Προς το περιεχόμενο

Wind και νεα SIM


ppaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμπληρώνω την αίτηση της φωτογραφίας....και όταν έρχεται ο κουριερ και μου λέει αντικαταβολή 12 ευρώ...!!!!

Αν εσείς καταλαβαίνετε ότι έπρεπε εγώ να πληρώσω 12 ευρώ πείτε και έμενα...

ΥΓ...Από ότι μου είπε όλοι το αρνήθηκαν...

 

 

wind.png

Επεξ/σία από ppaio
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι εντάξει θα κάτσω να διαβάσω εγώ  διευκρινίσεις και τους όρους χρήσης...Κάνεις δεν το δέχτηκε δεν το  διαβάσετε ..? 

Το λέει στην μπροστινή σελίδα ...ΟΧΙ...Τέλος 

Επεξ/σία από ppaio
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, nomem είπε

Ελλάς Ελλήνων Απατεώνων...

Φταίει η Wind επειδή ο άλλος δεν διάβασε τους όρους χρήσης.

.

.

.

.

.

οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αγαπητέ μου φίλε

μάλλον ζεις σε άλλον κόσμο (ονειρικά πλασμένο)

το ΔΩΡΕΑΝ ή το ΤΣΑΜΠΑ δεν υπάρχει...λυπάμαι αν θα σε απογοητεύσω

καμία υπηρεσία "κινητής τηλεφωνίας" ειδικά όταν αφορά κάρτα SIM αλλά και άλλες υπηρεσίες δεν είναι ΔΩΡΕΑΝ αλλά πάντα έχει ΧΡΕΩΣΗ

καμία υπηρεσία "σταθερής τηλεφωνίας ή διαδικτύου" δεν είναι ΔΩΡΕΑΝ αλλά έχει ΧΡΕΩΣΗ (όσες κάποτε στο παρελθόν έδιναν ΔΩΡΕΑΝ πρόσβαση στο διαδίκτυο απλά έκλεισαν (πτώχευσαν) γιατί ακόμα και εκεί "κάποιοι" έψαχναν τρόπους παράκαμψης

και για να κλείσω καμία υπηρεσία ΤΡΑΠΕΖΑΣ δεν είναι ΔΩΡΕΑΝ αλλά έχει ΧΡΕΩΣΗ

τέλος όταν βάζεις κάπου τα προσωπικά σου στοιχεία (σαν να βάζεις την υπογραφή σου)

ΠΑΝΤΑ διαβάζεις τους ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ - ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ κτλ...καθώς εκεί πάντα κρύβεται η αλήθεια "στα μικρά γράμματα" τα οποία ΠΟΤΕ κανείς δεν διαβάζει αλλά βγαίνει στις διάφορες online κοινότητες και λέει η τάδε εταιρεία είναι ... με χρέωσαν ... ευρώ ή το τάδε κατάστημα κτλ...δυστυχώς ο μόνος ένοχος στις περισσότερες περιπτώσεις είναι ο ΕΑΥΤΟΣ μας και κανείς ΑΛΛΟΣ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ppaio είπε

Ναι εντάξει θα κάτσω να διαβάσω εγώ  διευκρινίσεις και τους όρους χρήσης...Κάνεις δεν το δέχτηκε δεν το  διαβάσετε ..? 

Το λέει στην μπροστινή σελίδα ...ΟΧΙ...Τέλος 

Οι άλλοι είναι απατεώνες αλλά εσύ ούτε τώρα δεν έχεις διαβάσει τους όρους.

Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η απάτη απέκτησε νόμιμη υπόσταση στη ζωή μας και από σοβαρές υποτίθεται εταιρείες για αυτό πρέπει να φυλάμε τα ρούχα μας να έχουμε τα μισά..

Παίρνουν οι άλλες τηλέφωνο και σου λένε π.χ. "θέλουμε να σου μειώσουμε το ρεύμα 45%" Τι τους λες δεν θέλω ευχαριστώ γουστάρω να πληρώνω παραπάνω ή τις στέλνεις από εκεί που ήρθαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, papoys1 είπε

Δυστυχώς η απάτη απέκτησε νόμιμη υπόσταση στη ζωή μας και από σοβαρές υποτίθεται εταιρείες για αυτό πρέπει να φυλάμε τα ρούχα μας να έχουμε τα μισά..

Παίρνουν οι άλλες τηλέφωνο και σου λένε π.χ. "θέλουμε να σου μειώσουμε το ρεύμα 45%" Τι τους λες δεν θέλω ευχαριστώ γουστάρω να πληρώνω παραπάνω ή τις στέλνεις από εκεί που ήρθαν.

Πολύ σωστά το "θίγεις" αυτοί που θα σε καλέσουν στο τηλέφωνο (ενδέχεται να πουν ότι η κλήση μας καταγράφεται για την ασφάλεια όλων) που στις περισσότερες περιπτώσεις πίστεψε με δεν ισχύει ούτε καν θα βρεις την ηχογράφηση αν την ζητήσεις) θα σου πουν αν έρθετε στην εταιρεία μας θα έχετε 45% ή 50% έκπτωση σε σχέση με ότι πληρώνετε στην ΔΕΗ (το φέρνω παράδειγμα) όταν εγώ προσωπικά ζητάω να μου πει την εταιρεία που εκπροσωπεί και που αναγράφεται στην ιστοσελίδα τους η προσφορά αυτή (η απάντηση τους είναι ότι η προσφορά αυτή είναι μόνο για εμένα και δεν θα την βρω στην ιστοσελίδα) πράγμα που με κάνει φυσικά να τους χαιρετίσω ευγενικά και να κλείσω την τηλεφωνική γραμμή για τον λόγο ναι μεν μου λένε για την περιβόητη έκπτωση του 50% που μου κάνουν αλλά δεν αναφέρουν και όλα τα υπόλοιπα που περιλαμβάνει το πακέτο ούτε φυσικά τις υποχρεώσεις που έχω.

για αυτό είπα πολύ απλά πριν συμπληρώσουμε τα προσωπικά μας στοιχεία (όνομα/επώνυμο/ΑΔΤ/ΑΦΜ) ή υπογράψουμε

ΠΑΝΤΑ θα πρέπει να διαβάζουμε τους ΟΡΟΥΣ (τα μικρά γράμματα) καθώς εκεί κρύβεται ΠΑΝΤΑ η αλήθεια.

αν δεν το κάνουμε τότε είμαστε άξιοι της τύχης μας και μην διαμαρτυρόμαστε μετά δεν έχει κανένα νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...