Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις τωρα μου ηρθε μηνυμα απο την ΕΔΑ οτι θα περασουν για μετρηση.

Εναν μηνα ακριβως μετα την υπογραφη......:lol:

Ετοιμαστειτε θα πεσει πολυ κατω απο 0,05 το ΤΤF.:P

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μολις τωρα μου ηρθε μηνυμα απο την ΕΔΑ οτι θα περασουν για μετρηση.

Εναν μηνα ακριβως μετα την υπογραφη......:lol:

Ετοιμαστειτε θα πεσει πολυ κατω απο 0,05 το ΤΤF.:P

Bλέπω όλοι να το γυρνάμε σε MyHomeGasBenefit 😜

Επεξ/σία από PastiGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μολις τωρα μου ηρθε μηνυμα απο την ΕΔΑ οτι θα περασουν για μετρηση.

Εναν μηνα ακριβως μετα την υπογραφη......:lol:

Ετοιμαστειτε θα πεσει πολυ κατω απο 0,05 το ΤΤF.:P

Σε ευχαριστούμε όλοι για την πτώση των τιμών.

Its Happening Ron Paul GIF

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Krusty

Αν όντως μέτρησαν 25/10, θα επικοινωνήσεις με τη ΔΕΗ https://fysikoaerio.dei.gr/epikoinonia/ και θα ζητήσεις να εκδώσουν άμεσα λογαριασμό, καθώς είναι υποχρέωση τους να εκδίδουν λογαριασμούς το χειμώνα σε 2μηνιαία βάση.

Εκτός κι αν έβγαλαν λογαριασμό τέλη Δεκέμβρη και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι. Εγώ σήμερα τσέκαρα το ebill για το ρεύμα και ξεφύτρωσε λογαριασμός με ημερομηνία έκδοσης 31/12.

Επίσης στείλε mail στην ΕΔΑ και ζήτα το ιστορικό καταμετρήσεων για το έτος 2021 (ημερομηνίες & ενδείξεις), ώστε να είσαι προετοιμασμένος σε περίπτωση που η γραπτή απάντηση της ΔΕΗ δε σε καλύψει, να ανοίξεις αίτημα στο myRAE.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, HERTHAN said:

Μολις τωρα μου ηρθε μηνυμα απο την ΕΔΑ οτι θα περασουν για μετρηση.

Εναν μηνα ακριβως μετα την υπογραφη......:lol:

Ετοιμαστειτε θα πεσει πολυ κατω απο 0,05 το ΤΤF.:P

Απο τότε που υπέγραψες έχει πάρει τη κατιούσα.. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Απολυτα λογικο.

Δεν υπογράφεις και κανένα δεύτερο συμβολαιάκι μπας και πιάσει διπλό spell;😂

Propel Water Jet GIF by Xbox

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια παντως ειμαι στη ΔΕΗ απο 25/8 κ ακομα δεν εχω παρει λογαριασμο....τους πηρα τηλεφωνο 2-3 φορες κ μου ειπαν οτι μολις δωσει μετρησεις η ΕΔΑ θα παρει ενα μηνα....εγω παλι δεν θεωρω φυσιολογικο 5 μηνες να μην εχω λαβει λογαριασμο!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ekrepali είπε

@Krusty

Αν όντως μέτρησαν 25/10, θα επικοινωνήσεις με τη ΔΕΗ https://fysikoaerio.dei.gr/epikoinonia/ και θα ζητήσεις να εκδώσουν άμεσα λογαριασμό, καθώς είναι υποχρέωση τους να εκδίδουν λογαριασμούς το χειμώνα σε 2μηνιαία βάση.

Εκτός κι αν έβγαλαν λογαριασμό τέλη Δεκέμβρη και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι. Εγώ σήμερα τσέκαρα το ebill για το ρεύμα και ξεφύτρωσε λογαριασμός με ημερομηνία έκδοσης 31/12.

Επίσης στείλε mail στην ΕΔΑ και ζήτα το ιστορικό καταμετρήσεων για το έτος 2021 (ημερομηνίες & ενδείξεις), ώστε να είσαι προετοιμασμένος σε περίπτωση που η γραπτή απάντηση της ΔΕΗ δε σε καλύψει, να ανοίξεις αίτημα στο myRAE.

 

Όντως μέτρησαν 25/10. Όλοι οι γείτονες μου πήραν λογαριασμό πριν ένα μήνα. Με πήραν τηλέφωνο από την ΔΕΗ σε απάντηση και του γραπτού παραπόνου (φόρμα επικοινωνίας) που έστειλα. Προφανώς στα αρχεία τους δεν υπάρχει σταλμένος λογαριασμός και είπαν θα επιληφθούν του θέματος, όταν τους είπα τις μετρήσεις της ΕΔΑ.

Το μεγάλο ερώτημα που δεν με απάντησε είναι αν έχασα τους μήνες Οκτώβριο, Νοέμβριο και Δεκέμβριο, αφού δεν είχα λογαριασμό να καταθέσω μέχρι 31 Δεκεμβρίου για την πρώτη δόση του επιδόματος θέρμανσης. Αν τον υπολογίσουν αυτόν τον χρόνο τώρα που θα τον καταθέσω τον λογαριασμό όταν μου έρθει, τότε μικρό το κακό.

 

4 ώρες πριν, desiro είπε

Εγω παιδια παντως ειμαι στη ΔΕΗ απο 25/8 κ ακομα δεν εχω παρει λογαριασμο....τους πηρα τηλεφωνο 2-3 φορες κ μου ειπαν οτι μολις δωσει μετρησεις η ΕΔΑ θα παρει ενα μηνα....εγω παλι δεν θεωρω φυσιολογικο 5 μηνες να μην εχω λαβει λογαριασμο!!

Εννοείται ενημερώνεσαι από την ΕΔΑ και τα χώνεις στην ΔΕΗ. Στην φόρμα επικοινωνίας μου φάνηκε πιο υπεύθυνη η υπάλληλος της ΔΕΗ που με πήρε μετά τηλέφωνο. Η πρώτη υπάλληλος της ΔΕΗ μου έλεγε πάρε την ΕΔΑ πρώτα, μα αν δεν μου στείλει η ΕΔΑ εμείς πώς να σου στείλουμε λογαριασμό και μήπως δεν ήταν προσβάσιμος ο μετρητής..., ενώ της έλεγα ότι καίω αέριο εδώ και πάνω από τρεις μήνες χωρίς να έχει εκδοθεί λογαριασμός, όπως έβλεπε από τον Η/Υ της. Η ΕΔΑ μου είπε ξεκάθαρα και μέτρησε και έστειλε στην ΔΕΗ τις μετρήσεις. Μάλιστα εμένα έπρεπε να μου είχαν στείλει τον πρώτο λογαριασμό λίγο μετά της 25/10 και μετά το δίμηνο άλλον έναν. Στον πρώτο λογαριασμό μου είπαν από την ΔΕΗ θα είναι και τα 100 ευρώ της εγγύησης.

 

"Ειδικά για το φυσικό αέριο καταχωρίζονται έως την 31η Μαΐου 2022 δικαιολογητικά αγορών της περιόδου από 1.10.2021 έως 31.3.2022 με ημερομηνία έκδοσης του παραστατικού πληρωμής έως την 16η Μαΐου 2022"

Άρα λογικά μπορούμε και τώρα να δώσουμε τα παλιά δικαιολογητικά.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Krusty είπε

 

 

"Ειδικά για το φυσικό αέριο καταχωρίζονται έως την 31η Μαΐου 2022 δικαιολογητικά αγορών της περιόδου από 1.10.2021 έως 31.3.2022 με ημερομηνία έκδοσης του παραστατικού πληρωμής έως την 16η Μαΐου 2022"

Άρα λογικά μπορούμε και τώρα να δώσουμε τα παλιά δικαιολογητικά.

Aρκεί να έχεις κάνεις την αίτηση. Τα παραστατικά ανεβαίνουν μέχρι το Μάιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Ανεβαίνουν πάλι οι τιμές. Για ρίξε ένα τηλέφωνο στην ΕΔΑ μήπως κάπου κόλλησε η υπόθεσή σου.

Κοιτα πριν 3 ημερες κερδισα το φλουρι οποτε μπορει και να σταματησε η γκαντεμια.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Κοιτα πριν 3 ημερες κερδισα το φλουρι οποτε μπορει και να σταματησε η γκαντεμια.:P

Και η χώρα τί θα κάνει;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...