Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Watch LTE


vagelisfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μια απορία για το συγκεκριμένο ρολόι.

Έχει eSim που σημαίνει ότι πας σε κάποια εταιρεία που το υποστηρίζει (πχ Cosmote) και σου περνάνε στην eSim έναν τηλεφωνικό αριθμό. Προσοχή(!) δε μιλάω για υπηρεσία multi-sim που παίρνεις επιπλέον sim/eSim με τον ίδιο αριθμό αλλά ότι μπορεί να πάρεις δεύτερο αριθμό διαφορετικό του κανονικού αριθμού που έχουμε στο κινητό μας. Άρα αν είσαι έξω χωρίς κινητό μπορεί κάποιος να σε πάρει στον αριθμό της eSim και να απαντήσεις.

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις του OneUI στα Smartphone της Samsung έχει προστεθεί μια επιλογή που λέγεται "Call & text on other devices" (με επεξήγηση use this phone's number to make calls, send texts, and more from your Galaxy Watch, tablet or speaker).

Η απορία είναι: με την επιλογή αυτή αν κάποιος με καλέσει στο τηλέφωνο και εγώ είμαι κάπου αλλού με το ρολόι μόνο, θα μεταφερθεί η κλήση μέσω internet στο ρολόι? Δηλαδή πρακτικά αν είμαι μακρυά από το τηλέφωνο θα μπορώ να απαντάω και στους 2 τηλεφωνικούς αριθμούς από το ρολόι?

Επεξ/σία από vagelisfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνος μου ρωτάω μόνος μου απαντάω...

Η "προώθηση" κλήσης από το κινητό στο ρολόι γίνεται κανονικά. Το ζητούμενο τώρα είναι ο τρόπος που γίνεται...

α. Προωθείται η κλήση μέσω το παρόχου στον αριθμό που έχει το ρολόι (με την αντίστοιχη χρέωση)?

β. Η κλήση μεταφέρεται μέσω ίντερνετ από το κινητό στο ρολόι με υπηρεσία της samsung (που είναι και δωρεάν)?

Στην εξηπηρέτηση της samsung δεν ήξερε κάποιος να μου απαντήσει σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...