Προς το περιεχόμενο

DHL PAKET παράδοση


Kostas123k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμένω δέμα από Γερμανία με DHL. Σήμερα πήγε ο αποστολέας ταχυδρομείο. Πότε να το περιμένω; φεύγουν κατευθείαν για αεροδρόμιο ή τα κρατάνε σε αποθήκες καιρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

Περιμένω δέμα από Γερμανία με DHL. Σήμερα πήγε ο αποστολέας ταχυδρομείο. Πότε να το περιμένω; φεύγουν κατευθείαν για αεροδρόμιο ή τα κρατάνε σε αποθήκες καιρό;

απο την στιγμη που θα το στειλει, υπολογισε 8-10 μερες συνολικα μαζι με ΣΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια δέματα παραδίδονται από DHL και κάποια άλλα από ΕΛΤΑ Courier.

Αν μπεις στη σελίδα της DHL που σου έδωσαν για το tracking, θα αναφέρει με ποια εταιρεία θα παραδοθεί. (Το δείχνει όταν φύγει από Γερμανία το δέμα, όπως το δικό σου).

Αν είναι ΕΛΤΑ Courier θα δεις όλες τις λεπτομέρειες και από τη σελίδα των ΕΛΤΑ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στη σελίδα του ελτα βλέπω ότι από τις 4 Φλεβάρη δεν έχει ανανεωθεί το tracking. Άρα παραμένει το πακέτο στη Γερμανία μέχρι να μπει σε αεροπλάνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις 2 Φλεβάρη που μου έστειλε το δέμα, σήμερα 9 Φλεβάρη δεν έχει φτάσει Ελλάδα. Τι συμβαίνει; μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον για να ρωτήσω που είναι το δεμα; το χρειάζομαι άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όλες οι αποστολές DHL το ίδιο.. 

Αυτό γιατί άλλο η κούριερ DHL και άλλο η DHL το ταχυδρομείο στην Γερμανία 

Πως ξέρεις με τι σου έστειλε ο αποστολέας ; απο το κόστος, αν ήταν δωρεάν ή έως καμια 20 ευρώ τότε σου το έστειλε με το ταχυδρομείο (αν ήταν με κούριερ θα σου έβγαινε πάνω απο 50άρι για 10 κιλα και θα το παραλάμβανες μέσα σε 2 με 3 μέρες το πολύ)  που σημαίνει ότι απο την στιγμή που έφυγε απο την Γερμανία (εκει που λέει πανω πάνω Feb 4th exported from departure country) 

Θα πάει στις αγκάλες των ΕΛΤΑ... 

Οπότε βάλε άνετα + 7 μέρες για να είσαι μέσα  και μην παραξενευτείς αν σου έρθει σε εως περίπου 15 μέρες να αρχίσεις να ανησυχείς αν περάσει τις 20 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καμιά φορά παίζει να έρθει και κάτω απο 7 αλλά ειδικά αν δεν είσαι Αθήνα εγώ θα κρατούσα μικρό καλάθι 

Α + ότι λόγω βάρους δεν παίζει να το δεις στην πόρτα σου, χαρτάκι απο ΕΛΤΑ και αναμονή στο κατάστημα (βέβαια τώρα με την πανδημία δεν ξέρω τι παίζει με τα ΕΛΤΑ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις 11 Φλεβάρη είναι στις αποθήκες τους δεν έχει πάει καν στο ελτα κουριερ Αμπελοκήπων. Πήρα τηλέφωνο σήμερα. Τα ζώα μου αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...