Προς το περιεχόμενο

Παραδοση με ACS


Stefanos8383

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια, εχω παραγγειλει εδω και 15 μερες μπορει και παραπανω Airpods. Στο skroutz μου ελεγε παραδοση απο 1-3 μερες. Παιρνω τηλεφωνο την acs και μια μου λενε εχει φτασει στο καταστημα την αλλη μερα μου λενε δεν εχει φτασει...Εχει κανεις ιδεα για το τι μπορει να γινεται;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο τη λέξη ACS να βάλεις στην αναζήτηση του φόρουμ θα βρεις άφθονες παρόμοιες ιστορίες, όλες πρόσφατες. Κι εγώ που δεν έχω θέμα να πάω να παραλάβω από το μαγαζί, περιμένω πόσες μέρες απλά να σκαναριστεί το δέμα στο μαγαζί κι ούτε αυτό δεν έχει γίνει.

Είναι απλό, η δουλειά έχει αυξηθεί κατακόρυφα και το σύστημα δεν μπορεί να ανταποκριθεί στον όγκο. Η συζήτηση για το τι το προκάλεσε, ποιος έχει την ευθύνη, τι μπορεί να γίνει για να αντιμετωπιστεί είναι τεράστια και μετράει ήδη εκατοντάδες (κλειδωμένες) σελίδες στο φόρουμ. Υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ομοιοπαθης. Είναι μεγάλη ξεφτίλα . Το χειρότερο ότι δεν μπορείς σε ΚΑΝΕΝΑΝ να απευθυνθείς . Δεν απαντούν ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ . Δεν έχω ξανασυναντήσει χειρότερη ιδιωτική εταιρία .

Επεξ/σία από gabriel1981
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι μου εχουν απαντησει αρκετα τηλεφωνα μετα απο αναμονη 8-15 λεπτων. Αλλα με οσα κοριτσια εχω μιλησει ολες εχουν υφος και καταληγω να εκνευριζομαι και να τους την λεω. Το θεμα δεν καταληγει πουθενα και πιστευω πως μας κοροιδευουν. Μου το πανε απο μερα σε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχουν πολύ δουλειά και προσπαθούν να την βγάλουν με τους υπάρχοντες υπάλληλους κάτι το οποίο προφανώς δεν γίνεται. Αλλά αυτό το πράμα θα γυρίσει boomerang στην εταιρεία νομίζω. Εγώ προσωπικά πλέον δεν θα παραγγέλνω απο καταστήματα που στέλνουν με την εν λόγω εταιρεία !! (και το skroutz μέσα) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει φάει ένα τεράστιο Χ . Λέγαμε για τα ΕΛΤΑ τόσα χρόνια. Και έρχεται η ACS να αποδείξει ότι δεν τα έχουμε δει όλα . Μπανανία . Πραγματικά έχω απηυδήσει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, gabriel1981 said:

Ομοιοπαθης. Είναι μεγάλη ξεφτίλα . Το χειρότερο ότι δεν μπορείς σε ΚΑΝΕΝΑΝ να απευθυνθείς . Δεν απαντούν ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ . Δεν έχω ξανασυναντήσει χειρότερη ιδιωτική εταιρία .

Σήμερα κατόπιν επιμονής απάντησαν και κατόπιν ξεχεσίματος τελικά προώθησαν το δέμα μου, που το ειχαν παραπεταμένο στην αποθήκη τους. Να σημειώσω ότι ο άνθρωπος που μου του έστειλε το άφησε σε αυτούς το Σάββατο και ακόμα να το πάρω. Η αδερφή μου, εν τω μεταξύ, έκανε παραγγελία την Τρίτη και την παρέλαβε Τετάρτη.....

35 minutes ago, gabriel1981 said:

Έχει φάει ένα τεράστιο Χ . Λέγαμε για τα ΕΛΤΑ τόσα χρόνια. Και έρχεται η ACS να αποδείξει ότι δεν τα έχουμε δει όλα . Μπανανία . Πραγματικά έχω απηυδήσει .

Φίλε από τα Ελτά έχω καλή εμπειρία. Και το κούριερ τους σε γενικές γραμμές καλά λειτουργεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη και εγω πρεπει μερα παρα μερα να τους ξεχεζω; Πως γινονται καποιες εταιριες μονο ετσι να βαζουν μυαλο πραγματικα απορω..Εχουν περασει ηδη 2 βδομαδες αναμονης και νιωθω φιλε μου οτι οντως αυτο χρειαζεται.

2 λεπτά πριν, Stefanos8383 είπε

Δηλαδη και εγω πρεπει μερα παρα μερα να τους ξεχεζω; Πως γινονται καποιες εταιριες μονο ετσι να βαζουν μυαλο πραγματικα απορω..Εχουν περασει ηδη 2 βδομαδες αναμονης και νιωθω φιλε μου οτι οντως αυτο χρειαζεται.

Βγαλτε συμπερασμα μονοι σας..😂

DF24F435-5C38-4335-B364-E5CC77D984AD.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ... τέτοια ακούω και φοβάμαι. Παρήγγειλα μερικά πράγματα για αναβάθμιση pc καθώς δεν μπορώ να ολοκληρώσω την πτυχιακή μου με το υπάρχον σύστημα και η μεταφορική είναι η acs. Και Ιανουάριο φεύγω φαντάρος και αν δεν προλάβω την πτυχιακή μετά δεν ξέρω τι θα κάνω 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psyber είπε

Σήμερα κατόπιν επιμονής απάντησαν και κατόπιν ξεχεσίματος τελικά προώθησαν το δέμα μου, που το ειχαν παραπεταμένο στην αποθήκη τους. Να σημειώσω ότι ο άνθρωπος που μου του έστειλε το άφησε σε αυτούς το Σάββατο και ακόμα να το πάρω. Η αδερφή μου, εν τω μεταξύ, έκανε παραγγελία την Τρίτη και την παρέλαβε Τετάρτη.....

Φίλε από τα Ελτά έχω καλή εμπειρία. Και το κούριερ τους σε γενικές γραμμές καλά λειτουργεί.

Φίλε μου αν επιτρέπεται σε ποιο νούμερο πήρες; 2 καταστήματα έχουμε εδώ στη Λάρισα και δεν απαντάει κανένα ούτε 20λεπτα μετά στη γραμμή. Αν τους παρω αύριο να τους ξεχέσω σε ποιο νούμερο παίρνω;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μόλις παρέλαβα το δέμα μου από ACS :) (10 μέρες). Μίλησα λίγο με τον courier της ACS και μου είπε πως έχουν μεγάλο θέμα, μου είπε πως υπάρχουν περιοχές με 15 μέρες καθυστέρησης. Στην δικιά μου περιοχή είναι μόνο 5 μέρες. Επειδή το φόρτο είναι μεγάλο συνεργάστηκαν και με άλλες μεταφορικές γιατί δεν προλαβαίνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stefanos8383 είπε

Χαιρομαι φιλε μου τουλαχιστον δεν θα εχεις αλλο αγχος. Οι υπολοιποι μαζι με εμενα καλη δυναμη!

Να σαι καλά, ελπίζω να ξεμπερδέψετε και εσείς γρήγορα όλοι σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...