Προς το περιεχόμενο

Πτήσεις με 5€ από την Ryanair.


georgenikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, cpetro είπε

δεν υπολογιζετε το κοστος και για τα τεστ? 70ευρω στην ελλαδα για την αναχωρηση(τα 40ευρω που ανακοινωθηκε δεν εχει μπει ακομα σε εφαρμογη..) και αλλα 100 τουλαχιστον (?) στο εξωτερικο για την επιστροφη, παει 170ευρω +

Αν εκανε 90€ το εισιτήριο θα ήταν καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτή η προσφορά ανήκει στην ίδια κατηγορία με τις προσφορές πακέτων απεριόριστων GB που δίνουν οι εταιρίες τηλεπικοινωνιών αυτή την περίοδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cpetro είπε

δεν υπολογιζετε το κοστος και για τα τεστ? 70ευρω στην ελλαδα για την αναχωρηση(τα 40ευρω που ανακοινωθηκε δεν εχει μπει ακομα σε εφαρμογη..) και αλλα 100 τουλαχιστον (?) στο εξωτερικο για την επιστροφη, παει 170ευρω +

Παραπληροφόρηση στο φουλ .. κλινική ταξιαρχαι μοριακο τεστ 25 ευρώ εδώ και πολλούς μήνες έχω ταξιδέψει 3 φορές με αεροπλάνο. Και κάπου παίζει και στα 20 ευρώ . Ωστόσο εάν δεν γνωρίζεις καλύτερα μην λες ότι να ναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, fotisgate6 είπε

Αυτή η προσφορά ανήκει στην ίδια κατηγορία με τις προσφορές πακέτων απεριόριστων GB που δίνουν οι εταιρίες τηλεπικοινωνιών αυτή την περίοδο. 

 

Υπάρχουν φοιτητές στα τρία Πανεπιστήμια που έχει η Κρήτη που τα περισσότερα τμήματα έχουν δια ζώσης εργαστήρια (and vice versa) και υπάρχουν αναπληρωτές δάσκαλοι και καθηγητες που είτε πάνε είτε γυρνάνε από Κρήτη. 
Χώρια πόσοι άλλοι επαγγελματίες σε Ελλάδα και εξωτερικό.
Επειδή δεν υπάρχει τουρισμός δεν σημαίνει οτι δεν ταξιδεύουν πόσοι άνθρωποι κάθε μέρα. 

Επεξ/σία από Backpacker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω και 1 εξτρα καλο παντως, ποσοι θα θελησουν να πεταξουν με 5ε, θα πανε να κανουν εξετασεις, θα βγουν θετικοι στον COVID-19 και ετσι ολο και καποιοι θα γλυτωσουν (μακαρι βεβαια οσοι βγουν θετικοι να ειναι και ασυμπτωματικοι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Backpacker είπε

 

Υπάρχουν φοιτητές στα τρία Πανεπιστήμια που έχει η Κρήτη που τα περισσότερα τμήματα έχουν δια ζώσης εργαστήρια (and vice versa) και υπάρχουν αναπληρωτές δάσκαλοι και καθηγητες που είτε πάνε είτε γυρνάνε από Κρήτη. 
Χώρια πόσοι άλλοι επαγγελματίες σε Ελλάδα και εξωτερικό.
Επειδή δεν υπάρχει τουρισμός δεν σημαίνει οτι δεν ταξιδεύουν πόσοι άνθρωποι κάθε μέρα. 

Ακριβώς. Αφού είμαι και ο ίδιος από την Κρήτη επιβεβαιώνω ότι με οποιαδήποτε ελάφρυνση μέτρων ξεκινάνε τα πάντα εργαστήρια και όλα. Συν ότι οι εξεταστικές δια ζώσης κατά κύριο λόγο. Μόνο αν απαγορεύεται καθολικα. Οπότε διάφοροι φοιτητες θα τους βολέψει πολύ αυτό το τάλιρο να κατέβουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου διαβασα για ΚΤΕΛ.

Παιζει να ειναι μεσα στην 5αδα στον κοσμο η Ryanair.

Οχι οτι την προτιμω, αλλα 4-5 φορες που ταξιδεψα ηταν μια χαρα. Ειδικα αν εχεις κλεισμενη θεση μπροστα και Priority Boarding ολα κομπλε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mtriandros είπε

ΠΡΟΣΟΧΗ παιδια h RYANAIR ακυρωνει τελευταια στιγμη και δεν μπορεις να βασιζεσαι για κατι σοβαρο. μου εχει συμβει 2 φορες και οχι λογω covid19.

Δουλεύω 3 χρόνια στη ryanair χωρίς λόγο δεν έχει ακυρωθεί ποτέ, κι αν ακυρωθεί λόγω καιρού γίνεται έξτρα πτήση την επόμενη μέρα με standby crew. 

Πτήσεις γίνονται κανονικά ακόμα και τώρα, υπάρχει κόσμος με συγγενείς στο εξωτερικό, φοιτητές κτλπ. 

Μόνο τον καιρό και καθολική αναστολή πτήσεων από Ελλάδα έχετε να φοβάστε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Kina23 είπε

Δουλεύω 3 χρόνια στη ryanair χωρίς λόγο δεν έχει ακυρωθεί ποτέ, κι αν ακυρωθεί λόγω καιρού γίνεται έξτρα πτήση την επόμενη μέρα με standby crew. 

Πτήσεις γίνονται κανονικά ακόμα και τώρα, υπάρχει κόσμος με συγγενείς στο εξωτερικό, φοιτητές κτλπ. 

Μόνο τον καιρό και καθολική αναστολή πτήσεων από Ελλάδα έχετε να φοβάστε. 

βασικά μου έχει τύχει 2 φορές σε πτήσεις από Πολωνία να ρωτάει το προσωπικό πριν το boarding εάν κάποιος θα ήθελε να μείνει μία ημέρα ακόμη Κρακοβία με έξοδα πληρωμένα (οι πτήσεις ήταν overbooked). το πρόβλημα με την Ryan είναι να μην σου κάτσει η στραβή. πηγαίνω Πολωνία 2 με 3 φορές τον χρόνο. από τα 300άρια και τα 400άρια που πλήρωνα κάθε φορά, έχω πέσει στα 100-150 με επιστροφή. και πλήρωνα τόσα όχι με απευθείας πτήσεις αλλά μέσω Γερμανίας καθώς η Aegean τον χειμώνα δεν πάει Κρακοβία ενώ το καλοκαίρι έχει 2 πανάκριβα δρομολόγια. το κακό με την ryan είναι πως σε πιέζει να κάνεις λάθος, να πας αντίθετα στους κανονισμούς της για να σε χρεώσει. εάν είχε λίγο διαφορετική πολιτική θα ήταν πολύ πιο συμπαθής ως αεροπορική. πολλοί κανόνες και στηρίζεται πως οι επιβάτες θα κάνουν λάθος. αλλά δεν γνωρίζω κάποιον να μπορεί να επιλέξει μεταξύ ryan και άλλης εταιρείας για τον ίδιο προορισμό και να επιλέξει την άλλη εταιρεία κοιτάζοντας την τσέπη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, james01gr είπε

βασικά μου έχει τύχει 2 φορές σε πτήσεις από Πολωνία να ρωτάει το προσωπικό πριν το boarding εάν κάποιος θα ήθελε να μείνει μία ημέρα ακόμη Κρακοβία με έξοδα πληρωμένα (οι πτήσεις ήταν overbooked). το πρόβλημα με την Ryan είναι να μην σου κάτσει η στραβή. πηγαίνω Πολωνία 2 με 3 φορές τον χρόνο. από τα 300άρια και τα 400άρια που πλήρωνα κάθε φορά, έχω πέσει στα 100-150 με επιστροφή. και πλήρωνα τόσα όχι με απευθείας πτήσεις αλλά μέσω Γερμανίας καθώς η Aegean τον χειμώνα δεν πάει Κρακοβία ενώ το καλοκαίρι έχει 2 πανάκριβα δρομολόγια. το κακό με την ryan είναι πως σε πιέζει να κάνεις λάθος, να πας αντίθετα στους κανονισμούς της για να σε χρεώσει. εάν είχε λίγο διαφορετική πολιτική θα ήταν πολύ πιο συμπαθής ως αεροπορική. πολλοί κανόνες και στηρίζεται πως οι επιβάτες θα κάνουν λάθος. αλλά δεν γνωρίζω κάποιον να μπορεί να επιλέξει μεταξύ ryan και άλλης εταιρείας για τον ίδιο προορισμό και να επιλέξει την άλλη εταιρεία κοιτάζοντας την τσέπη του

ΟΛΕΣ οι αεροπορικές κάνουν overbooking, έτσι λειτουργεί ο κλάδος. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Stelaras1993 είπε

Παραπληροφόρηση στο φουλ .. κλινική ταξιαρχαι μοριακο τεστ 25 ευρώ εδώ και πολλούς μήνες έχω ταξιδέψει 3 φορές με αεροπλάνο. Και κάπου παίζει και στα 20 ευρώ . Ωστόσο εάν δεν γνωρίζεις καλύτερα μην λες ότι να ναι. 

μολις πηρα την κλινικη. μου ειπαν οτι το μοριακο κοστιζει 40 ευρω και το rapid 25 ευρω. εσυ πως το πηρες 25 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερουν τι τους γινεται και εμενα αλλα νταλα  μου λεγανε απο το τηλεφωνο. Παντως 30 ευρω το ειχανε το μοριακο τελικα μπηκα και το βρηκα . Και 25 στο ιατροπολις μου ειπε ενα γνωστος μου που πηγε. Εμενα μου πηραν και τις 3 φορες δειγμα απο το στομα

21F891FF-A24B-4E8D-A6EF-9DDFB62C16BD.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...