Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα το γύρισα από DEI gascontrol σε ΔΕΗ gasbenefit. Η υπάλληλος ήταν ευγενέστατη αλλά θεωρώ ότι ήξερε πως η ΔΕΗ παρέχει φυσικό αέριο επειδή έχει κι η ίδια. Μετά από αλλεπάλληλα τηλέφωνα κι αφού με ρώτησε ποιό benefit θέλω (;) τελικά ολοκληρώθηκε η αίτηση. 1) Υπάρχουν πολλά benefit? Εγώ χαριτολογώντας επέλεξα όταν με ρώτησε το full benefit, το δωρεάν. Μίλησε με κάποια ανώτερη και της είπε να με βάλει στο benefit 4. Στην πορεία φάνηκε ότι δεν μπορουσε έτσι κι αλλιώς να με βάλει σε άλλο και στην εκτύπωση των δικαιολογητικών απλά γράφει my home gasbenefit.

2) Σε ένα από τα εκτυπωμένα χαρτιά γράφει τις χρεώσεις προμήθειας. Εκεί αναφέρει " Χρέωση ενέργειας: 1,03* Τιμή ttf+ 0,04" και αναφέρει και το πάγιο 5€/μήνα. Ποιά είναι η επεξήγηση για το 1,03 και τι είναι αυτό το 0,04; Είναι κομπλέ αυτό που γράφει; 

Υγ. Είμαι άσχετος προφανώς και ζητώ τα φώτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Stavros82t είπε

Ποιά είναι η επεξήγηση για το 1,03 και τι είναι αυτό το 0,04; Είναι κομπλέ αυτό που γράφει; 

κομπλέ

9 λεπτά πριν, Stavros82t είπε

1) Υπάρχουν πολλά benefit? Εγώ χαριτολογώντας επέλεξα όταν με ρώτησε το full benefit, το δωρεάν. Μίλησε με κάποια ανώτερη και της είπε να με βάλει στο benefit 4. Στην πορεία φάνηκε ότι δεν μπορουσε έτσι κι αλλιώς να με βάλει σε άλλο και στην εκτύπωση των δικαιολογητικών απλά γράφει my home gasbenefit.

ενδιαφέρον , έχουν βγει 3 μέχρι στιγμής και ισχύει αυτό που σε έβαλαν , τώρα 4ο μπορεί να βγει τον άλλο μήνα ή απλά είναι διαφορετικές ονομασίες ανάλογα αν είναι οικιακό , κοινόχρηστο , επαγγελματικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

κομπλέ

ενδιαφέρον , έχουν βγει 3 μέχρι στιγμής και ισχύει αυτό που σε έβαλαν , τώρα 4ο μπορεί να βγει τον άλλο μήνα ή απλά είναι διαφορετικές ονομασίες ανάλογα αν είναι οικιακό , κοινόχρηστο , επαγγελματικό

4 έχουν βγει (το 1ο ήταν με ΔΕΠΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

4 έχουν βγει (το 1ο ήταν με ΔΕΠΑ)

προϊστορία , σε σπήλαια είναι οι όροι ζωγραφιστοί ? 😂

δε νομίζω πάντως να ήταν παλιότερα benefit , μάλλον κατηγορία , εκτός αν ήταν παντελώς άσχετοι , αλλά και κατηγορία να ήταν πάλι δε θα βλέπαν οτι είναι οικιακός ? πατούσαν κουμπάκια και ότι δεχόταν το σύστημα ?

αλλά ήδη με κάψανε κύτταρα απο ΡΑΕ , κακώς καίω παραπάνω για το τι εννοούν υπάλληλοι της συγκεκριμένης εταιρίας ...😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

προϊστορία , σε σπήλαια είναι οι όροι ζωγραφιστοί ? 😂

 

Tους έχει ο @HERTHAN ήταν τότε που του έκοψαν το αέριο. Και μετά προλάβαμε και μερικές μέρες στον ΗΡΩΝ με ΔΕΠΑ πριν μας φορέσουν το Κόστος Προμηθευτή. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stavros82t είπε

Σήμερα το γύρισα από DEI gascontrol σε ΔΕΗ gasbenefit. Η υπάλληλος ήταν ευγενέστατη αλλά θεωρώ ότι ήξερε πως η ΔΕΗ παρέχει φυσικό αέριο επειδή έχει κι η ίδια. Μετά από αλλεπάλληλα τηλέφωνα κι αφού με ρώτησε ποιό benefit θέλω (;) τελικά ολοκληρώθηκε η αίτηση. 1) Υπάρχουν πολλά benefit? Εγώ χαριτολογώντας επέλεξα όταν με ρώτησε το full benefit, το δωρεάν. Μίλησε με κάποια ανώτερη και της είπε να με βάλει στο benefit 4. Στην πορεία φάνηκε ότι δεν μπορουσε έτσι κι αλλιώς να με βάλει σε άλλο και στην εκτύπωση των δικαιολογητικών απλά γράφει my home gasbenefit.

2) Σε ένα από τα εκτυπωμένα χαρτιά γράφει τις χρεώσεις προμήθειας. Εκεί αναφέρει " Χρέωση ενέργειας: 1,03* Τιμή ttf+ 0,04" και αναφέρει και το πάγιο 5€/μήνα. Ποιά είναι η επεξήγηση για το 1,03 και τι είναι αυτό το 0,04; Είναι κομπλέ αυτό που γράφει; 

Υγ. Είμαι άσχετος προφανώς και ζητώ τα φώτα σας.

Καλησπέρα, αναφερόταν τίποτα και σχετικά με το 50άρι μείον στον 1ο λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Tους έχει ο @HERTHAN ήταν τότε που του έκοψαν το αέριο. Και μετά προλάβαμε και μερικές μέρες στον ΗΡΩΝ με ΔΕΠΑ πριν μας φορέσουν το Κόστος Προμηθευτή. 😆

Παλιες κακες εποχες.:P

Διαβαζω οτι σε μερικους σιγα σιγα κατι κινειται στο ebill.Ελπιζω να μου εμφανισουν κι εμενα τις παροχες σε ρευμα και αεριο.Περασαν σιγουρα καμια 20αρια μερες απο τοτε που εστειλαν το αιτημα στο αρμοδιο τμημα.

Δεν νομιζω να υπαρχει αρμοδιο τμημα αλλα μια σοβαρη επιχειρηση οπως η ΔΕΗ αυτη την απαντηση επρεπε να δωσει.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα / έχω (δεν ξέρω) το control με το 0,05€
Στο άκυρο λογαριασμό που βγήκε τον Δεκέμβριο για Απρίλιο - Ιούνιο γράφει Η Σύμβαση λήγει 10/01/2023 και επόμενη καταμέτρηση 26/10/22.

Δεν έχω λάβει τίποτα άλλο και στο ebill γράφει ακόμα το πρόγραμμα ως control. 

Το αφήνω και δεν κάνω καμία ενέργεια προς το παρόν 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mouxaxa είπε

Εγώ είχα / έχω (δεν ξέρω) το control με το 0,05€
Στο άκυρο λογαριασμό που βγήκε τον Δεκέμβριο για Απρίλιο - Ιούνιο γράφει Η Σύμβαση λήγει 10/01/2023 και επόμενη καταμέτρηση 26/10/22.

Δεν έχω λάβει τίποτα άλλο και στο ebill γράφει ακόμα το πρόγραμμα ως control. 

Το αφήνω και δεν κάνω καμία ενέργεια προς το παρόν

εννοείται αν μπήκες αυτόματα στο benefit να κάνεις αμφισβήτηση μιας και ο πάροχος οφείλει να ειδοποιήσει ένα μήνα πριν τη λήξη

παίζει πάντως μια πιθανότητα να ξεμείνεις εκεί και να μην πάρουν χαμπάρι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

 

παίζει πάντως μια πιθανότητα να ξεμείνεις εκεί και να μην πάρουν χαμπάρι

και εγω αυτο ελπιζω, έληξε το 0.05 πριν λιγες μερες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagos789 είπε

O Ηρων εβγαλε σταθερο με 0.15€🥵 (gas fixed limited) και εχουν ξαμοληθει στα τηλεφωνα να το πουλησουν

έχει καιρό και δεν είναι απο Ηρών αλλά συνεργασία με τρίτους

φυσικά ούτε τότε συνέφερε ,πόσο μάλλον τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagos789 είπε

O Ηρων εβγαλε σταθερο με 0.15€🥵 (gas fixed limited) και εχουν ξαμοληθει στα τηλεφωνα να το πουλησουν

 

Και καμιά 30ριά ευρώ πάγιο για μεγάλες καταναλώσεις; Τόσο ήταν το πάγιο στα τελευταία εμπορικά προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Και καμιά 30ριά ευρώ πάγιο για μεγάλες καταναλώσεις; Τόσο ήταν το πάγιο στα τελευταία εμπορικά προγράμματα.

δεν έχει πάγιο , αλλά δε συμφέρει γενικότερα και σα σταθερό έχει βαρβάτη ρήτρα αποχώρησης 190€

κρίμα σε όσους τυχών την πατήσανε

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πήγα σήμερα κι εγώ να αλλάξω se Gas Benefit από Control στο κλασικό του Αμαρουσίου. Χωρίς ρήτρα μου είπαν.

Ρώτησα και για λογαριασμούς που περιμένουμε, σε 10 μέρες υποτίθεται ότι θα βγουν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...