Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
21 minutes ago, skritikos said:

Ευχαριστούμε!

Να υπάρχει άραγε και στο ελληνικό;

Δεν υπάρχει πιθανότητα να μην το έχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν υπάρχει πιθανότητα να μην το έχει.

Και εγώ έτσι νομίζω.

Υ.Γ. και το Drive to Survive αρκετά καλό , για άσχετους σαν έμενα σε βάζει σε κάλο τρυπακι...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Υ.Γ. και το Drive to Survive αρκετά καλό , για άσχετους σαν έμενα σε βάζει σε κάλο τρυπακι...

Ωραίο είναι αλλά μη το παίρνεις τις μετρητοίς. Μερικές φορές παραποιεί υπέρ της δραματοποίησης.

Άσε που δε δείχνει βαθμολογίες, νίκες τίποτα. Στο 1ο ήταν που αν δεν ήξερα θα νόμιζα ότι παλεύουν για πρωτάθλημα Renault, Force India & McLaren;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

30 χρόνια πριν, στις 25/8/1991 στο Spa, ο Michael Schumacher ξεκινάει με Jordan τον πρώτο του αγώνα στην F1. 
Qualified 7ος, αλλα θα εγκαταλείψει απο συμπλεκτη.

Κατέκτησε 7 τιτλους WDC μέχρι να αποσυρθεί.

1.JPG.e3fe300e32c3444296890b7f9d1eba32.JPG

Επεξ/σία από haHa
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάνω που έλεγα τι να έγινε με τα παιδιά αυτά ( Γιώργη και Μπόμποτας), βλέπω αυτό:

https://www.formula1.com/en/latest/article.no-news-to-share-yet-russell-and-bottas-tight-lipped-over-2022-plans-as-they.cE3pFYqjkkz0fx364cjuw.html

Πάντως η merc καλά θα κάνει να φέρει τον Γιώργη τώρα, για να μην έχει και τις 5 θέσεις ποινής από τον τουρίστα... δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι, πλάκα κάνω. Αν ισχύει.... τότε είναι ένα ακόμα ατού :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, eri77 είπε

 

240735452_1154206348406726_1016383181435810416_n.png

Βροχές όλο το 3ήμερο; Φοβερό. Εάν επαληθευτεί, θα έχει ενδιαφέρον στη συγκεκριμένη πίστα.

Λέτε να δούμε καμιά επανάληψη του χαοτικού GP του 1998; Θα' χει φάση χωρίς spare cars τώρα.

 

Πάντως, εάν όντως εξελιχθούν έτσι τα πράγματα, μάλλον αποτελεί μιά καλή ευκαιρία για την RBR να αλλάξει και τους 2 κινητήρες καθώς κάποιες πίστες που υπάρχουν αμέσως μετά στο καλεντάρι δεν ευνοούν τις προσπεράσεις. Εδώ, είτε με βροχή είτε με δυνατό DRS στις ευθείες, μάλλον θα έχουν τη μέγιστη δυνατή ελαχιστοποίηση της ζημίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πιτούλιας είπε

Βροχές όλο το 3ήμερο; Φοβερό. Εάν επαληθευτεί, θα έχει ενδιαφέρον στη συγκεκριμένη πίστα.

Λέτε να δούμε καμιά επανάληψη του χαοτικού GP του 1998; Θα' χει φάση χωρίς spare cars τώρα.

 

Πάντως, εάν όντως εξελιχθούν έτσι τα πράγματα, μάλλον αποτελεί μιά καλή ευκαιρία για την RBR να αλλάξει και τους 2 κινητήρες καθώς κάποιες πίστες που υπάρχουν αμέσως μετά στο καλεντάρι δεν ευνοούν τις προσπεράσεις. Εδώ, είτε με βροχή είτε με δυνατό DRS στις ευθείες, μάλλον θα έχουν τη μέγιστη δυνατή ελαχιστοποίηση της ζημίας.

Νομίζω τα έχεις μπερδέψει λίγο φίλε μου. Ο verstappen μόλις άλλαξε PU και έβαλε το τρίτο. Θα έχει ποινή όταν θα το ξανά αλλάξει αλλά δεν έχει κανένα νόημα να το κάνει τώρα. Αν το αλλάζει από τώρα (ποινή 10 θέσεις) θα πρέπει να ξανά αλλάξει μέχρι Abu Dhabi (άλλες 10 θέσεις). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, eri77 είπε

Νομίζω τα έχεις μπερδέψει λίγο φίλε μου. Ο verstappen μόλις άλλαξε PU και έβαλε το τρίτο. Θα έχει ποινή όταν θα το ξανά αλλάξει αλλά δεν έχει κανένα νόημα να το κάνει τώρα. Αν το αλλάζει από τώρα (ποινή 10 θέσεις) θα πρέπει να ξανά αλλάξει μέχρι Abu Dhabi (άλλες 10 θέσεις). 

Δεν ξέρω, ίσως. Έλειπα αρκετές μέρες λόγω διακοπών και σήμερα που επέστρεψα διάβασα αυτό, το οποίο δημοσιεύθηκε χθες στο Racefans.

 

 

RBRenginechange.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Πιτούλιας είπε

Δεν ξέρω, ίσως. Έλειπα αρκετές μέρες λόγω διακοπών και σήμερα που επέστρεψα διάβασα αυτό, το οποίο δημοσιεύθηκε χθες στο Racefans.

 

 

RBRenginechange.png

Τι να πω.. Κατά την άποψή μου δεν έχει νόημα να αλλάζει PU τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Πιτούλιας & @eri77

Δεν είναι ξεκάθαρο ακόμα:

https://www.formula1.com/en/latest/article.red-bull-braced-for-grid-penalties-after-honda-confirm-verstappen-and-perez.4JHGLxkOgi3snXPvc0Dy0t.html

Σίγουρα θα αλλάξουν κάποια στιγμή και θα πάρουν ποινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν σημερα εφυγε ο τρισμεγιστος Ken Tyrell. :(

 

239532843_4730951833591103_8240802056518977583_n.jpg

στα του αγωνα που ερχετε αν ριχνει καρεκλες βλεπω ενα ωραιοτατο επταψηφιο λογαριασμο απο ζημιες απο την πρωτη στροφη και την eau rouge

 

Επεξ/σία από ghostrider
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...