Προς το περιεχόμενο

Noob θέλει βοήθεια για Custom water cooling build


djteogr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/12/2020 στις 9:33 ΜΜ, niko13 είπε

Επειδη δεν εχω πιασει ποτε thermaltake στα χερια μου, δεν πολυξερω να ειμαι ειλικρινης.. Ριξε μια ματια online να δεις τι λενε μερικοι που το χρησιμοποιησαν. Δεν βλεπω παντως κατι που να μου βαραει red flag κ βλεπω καλες κριτικες 

 

Φιλε Νίκο ήρθε το κιτ της ek και είναι τρομερό στα μάτια μου , η ποιότητα είναι πολύ καλύτερη από ότι στις φωτό και τα βίντεο και γενικά πολύ πιο ποιοτικό από ότι το περίμενα . Η ερώτηση που προκυπτει είναι η εξής , μέσα στο κιτ έχει ένα 100 ml υγρό για να το αραιωσω λέει με 900 ml destiled water . Τι εννοεί ? Απιονισμενο νερό ? Αυτό που βάζουμε στο σίδερο ? Ξέρω ότι υπάρχουν έτοιμα μιξ υγρών 1000ml με χρώματα κτλ και θα πάρω αργότερα αλλα προς το παρόν  για αρχή μην πάει χαμένο το 100ml που έχει μέσα το κιτ . Ευχαριστώ και χρόνια πολλά !!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, djteogr είπε

Φιλε Νίκο ήρθε το κιτ της ek και είναι τρομερό στα μάτια μου , η ποιότητα είναι πολύ καλύτερη από ότι στις φωτό και τα βίντεο και γενικά πολύ πιο ποιοτικό από ότι το περίμενα . Η ερώτηση που προκυπτει είναι η εξής , μέσα στο κιτ έχει ένα 100 ml υγρό για να το αραιωσω λέει με 900 ml destiled water . Τι εννοεί ? Απιονισμενο νερό ? Αυτό που βάζουμε στο σίδερο ? Ξέρω ότι υπάρχουν έτοιμα μιξ υγρών 1000ml με χρώματα κτλ και θα πάρω αργότερα αλλα προς το παρόν  για αρχή μην πάει χαμένο το 100ml που έχει μέσα το κιτ . Ευχαριστώ και χρόνια πολλά !!

 

Καλες γιορτες φιλε μου.. Ναι το αραιωνεις σε 900ml απιονισμενο.. Αν μπορεις να αποφυγεις τα χρωματα θα κανεις τη ζωη σου πιο ευκολη.Συνηθως τα χρωματισμενα αφηνουν περισσοτερη μακα στη λουπα με τη χρηση. Δεν καταλαβα μονο τι εννοεις για το σιδερο... 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2020 στις 4:24 ΜΜ, Tenshi είπε

Απεσταγμένο παιδιά!W(ater) F(or) I(njection) απο το φαρμακείο.Το απιονισμένο κρατήστε το για την στιρέλα.

Οι εταιριες παντως λενε για destiled water 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2020 στις 4:24 ΜΜ, Tenshi είπε

Απεσταγμένο παιδιά!W(ater) F(or) I(njection) απο το φαρμακείο.Το απιονισμένο κρατήστε το για την στιρέλα.

Και η στιρέλα απεσταγμένο θέλει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2021 στις 2:34 ΜΜ, purif είπε

Mόνο απεσταγμένο παιδιά.

Λάθος και το ένα και το άλλο, το μόνο που περιορίζεις με το αποσταγμένο είναι την ηλεκτρόλυση, άλγη αναπτύσσονται εξ' ίσου καλά και στα δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, djteogr είπε

Τα κατάφερα , δεν ξέρω αν είναι καλό , αλλά σίγουρα είναι καλύτερο απο ότι περίμενα !! :D :D

140317942_264922388385942_5992722320596536671_n.jpg

Καλοριζικο κ να το χαιρεσαι φιλος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...