Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Φαντάζομαι όχι σε μας που έχουμε σταθερό ΔΕΗ με 0.020. 😛

θα πληρωνόμαστε με 0,02 για να καίμε 😂

(0,02 δεη μείον 0,02 μείον έξτρα 0,02 😁)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, korakios είπε

θα πληρωνόμαστε με 0,02 για να καίμε 😂

(0,02 δεη μείον 0,02 μείον έξτρα 0,02 😁)

αυτό σκέφτηκα... πάλι καλά να λέω δηλαδή που άργησα και έκλεισα στο 0.05 , να μην χρεώσω και το κράτος βρε 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

θα πληρωνόμαστε με 0,02 για να καίμε 😂

(0,02 δεη μείον 0,02 μείον έξτρα 0,02 😁)

Θα σας πιστώνετε ένα 0,02 η κιλοβατώρα κάθε μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

θα πληρωνόμαστε με 0,02 για να καίμε 😂

(0,02 δεη μείον 0,02 μείον έξτρα 0,02 😁)

Φουντώστε τα! 25 βαθμοί και βγάλτε τα μαγιό από το πατάρι!

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ παιδες,ειχα κανει το προηγούμενο συμβόλαιο ζενιθ(ρευμα και αεριο με τις εκπτώσεις)το gas home fix το οποίο ειχε χρέωση 0,032 σταθερή τιμή ενεργειας,να ρωτήσω καθώς δεν γνωριζω με σημερινά δεδομένα τιμων:

1)αυτο θεωρείται καλή τιμή γενικως??

γιατι ληγει σε μερικους μηνες αν ειναι καλη τιμη να μπω στη διδικασια να ανανεωσω γιατι ακουω και διαβαζω τοσα πολλα οτι το αεριο θα ακριβαινει οσο παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τον ΗΡΩΝα, ο λογαριασμός του αερίου έρχεται πλέον ηλεκτρονικά στην εφαρμογή myHERON, οπότε δεν χρειάζεται να τον ζητάω από το chat ή να περιμένω να έρθει ο χάρτινος. Επιτέλους το έφτιαξαν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ παιδες,ειχα κανει το προηγούμενο συμβόλαιο ζενιθ(ρευμα και αεριο με τις εκπτώσεις)το gas home fix το οποίο ειχε χρέωση 0,032 σταθερή τιμή ενεργειας,να ρωτήσω καθώς δεν γνωριζω με σημερινά δεδομένα τιμων:

1)αυτο θεωρείται καλή τιμή γενικως??

γιατι ληγει σε μερικους μηνες αν ειναι καλη τιμη να μπω στη διδικασια να ανανεωσω γιατι ακουω και διαβαζω τοσα πολλα οτι το αεριο θα ακριβαινει οσο παει

Τζαμπα ειναι αν δεν σου βαζουν ρητρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, MadPax said:

Σχετικά με τον ΗΡΩΝα, ο λογαριασμός του αερίου έρχεται πλέον ηλεκτρονικά στην εφαρμογή myHERON, οπότε δεν χρειάζεται να τον ζητάω από το chat ή να περιμένω να έρθει ο χάρτινος. Επιτέλους το έφτιαξαν !

Υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία που εκδίδουν λογαριασμούς; Η αυτό διαφέρει σε κάθε πελάτη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία που εκδίδουν λογαριασμούς; Η αυτό διαφέρει σε κάθε πελάτη; 

Δεν έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία έκδοσης, τουλάχιστον στη δική μου παροχή ποτέ δεν το έχουν κάνει, μπορεί να τον εκδώσουν σε 35, 40, 28, 47 ημέρες, έτσι μου έχει έρθει στα 2 χρόνια που είμαι πελάτης. Και στο ρεύμα το ίδιο κάνει ο ΗΡΩΝ. Δεν έχω πρόβλημα με την τιμολογιακή τους πολιτική, μια χαρά έρχονται οι λογαριασμοί, τηρουμένων  των αναλογιών, αλλά αυτή η μη σταθερή έκδοση λογαριασμών πετάει τον προϋπολογισμό του σπιτιού εκτός. Σκέφτομαι όταν λήξουν τα συμβόλαια να πάω σε άλλες εταιρείες που θα εκδίδουν σταθερούς λογαριασμούς, θα κάνω έρευνα αγοράς πρώτα, αν δεν υπάρχει κανείς τότε θα παραμείνω στον ΗΡΩΝα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, MadPax said:

Δεν έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία έκδοσης, τουλάχιστον στη δική μου παροχή ποτέ δεν το έχουν κάνει, μπορεί να τον εκδώσουν σε 35, 40, 28, 47 ημέρες, έτσι μου έχει έρθει στα 2 χρόνια που είμαι πελάτης. Και στο ρεύμα το ίδιο κάνει ο ΗΡΩΝ. Δεν έχω πρόβλημα με την τιμολογιακή τους πολιτική, μια χαρά έρχονται οι λογαριασμοί, τηρουμένων  των αναλογιών, αλλά αυτή η μη σταθερή έκδοση λογαριασμών πετάει τον προϋπολογισμό του σπιτιού εκτός. Σκέφτομαι όταν λήξουν τα συμβόλαια να πάω σε άλλες εταιρείες που θα εκδίδουν σταθερούς λογαριασμούς, θα κάνω έρευνα αγοράς πρώτα, αν δεν υπάρχει κανείς τότε θα παραμείνω στον ΗΡΩΝα.

Το ίδιο συμβαίνει με ένα ρεύμα που έχω στον ηρωνα. Εκεί περίπου κάθε 25 εκδίδεται λογαριασμός αλλά τον ανεβάζουν κανα δεκαήμερο μετά. Σου δείχνει μόνο το ποσό όχι την ανάλυση. Στο αεριο όμως αν κάνουν 2-3 μήνες να βγάλουν λογαριασμό (στο ρεύμα έκαναν 3 μήνες) με τα δεδομένα τα σήμερα δημιουργείται πρόβλημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, MadPax είπε

Σχετικά με τον ΗΡΩΝα, ο λογαριασμός του αερίου έρχεται πλέον ηλεκτρονικά στην εφαρμογή myHERON, οπότε δεν χρειάζεται να τον ζητάω από το chat ή να περιμένω να έρθει ο χάρτινος. Επιτέλους το έφτιαξαν !

Έχει καιρό που το έκαναν χρειαζόταν με το παραπάνω 

15 λεπτά πριν, marmagia είπε

Υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία που εκδίδουν λογαριασμούς; Η αυτό διαφέρει σε κάθε πελάτη; 

Εμένα όλοι εκδίδονται την ίδια ημερομηνία μέχρι στιγμής στις 31 κάθε μήνα και φαίνονται σε εμένα 8-9 του μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μετά από τις τελευταίες αυξήσεις στις τιμές του ΗΡΩΝ gas home flex για Νοέμβριο και Δεκέμβριο έκανα αίτηση στην ΔΕΗ σταθερό 0.05 την οποία θα μου την φέρουν στον χώρο μου για υπογραφή την Δεύτερα. Ενημέρωσα τον ΗΡΩΝ με email ότι θα αποχωρήσω αλλά μήπως θα πρέπει να συμπληρώσω και το έντυπο καταγγελιάς της σύμβασης ή δεν χρειάζεται; 

https://www.heron.gr/media/er2fyqua/έντυπο-καταγγελίας-σύμβασης-προμήθειας-φυσικού-αερίου.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, argimeg είπε

Καλησπέρα,

Μετά από τις τελευταίες αυξήσεις στις τιμές του ΗΡΩΝ gas home flex για Νοέμβριο και Δεκέμβριο έκανα αίτηση στην ΔΕΗ σταθερό 0.05 την οποία θα μου την φέρουν στον χώρο μου για υπογραφή την Δεύτερα. Ενημέρωσα τον ΗΡΩΝ με email ότι θα αποχωρήσω αλλά μήπως θα πρέπει να συμπληρώσω και το έντυπο καταγγελιάς της σύμβασης ή δεν χρειάζεται; 

https://www.heron.gr/media/er2fyqua/έντυπο-καταγγελίας-σύμβασης-προμήθειας-φυσικού-αερίου.pdf

Μην κανεις τιποτε.θα ενημερωθει οταν θα παει το αιτημα σου απο δεη και θα σε καλεσουν αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, argimeg είπε

μήπως θα πρέπει να συμπληρώσω και το έντυπο καταγγελιάς της σύμβασης ή δεν χρειάζεται;

Δε χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ παιδες,ειχα κανει το προηγούμενο συμβόλαιο ζενιθ(ρευμα και αεριο με τις εκπτώσεις)το gas home fix το οποίο ειχε χρέωση 0,032 σταθερή τιμή ενεργειας,να ρωτήσω καθώς δεν γνωριζω με σημερινά δεδομένα τιμων:

1)αυτο θεωρείται καλή τιμή γενικως??

γιατι ληγει σε μερικους μηνες αν ειναι καλη τιμη να μπω στη διδικασια να ανανεωσω γιατι ακουω και διαβαζω τοσα πολλα οτι το αεριο θα ακριβαινει οσο παει

Η τιμη θεωρείται για τα σημερινά δεδομένα πολυ καλη αλλά φοβαμαι οτι θα στην ανανεωσουν σε πολυ ακριβοτερη δηλαδή σε οτι εμπορικα διαδεσιμο υπάρχει εκεινη τη στιγμή. 

Ποτε λήγει το συμβόλαιο σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...