Προς το περιεχόμενο

Alice in Borderland


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορειτε και βλεπετε σειρες στα κινεζικα; Δεν παλευεται...

το αρχισα γιατι το ειδα απο εσας εδω και το εκλεισα στο μισο επεισοδιο...μετρια πλοκη περα και απο τα κινεζικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Zerg13 said:

Πως μπορειτε και βλεπετε σειρες στα κινεζικα; Δεν παλευεται...

το αρχισα γιατι το ειδα απο εσας εδω και το εκλεισα στο μισο επεισοδιο...μετρια πλοκη περα και απο τα κινεζικα

Τα Ιαπωνικά είναι μια χαρά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Zerg13 said:

Ξερεις Ιαπωνικα; Το προβλημα της γλωσσας λεω...

Γιατί ξέρω Γαλλικά/Ισπανικά/Γερμανικά/κτλπ? Υπότιτλοι υπάρχουν, το αν εσένα δεν σου αρέσει αυτό που ακούς, είναι τελείως υποκειμενικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Γιατί ξέρω Γαλλικά/Ισπανικά/Γερμανικά/κτλπ? Υπότιτλοι υπάρχουν, το αν εσένα δεν σου αρέσει αυτό που ακούς, είναι τελείως υποκειμενικό.

Στην Μουσικη, που και εκει παιζει ρολο θα μπορουσα να δεχτω το «μου αρεσει αυτο που ακουω».  Αλλα η ταινια δεν ειναι μουσικη. Πρεπει να καταλαβαινεις τι ακους ασχετα αν σου αρεσει.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Zerg13 said:

Στην Μουσικη, που και εκει παιζει ρολο θα μπορουσα να δεχτω το «μου αρεσει αυτο που ακουω».  Αλλα η ταινια δεν ειναι μουσικη. Πρεπει να καταλαβαινεις τι ακους ασχετα αν σου αρεσει.

Άποψή σου, δεν σημαίνει ότι ισχύει.

Αναρωτιέμαι τι θα έλεγες αν ήσουν κουφός...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Άποψή σου, δεν σημαίνει ότι ισχύει.

Αναρωτιέμαι τι θα έλεγες αν ήσουν κουφός...

 

Ακριβως γιατι ακουω, δεν θελω να βλεπω τις ταινιες σαν κουφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Ακριβως γιατι ακουω, δεν θελω να βλεπω τις ταινιες σαν κουφος.

Με αυτήν την λογική δεν θα έπρεπε να ταξιδεύεις και σε χώρες που δεν μιλάς την γλώσσα, γιατί πάλι θα είσαι σαν κουφός... Οι ταινίες / σειρές για σένα λοιπόν είναι αμερικανικες / βρετανικές / ελληνικές / αυστραλέζικες παραγωγές και τίποτα άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Με αυτήν την λογική δεν θα έπρεπε να ταξιδεύεις και σε χώρες που δεν μιλάς την γλώσσα, γιατί πάλι θα είσαι σαν κουφός..

Γιαυτο υπαρχουν και οι ξεναγοι, τα ταξιδιωτικα γραφεια. Αν δεν τα χρησιμοποιησεις, και δεν μιλαει κανεις Αγγλικα, ναι εισαι σαν αναπηρος. Και εχω ταξιδεψει αρκετα 12 χωρες τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Γιαυτο υπαρχουν και οι ξεναγοι, τα ταξιδιωτικα γραφεια. Αν δεν τα χρησιμοποιησεις, και δεν μιλαει κανεις Αγγλικα, ναι εισαι σαν αναπηρος. Και εχω ταξιδεψει αρκετα 12 χωρες τουλαχιστον

Όχι ρε μαν, ξεναγοί σε συγκεκριμένες περιπτώσεις μόνο, και σίγουρα ποτέ ταξιδιωτικά γραφεία! Και να μην μιλάνε Αγγλικά, γλώσσα του σώματος, αυτά είναι τα καλύτερα... Δεν είναι κακό να μην καταλαβαίνεις την γλώσσα, και σίγουρα δεν σε κάνει "ανάπηρο"... 

Έχω φυσική αποστροφή στα μεταγλωττισμένα, δεν πιστεύω ότι μπορεί ένας κλεισμένος σε ένα στούντιο να αποδώσει το όραμα του ηθοποιού / σκηνοθέτη / δημιουργού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αλλά την είδα άνετα στα Ιαπωνικά και δε με πείραξε καθόλου. Αντίθετα ΔΕΝ μπορώ να δω με την ίδια... άνεση...ταινία στα Γερμανικά ή Γαλλικά.

 

*btw μικρός ήξερα να μετράω μέχρι το 10 ιαπωνικά - λόγω πολεμικής τέχνης τότε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2021 στις 6:58 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Δε ξέρω αλλά την είδα άνετα στα Ιαπωνικά και δε με πείραξε καθόλου. Αντίθετα ΔΕΝ μπορώ να δω με την ίδια... άνεση...ταινία στα Γερμανικά ή Γαλλικά.

 

*btw μικρός ήξερα να μετράω μέχρι το 10 ιαπωνικά - λόγω πολεμικής τέχνης τότε

 

 

Ιτς νι σαν σι?? 

Χαχα.. Me too.. 

Η σειρουλα ειναι πολυ δυνατη! Ειναι απ τις λιγες που με ειχε κερδίσει απ το τρειλερ..! 

Αγωνια εχει, ανατροπή εχει! Μια χαρα ολα!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...