Προς το περιεχόμενο

Η σειρά Samsung Galaxy Note ίσως δει μια τελευταία κυκλοφορία


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 λεπτό πριν, panathatube είπε

Και η το Galaxy Fold 2 είναι ήδη πολύ ανθεκτικό. Χρειάζεται όμως κάποιας μορφήςαδιαβροχοποίηση ας μην είναι και επιπέδου IP 68.

Ισχυει αυτο, αν μιλησουμε για ενταξη της ιδεας στην φιλοσοφια του Note, θελει σιγουρα κατι τετοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stormrain είπε

Tωρα σε αυτο εχεις ενα δικιο, ομολογω πως ακομα δεν τα πολυεμπιστευομαι τα foldable, αλλα μελλοντικα σκεψου ποσο σουπερ θα ειναι σαν ιδεα.

Το κακο ειναι πως δεν ειδαμε αλλες εταιρειες να υιοθετουν το πενακι (και να ειναι αρτια υλοποιηση), αλλιως πιστευω θα βλεπαμε παπαδες σε αυτον τον τομεα.

Εγω θα το σκεφτομουν μονο αν με το καλο βγουν τα rollable με S Pen, απλος σχετικα μηχανισμος που μπορει να εχει καποια μικροπροβληματακια στην πρωτη γενια αλλα στη δευτερη θα γαζωνει, εκει το χτυπας με κλειστα ματια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Εγω θα το σκεφτομουν μονο αν με το καλο βγουν τα rollable με S Pen, απλος σχετικα μηχανισμος που μπορει να εχει καποια μικροπροβληματακια στην πρωτη γενια αλλα στη δευτερη θα γαζωνει, εκει το χτυπας με κλειστα ματια.

Ιδανικο θα ειναι αυτο! Γι'αυτο ειπα για τις αλλες εταιρειες, διοτι προς το παρον μονο η sammy δουλευει σε αυτο και ετσι οπως το παει να την καταργησει σαν σειρα, δεν ξερω κατα ποσο θα συνεχιστει και ιδιαιτερα το Spen με τα full features του και δεν θα εξελιχθει σε εντελως gimmick. Μακαρι να κανω λαθος ομως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ούτε εύκολο ούτε πρακτικό να τρέχεις 3 premium σειρές παράλληλα. Η μία κανιβαλίζει τις πωλήσεις της άλλης. Ειδικά μεταξύ Note και Galaxy S.

Αντίστοιχος ήταν και ο λόγος που η Xiaomi σκότωσε τα Mi Mix όταν το κύριο χαρακτηριστικό τους, η full body οθόνη μεταφέρθηκε στη σειρά Mi και σήμερα σχεδόν σε όλα τα τηλέφωνα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stormrain είπε

Ιδανικο θα ειναι αυτο! Γι'αυτο ειπα για τις αλλες εταιρειες, διοτι προς το παρον μονο η sammy δουλευει σε αυτο και ετσι οπως το παει να την καταργησει σαν σειρα, δεν ξερω κατα ποσο θα συνεχιστει και ιδιαιτερα το Spen με τα full features του και δεν θα εξελιχθει σε εντελως gimmick. Μακαρι να κανω λαθος ομως :)

Δεν εχεις αδικο σε αυτο, ειδικα η επιλογη του optional S Pen με βαζει σε σκεψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μόλις το καταργήσει η samsung θα ερθει το cuppertino να δώσει υποστήριξη pencil στα iphone να γελάμε..

πέρα από τα αστεία, κάτοχος note 9 (εταιρική συσκευή που πρακτικά κάθεται), το πενάκι δεν το χρησιμοποίησα καθόλου. η έλλειψη εφαρμογών του android το έθαψε (οκ, μπορώ να γράψω στην οθόνη του κινητού μου, αλλά πόσος κόσμος το κάνει αυτό;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To νοτε 9 είναι το καλύτερο τηλέφωνο που είχα. Το χω ακομα και δουλέυει σφαίρα.

Ο μεγαλύτερος youtuber δεν το αλλάζει..άρα κατι ξερουμε όλοι που το κρατάμε ως επαγγελματικό εργαλείο.

https://www.youtube.com/watch?v=SQEhx6dA4zc

Ο μόνος λόγος να το καταργήσει ειναι να προωθησει τα αναδιπλούμενα ή συρόμενα κινητά με πενάκι από του χρόνου.

Ειναι ντροπή για τη samung που κυκλοφορεί αυτό το κινητό με EXYNOS...ειναι σαν τη Φορντ που κυκλοφορεί στην αμερική τη μαστανγκ με V6 και στην ευρώπη με 2λιτρο ecoboost...

Αν με ρωτούσαν ποιο ειναι το καλύτερο τηλέφωνο του 2020 ανεξάρτητα τιμής θα ελεγα το νοτε 20 ultra γιατί τα κάνει όλα (μα όλα) καλά προς τέλεια

κανένα άλλο τηλέφωνο δεν το πετυχαίνει αυτό...

Υ.Γ. Αν βαλουμε και την τιμή τότε αξίζουν τα λεφτά τους μόνο τα  1+ 8τ, iphone12 mini (699 όχι 929...), χιαομι 10Τ προ και sammy FE20

H αξία κατασκευής ενός iphone 12 pro max είναι 400δολλάρια ...φανταστείτε τι λεφτά βγάζουν οι εταιρείες...

Ετοιμαζεται να κυκλοφορήσει το πάσχα νέο φτηνό iphone SE plus..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενη εξέλιξη και άργησε. Σπατάλη φυσικών, ανθρώπινων και κεφαλαιακών πόρων κυριολεκτικά τα τελευταία 3-4 χρόνια αυτός ο διαχωρισμός, αφού οι διαφορές μεταξύ των 2 σειρών είχαν μειωθεί πολύ. Καλοδεχούμενη η ενσωμάτωση σε αναδιπλούμενη μορφή. λίγο παραπάνω καινοτομία επιτέλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αηδίες... Χειρότερα και απο την τελευταία συναυλια των Πυξ- Λαξ ή των Scorpions θα καταντήσει το θεμα με τα νοτε στο τέλος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, koeltzakoatl είπε
koeltzakoatl·

Δημοσ. πριν από 1 ώρα

και μόλις το καταργήσει η samsung θα ερθει το cuppertino να δώσει υποστήριξη pencil στα iphone να γελάμε..

πέρα από τα αστεία, κάτοχος note 9 (εταιρική συσκευή που πρακτικά κάθεται), το πενάκι δεν το χρησιμοποίησα καθόλου. η έλλειψη εφαρμογών του android το έθαψε (οκ, μπορώ να γράψω στην οθόνη του κινητού μου, αλλά πόσος κόσμος το κάνει αυτό;) 

Τι εννοεις ελλειψη εφαρμογών android? Εκτός αν τα εταιρικά δεν έχουν.... Δεν το γνωρίζω αυτό (εκτός αν εννοεις ελλειψη εφαρμογών για το πενακι).... Εχω δει παντως πολλούς με note και οταν πανε ν γραψουν κατι κρατανε σημειωση στην οθονη... Επιδεικτικά.. Η σε παρεες ν στηνουν τ κινητο ν βγαζουν σελφι απο μακρια..... Επιδεικτικοτα😛. Νομίζω πιο πολυ γ μοστρα ειναι πια παρα γ δουλειά ( για τον μεσο χρηστη π παιρνει τ κινητο για social και browsing εννοω) 

Επεξ/σία από Giorgos17589
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω παντως το εχω λατρεψει το πενακι. Βεβαια ειμαι τυπος που παλιοτερα χρυσοπληρωνα τα post-it οποτε... :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Τι εννοεις ελλειψη εφαρμογών android? Εκτός αν τα εταιρικά δεν έχουν.... Δεν το γνωρίζω αυτό (εκτός αν εννοεις ελλειψη εφαρμογών για το πενακι).... Εχω δει παντως πολλούς με note και οταν πανε ν γραψουν κατι κρατανε σημειωση στην οθονη... Επιδεικτικά.. Η σε παρεες ν στηνουν τ κινητο ν βγαζουν σελφι απο μακρια..... Επιδεικτικοτα😛. Νομίζω πιο πολυ γ μοστρα ειναι πια παρα γ δουλειά ( για τον μεσο χρηστη π παιρνει τ κινητο για social και browsing εννοω) 

εννοώ πως το android το ίδιο δεν υποστηρίζει πενάκι, παρά μόνο σε ελάχιστες: η samsung υποστηρίζει το πενάκι στις δικές της εφαρμογές του note. άρα πολύ μικρό το όφελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, koeltzakoatl είπε

εννοώ πως το android το ίδιο δεν υποστηρίζει πενάκι, παρά μόνο σε ελάχιστες: η samsung υποστηρίζει το πενάκι στις δικές της εφαρμογές του note. άρα πολύ μικρό το όφελος.

Παντα μ φαινοταν ανούσιο... Οκ σιγουρα γ καποιον επαγγελματια ν κραταει σημειωσεις για τη δουλειά του χωρις ν σπαταλαει χρονο κλπ να τ δεχτω. Αλλα για τον μεσο χρηστη παντα μ φαινοταν ως επίδειξη πιο πολυ παρα κατι που βοηθαει καπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Παντα μ φαινοταν ανούσιο... Οκ σιγουρα γ καποιον επαγγελματια ν κραταει σημειωσεις για τη δουλειά του χωρις ν σπαταλαει χρονο κλπ να τ δεχτω. Αλλα για τον μεσο χρηστη παντα μ φαινοταν ως επίδειξη πιο πολυ παρα κατι που βοηθαει καπου. 

Και πάλι είναι πολύ καλύτερα/γρηγορότερα να τις γράφεις με το πληκτρολόγιο η να τις υπαγορεύεις. Μπορείς αργότερα  να ψάξεις στις σημειώσεις σου για κάποια λέξη , να κάνεις αντιγραφή / επικόλληση το κείμενο κλπ εργασίες , ενώ με το χειρόγραφο , ανάθεμα και αν καταλαβαίνεις τι έγραψες εσυ ο ιδιος.  

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...