Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή ρούχων αγορασμενων απο Shein


Angel51190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα επιστροφή χθες κάποια ρούχα που ήταν μεγάλα!!!! Σας γράφω την διαδικασία που ακολούθησα μήπως βοηθήσω! 

Πάτησα μέσα στην παραγγελία επιστροφή είδους και επέλεξα ποια ρούχα θέλω να επιστρέψω.

Επέλεξα ότι είναι πολύ μεγάλα και έβαλα και φωτογραφίες που φαίνεται ότι μου είναι μεγάλα.

Στον τρόπο αποστολής διάλεξα το πρώτο που είχε, δεν θυμάμαι τι έγραφε. Όχι το 2ο που έλεγε με courier με δικά μου έξοδα να τα στείλω, το άλλο.

Η ετικέτα που λένε μου ήρθε στο e-mail κατευθείαν. Στο mail λέει ετικέτα επιστροφής και έχει μέσα ένα pdf αρχείο.

Έρχεται στο e-mail που έχετε δηλωμένο στον λογαριασμό σας. Αν δεν βρίσκεται το mail με την ετικέτα δείτε και στα Ανεπιθύμητα / Spam

Έκλεισα το ίδιο δέμα (τα ρούχα μέσα στα σακουλακια όπως ήταν εννοείται) και εκτύπωσα το pdf και το κόλλησα πάνω στο δέμα.

Έγραφε πάνω ACS (με ACS έρχονται κιόλας), οπότε πήγα στην ACS τους έδωσα το δέμα και αυτό ήταν! Ρώτησα αν οφείλω κάτι ή αν μου δίνουν καποιο χαρτί κάτι, όχι τίποτα! Οπότε απλά τους δίνετε το δέμα και φεύγετε!

Αυτό έγινε χθες το μεσημέρι κατά τις 14:00.

Σήμερα κατά τις 11:00 μου ήρθε μήνυμα ότι έφτασαν τα ρούχα σε αυτούς και κατά τις 12:00 μου έγινε και η επιστροφή των χρημάτων στον λογαριασμό μου στην τράπεζα!

Μεσα σε λιγότερο από ενα 24ωρο όλα αυτά! Απίστευτο!

Είμαι Σέρρες και από ότι κατάλαβα πάνε στην Θεσσαλονίκη αυτά και από εκεί ίσως τα στέλνουν Βουλγαρία μετά? Δεν ξέρω. Κάτι έγραφε και για Βουλγαρία. 

Αν είστε πιο μακριά άντε να κάνει μέχρι καμία εβδομάδα το πολύ πιστεύω!

Συγγνώμη για το σεντόνι, προσπάθησα να τα πω όσο πιο αναλυτικά μπορούσα! 

Ελπίζω να βοήθησα! 🌹

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, sofoula92 said:

Έγραφε πάνω ACS (με ACS έρχονται κιόλας), οπότε πήγα στην ACS τους έδωσα το δέμα και αυτό ήταν! Ρώτησα αν οφείλω κάτι ή αν μου δίνουν καποιο χαρτί κάτι, όχι τίποτα! Οπότε απλά τους δίνετε το δέμα και φεύγετε!

Αυτό συμβαίνει με όλες τις πολυεθνικές τέτοιων ειδών, οι οποίες αποστέλλουν προϊόντα από ευρωπαϊκές αποθήκες. Ακολουθώντας τη διαδικασία επιστροφής, εκτυπώνεται το voucher επιστροφής (ίδια διαδικασία με Mango, που έκανε η σύζυγος πρόσφατα), το οποίο και επισυνάπτεται πάνω στο δέμα. Σε αυτό το voucher (επιστροφής) υπάρχει και ο αριθμός εντοπισμού (tracking number), για αυτό και δεν παραλαμβάνετε κανένα χαρτί. Άμεσα ενεργοποιείται και η διακίνηση (με την παράδοση στην εταιρεία ταχυμεταφορών ή τα ΕΛΤΑ), την οποία μπορεί κανείς να παρακολουθεί από τον ιστότοπο της κάθε εταιρείας (ταχυμεταφορών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 28/6/2023 στις 12:41 ΜΜ, sofoula92 είπε

Έκανα επιστροφή χθες κάποια ρούχα που ήταν μεγάλα!!!! Σας γράφω την διαδικασία που ακολούθησα μήπως βοηθήσω! 

Πάτησα μέσα στην παραγγελία επιστροφή είδους και επέλεξα ποια ρούχα θέλω να επιστρέψω.

Επέλεξα ότι είναι πολύ μεγάλα και έβαλα και φωτογραφίες που φαίνεται ότι μου είναι μεγάλα.

Στον τρόπο αποστολής διάλεξα το πρώτο που είχε, δεν θυμάμαι τι έγραφε. Όχι το 2ο που έλεγε με courier με δικά μου έξοδα να τα στείλω, το άλλο.

Η ετικέτα που λένε μου ήρθε στο e-mail κατευθείαν. Στο mail λέει ετικέτα επιστροφής και έχει μέσα ένα pdf αρχείο.

Έρχεται στο e-mail που έχετε δηλωμένο στον λογαριασμό σας. Αν δεν βρίσκεται το mail με την ετικέτα δείτε και στα Ανεπιθύμητα / Spam

Έκλεισα το ίδιο δέμα (τα ρούχα μέσα στα σακουλακια όπως ήταν εννοείται) και εκτύπωσα το pdf και το κόλλησα πάνω στο δέμα.

Έγραφε πάνω ACS (με ACS έρχονται κιόλας), οπότε πήγα στην ACS τους έδωσα το δέμα και αυτό ήταν! Ρώτησα αν οφείλω κάτι ή αν μου δίνουν καποιο χαρτί κάτι, όχι τίποτα! Οπότε απλά τους δίνετε το δέμα και φεύγετε!

Αυτό έγινε χθες το μεσημέρι κατά τις 14:00.

Σήμερα κατά τις 11:00 μου ήρθε μήνυμα ότι έφτασαν τα ρούχα σε αυτούς και κατά τις 12:00 μου έγινε και η επιστροφή των χρημάτων στον λογαριασμό μου στην τράπεζα!

Μεσα σε λιγότερο από ενα 24ωρο όλα αυτά! Απίστευτο!

Είμαι Σέρρες και από ότι κατάλαβα πάνε στην Θεσσαλονίκη αυτά και από εκεί ίσως τα στέλνουν Βουλγαρία μετά? Δεν ξέρω. Κάτι έγραφε και για Βουλγαρία. 

Αν είστε πιο μακριά άντε να κάνει μέχρι καμία εβδομάδα το πολύ πιστεύω!

Συγγνώμη για το σεντόνι, προσπάθησα να τα πω όσο πιο αναλυτικά μπορούσα! 

Ελπίζω να βοήθησα! 🌹

Έκανα τη διαδικασία που αναφέρετε και μου ήρθε η ετικέτα στο email μου για να το επιστρέψω μέσω acs. Έχω μια απορία όμως..στον αποστολέα εμφανίζεται σωστά το ονοματεπώνυμο μου, αλλά η διεύθυνση ενω μένω στην Αττική γράφει ότι το στέλνω απο Βουλγαρία. Συνέβη και σε εσάς κάτι αντίστοιχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Roula1134 είπε

Έκανα τη διαδικασία που αναφέρετε και μου ήρθε η ετικέτα στο email μου για να το επιστρέψω μέσω acs. Έχω μια απορία όμως..στον αποστολέα εμφανίζεται σωστά το ονοματεπώνυμο μου, αλλά η διεύθυνση ενω μένω στην Αττική γράφει ότι το στέλνω απο Βουλγαρία. Συνέβη και σε εσάς κάτι αντίστοιχο?

Το ίδιο μου έβγαλε και εμένα. Σε λίγο θα πάω στην acs και βλέπουμε. Πήγατε εσείς στην κούριερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, emmzour είπε

Το ίδιο μου έβγαλε και εμένα. Σε λίγο θα πάω στην acs και βλέπουμε. Πήγατε εσείς στην κούριερ;

Αύριο θα πάω από εκεί..

Αν μπορείτε πείτε μου τι σας είπαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Roula1134 είπε

Αύριο θα πάω από εκεί..

Αν μπορείτε πείτε μου τι σας είπαν.

 

Καλησπέρα πήγα στην Αcs  το σκαναραν, υπέγραψα μου έδωσαν και το αντίγραφο της αποστολής και τώρα το δέμα ταξιδεύει για Θεσσαλονίκη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα!! Να κάνω μια ενδεχομένως χαζή ερώτηση. Αν έχει εφαρμοστεί έκπτωση στην αγορά σου, η επιστροφή ποσού για ένα ρούχο θα γίνει με βάση την τιμή μετά της εκπτώσεως ή την αρχική; Εμένα μου έφεραν ένα πουλόβερ που ενώ φέρνει κάπως δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που δείχνει το σάιτ. Το βρίσκω εντελώς παράλογο να επιβαρυνθω με τα μεταφορικά σε αυτήν την περίπτωση. Αν ήταν θέμα μεγέθους θα το καταλάβαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Λοιπόν, μένω στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης. Η πρώτη μου επιστροφή στην Shein ήταν δωρεάν. Από κει και πέρα πληρώνω κάποιο ποσό,που αναλογεί (από 2 μέχρι 4,50 έχω  δωσει). Το κοντινότερο κατάστημα για μένα  βρίσκεται στην περιοχή του αμαξοστασίου (JUMBO, τέρμα του λεωφορείου 27 κι'αλλων),λίγο πριν φτάσεις εκεί,αν έρχεσαι από Ωραιόκαστρο, στην απέναντι πλευρά. Μόλις λάβεις την παραγγελία, και κάτι δεν σου αρέσει, πάτησε "επιστροφή " και βάλτο σε αντίστοιχο καλαθι. Σε ρωτάει που θέλεις να επιστραφούν τα λεφτα:στον ιστοτοπο η στον λογαριασμό σου.Επελεξε. Σε ρωτάει για τον τρόπο αποστολής (εδώ γράφει σε άλλη γλώσσα και η 1 επιλογή είναι να καλέσεις εσύ κουριερ. Η 2 είναι να το πας μόνος στο κατάστημα (όπως εγω). Αφού τελειώσει η διαδικασία αυτή, σε λίγο θα σου έρθει σε mail, μια ετικέτα επιστροφής.Εκτυπωσε την και μέσα σε 2 βδομάδες πρέπει να το παραδόσεις μαζί με την ετικέτα στο κοντινότερο κατάστημα. Μπαίνεις,αφήνεις, φεύγεις. Σε λίγο,πάλι, θα σου έρθει  email από shein  για την παραλαβή και σε πολύ λίγο θα μπουν και τα λεφτά.Αυτα.Ελπιζω να βοήθησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...