Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Λολ τι λέει ο Μαξ. Ε εντάξει ξεφτυλικια πράγματα. 7 πρωταθλήματα έχει ο άλλος. 

7 ψεύτικα πρωταθλήματα επειδή οδηγάει χωρίς ανταγωνισμό λόγω Mercedes

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, MrRush είπε

7 ψεύτικα πρωταθλήματα επειδή οδηγάει χωρίς ανταγωνισμό λόγω Mercedes

το μάμησες. Μάλλον άλλο άθλημα βλέπεις τόσα χρόνια. Σίγουρα αν είχε περισσότερο ανταγωνισμό δεν θα τα έπαιρνε τόσο εύκολα ή μπορεί να έπαιρνε λιγότερα αλλά όχι και ψεύτικα, μην τρελαθούμε. Οδηγάρα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, Sugizo είπε

Ο ένας έχει 0 πρωταθλήματα και ο άλλος 7, πες μου από ποιον περιμένεις να μην κάνει μακακιες;

Kανεναν απο τους 2. Δεν ειναι 18χρονα που πηραν τωρα το διπλωμα και βγηκαν στο δρομο να κανουν μλκιες με το αμαξι του μπαμπα. Ειναι top class drivers και δε δικαιολογουνται τετοια πραγματα. Μεχρι στιγμης ο Σερ Μιρλας εχει δειξει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ψυχραιμια.

Εχουμε μπροστα μας ενας απο τους καλυτερους τελικους των τελευταιων 15 ετων.
Κατι μου λεει οτι μετα τον αγωνα της Κυριακης, θα ριξουμε το Insomnia με τα σχολια μας!

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Macosj είπε

Αν δεν βγάλουν DRS, κάποιες πίστες που είναι για καρτ, και δεν μειώσουν τις ποινές το ίδιο θα είναι. Από του χρόνου, η ρεντ μπουλ θα έχει κινητήρα από τα λιντλ, δεν βλέπω πως η μερσεντες μπορεί να απειληθεί

ούτε το DRS ούτε οι στενές πίστες φταίνε που ομάδα σαν την Ferrari με άφθονα λεφτά ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΡΘΙΟΙ πραγματικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tommy^ είπε

 

Kανεναν απο τους 2. Δεν ειναι 18χρονα που πηραν τωρα το διπλωμα και βγηκαν στο δρομο να κανουν μλκιες με το αμαξι του μπαμπα. Ειναι top class drivers και δε δικαιολογουνται τετοια πραγματα. Μεχρι στιγμης ο Σερ Μιρλας εχει δειξει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ψυχραιμια.

Εχουμε μπροστα μας ενας απο τους καλυτερους τελικους των τελευταιων 15 ετων.
Κατι μου λεει οτι μετα τον αγωνα της Κυριακης, θα ριξουμε το Insomnia με τα σχολια μας!

Μέχρι τώρα φτάσαμε σε ένα πρωτάθλημα με σασπένς Ok συμφωνώ και εγώ όπως και οι περισσότεροι αν όχι όλοι. Τώρα για τον τελικό κράτα μικρό καλάθι.

Τέλος φιλικά πάντα θα ήθελα να μου πεις/πείτε έναν πρωτοκλασάτο οδηγό που δεν έχει κάνει μ@λ@κίες στην διάρκεια της καριέρας του. Ίσως δεν μου έρχεται στο μυαλό για αυτό ρωτάω όχι για να στην πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Piastri κλείδωσε το πρωτάθλημα στην F2 μετά την 3η θέση στο 1ο sprint race του σκ. Λόγω κανονισμών δεν μπορεί να τρέξει του χρόνου στην F2 και επειδή ανήκει στην Alpine η οποία έχει ήδη καλυμμένες τις δύο θέσεις, ενώ για τον έταιρο καππαδόκη Ζου (και αυτός ανήκει στην Alpine) έχει βρεθεί λύση (money talks), του χρόνου θα είναι reserve driver στους Γάλλους. Τρίτος rookie που κατακτά την F2 μετά τους Ράσελ και Λεκλερ, εχει κερδίσει όλες τις μικροτερες κατηγορίες (F2, F3, Formula Renault).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greenfan20 είπε

Ο Piastri κλείδωσε το πρωτάθλημα στην F2 μετά την 3η θέση στο 1ο sprint race του σκ. Λόγω κανονισμών δεν μπορεί να τρέξει του χρόνου στην F2 και επειδή ανήκει στην Alpine η οποία έχει ήδη καλυμμένες τις δύο θέσεις, ενώ για τον έταιρο καππαδόκη Ζου (και αυτός ανήκει στην Alpine) έχει βρεθεί λύση (money talks), του χρόνου θα είναι reserve driver στους Γάλλους. Τρίτος rookie που κατακτά την F2 μετά τους Ράσελ και Λεκλερ, εχει κερδίσει όλες τις μικροτερες κατηγορίες (F2, F3, Formula Renault).

O Piastri τις κέρδισε και σερί, Δεν παρακολουθώ μικρότερες κατηγορίες, αλλα φαίνεται πολύ καλός, μακάρι να βρεί αρκετά χρήματα για να μπεί στην F1 (εκεί φτάσαμε) του χρόνου.

 

2 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Τρακάρουν μεταξύ τους και οι 2 επίτηδες. Τρώνε disqualified και μηδενίζονται.

Πρωταθλητής ο Μπότας. 

Τέλος.

Έχει εμβολίσει πρώτα ο Bottas τον Verstappen, αλλα δεν τα καταφέρνει και τελειώνει τη δουλειά ο Max. Μηδενισμό και οι τρείς, Σήμερα πρωταθλητής ο Perez, αύριο ορφανός, γιατι ο πατέρας του θα πάθει εγκεφαλικό απο τη χαρά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Άσχετο,διότι έχω χάσει μερικές σελίδες, όλοι όσοι γράφατε ότι φταίει ο Χαμ που χτύπησε στον Φερσταπεν και το υποστηρίζατε με θέρμη , τώρα που η Red Bull παραδέχτηκε ότι το φρενάρισμα ήταν εσκεμμένο ,είπατε τίποτα ή καταπιατε την γλώσσα 👅👅👅???

Μέχρι και να του σκάσει το ελαστικό διαβάσαμε....

το φρεναρισμα ηταν εσκεμμενο για να περασει ο Λιουης σε αυτο το σημειο ώστε ο Μαξ να εχει drs αμεσως μετα, όχι για να σκασει στον πισω τροχο με την πτερυγα,

οι πιθανοτητες να εχει κλαταρισμα ο Μαξ και να μην φτασει ποτε για αλλαγη ελαστικων ηταν περισσοτερες απο το να μπει για αλλαγη πτερυγας ο Λιους, απλα και οι 2 κανανε αυτο που τους συνεφερε ενας φρεναρε γιατι ο δευτερος δεν περνουσε. 

κανενας δεν ηθελε επαφη. 

αλλα τετοιοι είστε, δεν μπορειτε να καταλαβετε από τακτικη 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakinen είπε

Μέχρι τώρα φτάσαμε σε ένα πρωτάθλημα με σασπένς Ok συμφωνώ και εγώ όπως και οι περισσότεροι αν όχι όλοι. Τώρα για τον τελικό κράτα μικρό καλάθι.

Τέλος φιλικά πάντα θα ήθελα να μου πεις/πείτε έναν πρωτοκλασάτο οδηγό που δεν έχει κάνει μ@λ@κίες στην διάρκεια της καριέρας του. Ίσως δεν μου έρχεται στο μυαλό για αυτό ρωτάω όχι για να στην πω.

Ο Μαξ εχει κανει τις περισσοτερες αναλογα με τα χρονια που τρεχει. Ολοι εχουν κανει (εκτος απο τον κυριο που τρεχει σημερα το τελευταιο του GP), αλλα o Max το εχει τερματισει και σε ποσοτητα και σε "ποιοτητα".
Με ενα Maldonado θα ειχε στρωσει! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Τρακάρουν μεταξύ τους και οι 2 επίτηδες. Τρώνε disqualified και μηδενίζονται.

Πρωταθλητής ο Μπότας. 

Τέλος.

δεδομενο οτι εχει παρει πρωταθλημα ο Χιλ και Μπατον, δεν γ@μεις ας παρει και Μπόττας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, MrRush είπε

7 ψεύτικα πρωταθλήματα επειδή οδηγάει χωρίς ανταγωνισμό λόγω Mercedes

Πάντως μεταξύ μας, αν πάει να του τα δείξει, είναι μια μούτζα... και ένα double finger (τα παλιό το ορθόδοξο το Αγγλικό) ;) 

Εντάξει, μην τρελαθούμε κιόλας!! ΟΚ είπαμε οπαδισμός, αλλά κάποια πράγματα ξεφεύγουν! 

Με όλο το σεβασμό πάντα τα παραπάνω!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, liakinen είπε

Τέλος φιλικά πάντα θα ήθελα να μου πεις/πείτε έναν πρωτοκλασάτο οδηγό που δεν έχει κάνει μ@λ@κίες στην διάρκεια της καριέρας του. Ίσως δεν μου έρχεται στο μυαλό για αυτό ρωτάω όχι για να στην πω.

Kimi always leaves space.

Επεξ/σία από greenfan20
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...