Προς το περιεχόμενο

Sex Education[Netflix]


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Προσπαθω να την προχωρησω λιγο,για να δω απο ποιο σημειο και μετα γινεται τοσο γ@μ@τη οσο λενε καποιοι,αλλα απο το πρωτο δευτερολεπτο βλεπω πολλα χαλια.

 

 

 δεν υπαρχει ιχνος χιουμορ

ολοι οι ηθοποιοι εχουν  σπαστικες φατσες και ειναι κριντζ

το μονο που προσφερει η σειρα ειναι καποια basic μαθηματα αποδοχης διαφορετικοτητας και political correctness αλλα κυριολεκτικα για παιδακια γυμνασιου και το κανουν και τοσο επιτηδευμενα και εντονα ολη την ωρα που ειναι για δημοτικου τελικα

επισης εχει συνεχεια σεξουαλικα πραγματα που τα εχουν σεταρει με τοσο  ντεκαυλε τροπο που απορω γιατι εχει τοσο πολυ σεξ μεσα

το main love story δε ΟΤΙ ΠΙΟ ΧΛΙΑΡΟ ΕΧΩ ΔΕΙ και εχω δει σχεδον τα παντα απο τετοιο στυλ ταινιων με teenagers

αυτη η σειρα ειναι 6/10 με το ζορι μονο για την πρωτη σεζον που κατι ελεγε

Επεξ/σία από managermono
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, managermono είπε

αυτη η σειρα ειναι 6/10 με το ζορι μονο για την πρωτη σεζον που κατι ελεγε

Ειμαι ακομα στην πρωτη και προσπαθω,μη με απογοητευεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα επεισόδιο μου έμεινε από την τρίτη και την βρήκα εξαιρετικη καλύτερη από τη δεύτερη. Εξέλιξη πολλών χαρακτήρων δέσιμο με κάποιους και ενδιαφέρον νέες προσθήκες. Εξαιρετική εικόνα επίσης. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1ο επεισόδιο από την 3η σαιζόν είδα και μπορώ να πω πως μου άρεσε αρκετά.

Το μόνο που μου "κλωτσάει" σαν στόρυ είναι

Spoiler

το ότι ο χαρακτήρας της Gillian Anderson έμεινε έγκυος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, onelonelystar είπε

Το μόνο που μου "κλωτσάει" σαν στόρυ είναι

  Απόκρυψη περιεχομένων

το ότι ο χαρακτήρας της Gillian Anderson έμεινε έγκυος.

 

Εμένα πάλι, μου κλώτσησε αυτό που βρήκε η φίλη της (Μορίν) στο συρτάρι κάτω από τα εσώρουχα της… 😝😝😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, AtiX είπε

Εμένα πάλι, μου κλώτσησε αυτό που βρήκε η φίλη της (Μορίν) στο συρτάρι κάτω από τα εσώρουχα της… 😝😝😝

don't spoil!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει. Η σειρά ειναι άλλο επίπεδο. Δεν ειναι εύκολο να καταλάβουν τη πλήρη νοοτροπια άνθρωποι εκτός ΗΒ. Έχει σαφέστατες επιρροές απο εφηβικές σεξοκωμοδίες της δεκαετίας του 80, ενω σε πολλές περιπτώσεις η μετάφραση δεν ειναι η καλύτερη για να πιάσει κάποιος το νόημα. Οκ θα καταλάβεις το αστείο αλλά όχι το υπόβαθρο.

Πέθανα από το γέλιο με τη μπάντα και το F**k the pain away. Ακόμα και αυτό έχει μια ιστορία ομως. Μέχρι και τα κεκάκια έχουν την ιστορία τους :P :P 

Δεν έχω τελειώσει τον τον 3ο κυκλο. Θέλω να δω τι ρόλο βαράει τελικά η διευθύντρια. 

Στις 19/9/2021 στις 10:47 ΜΜ, managermono είπε

σε οποιον αρεσει αυτη η σειρα περα απτην 1η σεζον και δεν ειναι 15 χρονων τι να πω σοβαρα

Βασικά σε τέτοια ηλικία ειναι δυσκολο να σου αρέσει τέτοια σειρά :-)

Νομίζω απευθήνεται στους άνω των 40

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ενδιαφέρον διαβάζω απόψεις που με ορισμένες συμφωνώ αρκετά, γνώμη μου είναι ότι αν είσαι 20 αντε 30 θα μείνεις στην διαφορετικότητα αντε και να απενεχοποιήσεις το σεξ, αν είσαι πάνω από 30 θα ανακαλύψεις γιατί οι περισσότερες σχέσεις είναι δυσλειτουργικές, γιατί συντηρητικοποιείσαι αντί να ωριμάζεις ως προσωπικότητα και ίσως ότι το αίμα σου δεν βράζει πλέον ώστε να κανείς την ζωή που ονειρεύτηκες ως έφηβος…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι οταν από στατιστικά βλέπεις ότι οι ομοφυλόφιλοι στα περισσότερα charts που μπορείς να βρεις στο wiki είναι κάτω από 10% μπορείς να πεις το Netflix μεροληπτει, κάνει gaywashing 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητοι φιλοι ακουω αυτα που λετε αλλα στατιστικα αν το δειτε οι ομοφυλοφιλοι ειναι εκει εξω, τους συναντατε καθε μερα στις ζωες σας, στις δουλειες σας και ειναι μερος της καθημερινοτητας μας πλεον, ανθρωποι σαν και μας.

Απλως ως πριν καμια δεκαετια ηταν τελειως αφαντοι σε ταινιες (περισσοτερο) και σειρες (λιγοτερο) διοτι ηταν θεμα ταμπου, ολοι οι ρολοι ηταν τυπου comic relief, camp και γελοιοποιησης τυπου Σεφερλη(Ελλαδαρα) και τωρα σας κακοφαινεται (υποψιαζομαι οτι κανει τον μεσο (male) θεατη να νιωθει αβολα αναλογα με την παιδεια και τα βιωματα καθενος).

Ειναι ελαχιστες οι σειρες, οπως αναφερετε που οντως υπερβαλλουν λιγο με το θεμα για να κανουν appeal στη σημερινη νεολαια που ειναι πολυ πιο απελευθερωμενη και θεωρει οτι το να εισαι ομοφυλοφιλος ισως ειναι cool. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sex Education[Season 3]

UXCgzu9s-Nh2j-Yzht-REcz-E9-1200-80.jpg

https://www.imdb.com/title/tt7767422/episodes/?ref_=tt_ov_epl

Μια πραγματικα αληθινη σεζον και το εννοω για σχεδον ολους τους χαρακτηρες. Μετα την χλιαρη δευτερη σεζον που ηλπιζα η τριτη να ειναι η τελευταια το sex education επανερχεται στην δοξα της πρωτης. Μεγαλη εξελιξη σε πολλους χαρακτηρες οι οποιοι ειναι πολυδιαστατοι και ακομα και δευτεροτριτοι ρολοι δεν ειναι απλα ασπρο μαυρο. Καποια πραγματα γινονται πιο γρηγορα απο οσο θα περιμενα καποια ισως υπεραναλυονται γενικα ομως εχουμε μια αρκετα δεμενη και ζεστη σεζον. Καποιοι χαρακτηρες με δυσκολεψαν στο τι πραγματικα ειναι και εμαθα και νεες λεξεις οπως κουιρ. Δεν λειπουν καποιες τραγελαφικες καταστασεις σε καποια επεισοδια αλλα γενικα η σεζον κυμαινεται μεταξυ δραματικου-αισθηματικου επιπεδου και λιγοτερο στο κωμικο. Θελω τεταρτη σεζον με τα χιλια ειναι μια απο τις πιο ευχαριστες και ζεστες σειρες του netflix με μια θεματολογια που πιανει νομιζω τους παντες. Ιδιαιτερη επισης και η εποχη με τα παλια αμαξια το ντυσιμο συνδιαζει old school ατακες με το 2021 οσο καλυτερα γινεται. Εξαιρετικη και η εικονα της σειρας με πολυ ζεστα χρωματα. 8.9/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thermo-sifounas είπε

[...] και τωρα σας κακοφαινεται (υποψιαζομαι οτι κανει τον μεσο (male) θεατη να νιωθει αβολα αναλογα με την παιδεια και τα βιωματα καθενος).

Προσωπικά δε νιώθω άβολα, απλά μου βγάζει ότι το κάνουν εσκεμμένα για να περάσουν τα νοήματα που θέλουν. Εκεί ενίσταμαι.

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Δεν λειπουν καποιες τραγελαφικες καταστασεις σε καποια επεισοδια αλλα γενικα η σεζον κυμαινεται μεταξυ δραματικου-αισθηματικου επιπεδου και λιγοτερο στο κωμικο.

Με χάλασε πολύ η φάση στην εκδρομή με το ζευγάρι που έκανε σεξ χύμα μπροστά σε όλους. Το βρήκα τουλάχιστον γελοίο.

 

21 ώρες πριν, managermono είπε

δεν ειναι μονο αυτο ολη η σειρα εχει ΑΠΑΙΣΙΟ σετ απ για τα παντα ολα τα θεματα τα κανει cringe σε ακραιο βαθμο

και επισης με χαλανε απιστευτα οι ηθοποιοι δεν το εχουν καθολου

ο πρωταγωνιστης και η αλλη και καλα εχουν τον μεγαλο ερωτα που ο αλλος οτι λεει το λεει ακραια ψυχρα και εχει γαμησει και ολο το σχολειο χαχαχα 0 feeling σοβαρα η σχεση αυτων παιζει να μην αγγιξε ανθρωπο

Δε μπορώ να πω πως συμφωνώ σε όλα.

Από ηθοποιία δεν έχω παράπονα, και η Gillian είναι όπως πάντα εξαιρετική.

Αν λες για τον Ότις και τη Μέιβ, έχω χάσει επεισόδια; Πότε πήγε με πολλές ο Ότις; Πάντως είναι ένα ζευγάρι που σε κάνει να θες να τους δεις μαζί ή τέλος πάντων τι θα γίνει με δαύτους.

11 ώρες πριν, maximusgr είπε

Η απόλυτη feel good σειρά, την αγαπάμε! 

Μάλλον το Cobra Kai αξίζει αυτόν τον τίτλο :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...