ αυτό ακριβώς έπαθα ;ήθελα να τα επιστρέψω αλλά δεν βρήκα πως και τα κράτησα ,τώρα όμως δεν μπορώ να τα κρατήσω πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημέρα παιδιά! Έκανα και εγώ αγορά από το shein και κάποια ρούχα θέλω να τα επιστρέψω. Ωστόσο μου ζητάνε από acs να πληρώσω τα μεταφορικά και βγαίνουν τα ίδια χρήματα με αυτά που είναι να μου επιστραφούν οπότε δεν αξίζει καν. Έχει επιστρέψει κανείς τώρα πρόσφατα ρούχα με άλλο τρόπο; Πχ ταχυδρομείο αντί κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έκανα αίτηση επιστροφής με δικα μου έξοδα. Μου έγραψε την διεύθυνση αλλά όχι το τηλέφωνο. Τι τηλέφωνό χρησιμοποιήσατε όσοι κάνατε επιστροφή από μόνοι σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...