Προς το περιεχόμενο

Ακυρωση παραγγελιας με πιστωτικη(ατοκες δοσεις)


Snowmn1984

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Chocobo είπε

Επανέρχομαι στο θέμα , μου τα επέστρεψαν τα χρήματα.Όλο το ποσό , όχι σε δόσεις.

Δηλαδή πως ακριβως εγινε, σε χρέωσαν και σου υποχρέωσαν στο σύνολο με μια δόση?

Μπορεις να ανεβάσεις ενα printscreen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού δεν έβγαλα άκρη με την εξυπηρέτηση έστειλα ένα mail στο οποίο μου είπαν να καλέσω το τμήμα εγκρίσεων.Κάλεσα κι ο υπάλληλος μου είπε πως η αποδέσμευση είχε φτάσει εκείνη την ημέρα.Μου είπε επίσης πως ακύρωση παραγγελίας λογιστικά δεν σημαίνει κάτι.Μπορεί η παραγγελία να ακυρωθεί και τα χρήματα να επιστραφούν εβδομάδες μετά.

Την επόμενη μέρα τα χρήματα πιστώθηκαν στο λογαριασμό μου. 

 

 

C89853F7-24C2-4CA6-8AF1-F2F7DC835C61.png

3689D9EA-3826-4337-AE01-0A22F3AF1F40.jpeg

855665F6-8A6E-43CE-805C-8092256D112C.png

Επεξ/σία από Chocobo
Έξτρα εικόνες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chocobo είπε

 

Την επόμενη μέρα τα χρήματα πιστώθηκαν στο λογαριασμό μου. 
 

 

Sorry αλλα ποια χρηματα πιστώθηκαν, αφου δεν ειχε φυγει ουτε σεντ απο τον λογαριασμό σου, τι εννοεις ακριβως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Sorry αλλα ποια χρηματα πιστώθηκαν, αφου δεν ειχε φυγει ουτε σεντ απο τον λογαριασμό σου, τι εννοεις ακριβως;

Αν σε μπερδεύει η λέξη πίστωση ας πούμε αποδέσμευση του ποσού που είχαν δεσμεύσει 1 μήνα τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι ακριβώς στην ίδια φάση με Γερμανό και Eurobank μόνο που εγώ δεν ακύρωσα. Ο Γερμανος δεν είχε απόθεμα (αν και έλεγε ότι ειχε) και δεν υλοποιήθηκε καν συναλλαγή βγάζοντας σφάλμα στο τελευταίο τελευταίο βήμα (μετά το περιβάλλον της τράπεζας δηλαδή). Τα λεφτά όμως και τις δόσεις ήξεραν να τις βάλουν για μια εικονική παραγγελία που δεν έγινε ποτε.

Το ποσό μάλιστα είναι πολύ μεγάλο και οι δόσεις πολλές οπότε το περίμενε δε με καλύπτει γιατί έχουν δεσμέυσει το ποσό και δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για τα επόμενα χρόνια... 

Είμαι σε φάση που προσπαθώ να βγάλω άκρη και μου λένε τα δικά τους (με άλλα λόγια παίζουμε τη κολοκυθιά ανάμεσα στον Γερμανο και την τράπεζα). Θα περιμένω και το ΣΚ και από Δευτερα κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής και καταγγελία σε συνηγορο καταναλωτή και ελπίζω να βγάλω άκρη.. Οποιαδήποτε ιδέα για να ξεμπλέξω ευπρόσδεκτη..

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...