Προς το περιεχόμενο

Paypal επιβεβαίωση καρτας


panomelene

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα

Έχω λογαριασμό paypal καποια χρονια 
Θελω να επιβεβαίωσω την καρτα για αγορες χωρις το οριο
Απο τι καταλαβα για να γινει η επιβεβαιωση σε χρεωνουν 1.5 ευρω και στελνουν εναν κωδικο , την χρεωση την εκαναν αλλα δεν μπορω να καταλαβω πουθενα που βρισκω τον κωδικο , λεει ακριβως αυτο : Ελέγξτε την αναλυτική κατάσταση της κάρτας σας για τον κωδικό. 

Μου ελεγε οτι θελει 1-2 εργασιμες , αυτος ο κωδικος θα ειναι σχετικος με αυτο που θα εμφανιστει στο winbank ; εννοω απο εκει θα τον παρω (δεν εχει εμφανιστει ακομα κατι ) 

Γνωριζει καποιος ; 

Ευχαριστώ ! 

Επεξ/σία από panomelene
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

στον λογαριασμο της καρτας σου οπου υπαρχει αυτη η χρεωση θα βρεις και εναν αριθμο συναλλαγης.

Καθε κινηση που κανεις με την καρτα σου,καθε αγορα και καθε χρεωση εχει ενα τετοιο αριθμο.

Απο αυτον τον αριθμο εσυ θα παρεις τα 4 τελευταια νουμερα ή οσα σου εχει πει το paypal και θα τα βαλεις στη σελιδα που σου ζηταει τον αριθμο επαληθευσης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιγραφή της συναλλαγής θα γράφει κάτι σαν ΑΓΟΡΑ -PP*ΧΧΧΧCODE ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ GB. Αν η συναλλαγή δεν έχει εκκαθαριστεί ακόμη θα την βρεις στις "Εγκρίσεις". Δεν θυμάμαι τώρα αλλά ο κωδικός είναι κάποιοι τέσσερις αριθμοί (πιθανόν οι τέσσερις πριν το CODE). Διάβασε στο Paypal τι ακριβώς ζητάει και βάλτους εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις που μπορω να βρω το εγκρίσεις; Δεν καταφερα να το βρω

Επισης ανακαλυψα οτι δεν μου εμφανιζει αυτη την καρτα στο winbank ενω τον λογαριασμο κανονικα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panomelene είπε

Ξερεις που μπορω να βρω το εγκρίσεις; Δεν καταφερα να το βρω

Επισης ανακαλυψα οτι δεν μου εμφανιζει αυτη την καρτα στο winbank ενω τον λογαριασμο κανονικα

 

 

Αν δεν σου εμφανίζει την κάρτα ούτε τις εγκρίσεις θα τις βρεις. Αν καταφέρεις να δεις την κάρτα σου εκεί που δείχνει το βελάκι μπορείς να επιλέξεις τις εγκρίσεις.

Σε κάθε περίπτωση στην αρχική σελίδα έχει όλες τις συναλλαγές, ΚΑΙ τις εγκρίσεις.

winbank.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι την καρτα δεν την εμφανιζει 

Τον λογαριασμο ομως κανονικά , εχει παρει το 1 ευρω 1μισβ ποσο ειναι αλλα την συναλλαγη δεν την δειχνει

5 λεπτά πριν, lmak είπε

Αν δεν σου εμφανίζει την κάρτα ούτε τις εγκρίσεις θα τις βρεις. Αν καταφέρεις να δεις την κάρτα σου εκεί που δείχνει το βελάκι μπορείς να επιλέξεις τις εγκρίσεις.

Σε κάθε περίπτωση στην αρχική σελίδα έχει όλες τις συναλλαγές, ΚΑΙ τις εγκρίσεις.

winbank.png

Οποτε μαλλον πρέπει να παρω τηλ να μου πουν τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ξέρεις ότι έχει πάρει το 1,5€? Εκεί από όπου το πήρε θα είναι και η συναλλαγή και θα δεις στην περιγραφή της συναλλαγής τον κωδικό. Κάτι μας κρύβεις 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panomelene είπε

Οχι την καρτα δεν την εμφανιζει 

Τον λογαριασμο ομως κανονικά , εχει παρει το 1 ευρω 1μισβ ποσο ειναι αλλα την συναλλαγη δεν την δειχνει

Οποτε μαλλον πρέπει να παρω τηλ να μου πουν τι να κανω

Δυστυχώς επειδή την έχω πατήσει μόλις τους λές οτι θες να το συνδέσεις με Paypal δεν σου απαντάνε καθώς είναι εκτός αρμοδιοτήτων .

Σε ΕΤΕ και Winbank που το είχα φτιάξει πρίν χρόνια , θυμάμαι το 4 ψήφιο κωδικό το έδειχνε στις κινήσεις ή εγκρίσεις της κάρτας . Το στέλνει αυτοματοποιημένα . Και το 1,5€ θα στο επιστρέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,θελω να κανω αφαιρεση καρτας στο paypal για αγορες στο Internet  αλλα βγαζει μηνυμα λυπαμε δεν ειναι δυνατη   αυτη τη στιγμη..

 

επισης απο που γινονται αγορες στο paypal μεσω bitcoin?ισχυει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...