Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Την επόμενη φορά θα θυμηθώ να σε ρωτήσω πριν ποστάρω κάτι.


ενταξει no pun intended και το Stalker που εβαλες πιο πανω και υποτιθεται ειναι open world σημασια εχει το render draw distance της μηχανης,

πχ. τα γραφικα που ειδα στο Οutcast: Α new beginning και ειδικα το βαθος πεδιου στον οριζοντα που αντικρυζεις οταν ανεβαινεις σε μια κορυφη ειναι κατι που δεν εχω δει σε κανενα παιχνιδι, καθεσαι και χαζευεις κυριολεκτικα το περιβαλλον, και ειναι με UE4.2, ουτε καν το Horizon FW, ή τα παλαιοτερα open world RDR2, FCry6 δεν εχουν τετοια σκηνικα

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενας απο τους πολλους λογους να δωσεις κατι παραπανω για Nvidia...
NVIDIA RTX Remix gets DLSS 3.5 Ray Reconstruction support

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ενας απο τους πολλους λογους να δωσεις κατι παραπανω για Nvidia...
NVIDIA RTX Remix gets DLSS 3.5 Ray Reconstruction support

Περιμένω πως και πως το Half Life 2 RTX, αν και και κάτι μου λέει ότι θα αργήσει. Επίσης έκανα κλικ στο σύνδεσμο και...What da fuq?? Θα κυκλοφορήσει και Deus Ex 1 RTX ;;;:o

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τα απολογητικά για τις hw απαιτήσεις σχόλια κάθε φορά που βλέπουμε πολύπλοκα 3D μοντέλα παράλληλα με ποιοτικό real-time GI(π.χ. Stalker 2). Με άλλα λόγια, current gen graphics. Κάρτες όπως η 3090 και η 4090 φτιάχτηκαν για να βγάζουν playable frame rates με τέτοια η και καλύτερα visuals. Ο λόγος που δεν συμβαίνει στην πράξη είναι άλλο ζήτημα, καθαρά οικονομικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Περιμένω πως και πως το Half Life 2 RTX, αν και και κάτι μου λέει ότι θα αργήσει. Επίσης έκανα κλικ στο σύνδεσμο και...What da fuq?? Θα κυκλοφορήσει και Deus Ex 1 RTX ;;;:o

Το RTX Remix δινει τη δυνατοτητα να δουμε πολλα RTX Remakes που υπο αλλες συνθηκες τα Studio δεν θα εμπαιναν στη διαδικασια να τα κανουν απο την αρχη.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω τα απολογητικά για τις hw απαιτήσεις σχόλια κάθε φορά που βλέπουμε πολύπλοκα 3D μοντέλα παράλληλα με ποιοτικό real-time GI(π.χ. Stalker 2). Με άλλα λόγια, current gen graphics. Κάρτες όπως η 3090 και η 4090 φτιάχτηκαν για να βγάζουν playable frame rates με τέτοια η και καλύτερα visuals. Ο λόγος που δεν συμβαίνει στην πράξη είναι άλλο ζήτημα, καθαρά οικονομικό.

Το STALKER 2 είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που έρχεται..Gears 6..Εκεί θα φύγουν τσαούλια και θα τρέχει και πένα γι' αυτό που θα δείχνει.

Κατά τα άλλα μην το πας πάλι στο ότι το κάνουν επίτηδες για να κάνει αναβάθμιση ο κόσμος στα PC γιατί στις κονσόλες θα γίνει party με τα 600P και 30FPS και άρα δεν είναι αυτός ο λόγος αλλά η αμπαλοσύνη του εκάστοτε developer.

31 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Το RTX Remix δινει τη δυνατοτητα να δουμε πολλα RTX Remakes που υπο αλλες συνθηκες τα Studio δεν θα εμπαιναν στη διαδικασια να τα κανουν απο την αρχη.

Εγώ απορώ πως πήρε το πράσινο φως αυτό διότι θα δημιουργήσει θέμα σε πολλές εταιρείες που έχουν ή είχαν σκοπό να βγάλουν ένα δικό τους παλιό παιχνίδι σε remaster του πώλου ή εστω και καλό remake τύπου RE 2.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Περιμένω πως και πως το Half Life 2 RTX, αν και και κάτι μου λέει ότι θα αργήσει. Επίσης έκανα κλικ στο σύνδεσμο και...What da fuq?? Θα κυκλοφορήσει και Deus Ex 1 RTX ;;;:o

Ερχονται πολλα ωραια πραγματα εχω μπει στο discord στο καναλι rtx remix και γινεται χαμος με τα mods που εχουν βγαλει ειχα βαλει το NFS underground 2 και απλα απιστευτο οπτικα. Ειδικα τωρα με dlss 3.5 ειναι και το performance αψογο. Half life 2 rtx πως το περιμενω να δεις θα παιξει λιωσιμο σαν το portal rtx. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εγώ απορώ πως πήρε το πράσινο φως αυτό διότι θα δημιουργήσει θέμα σε πολλές εταιρείες που έχουν ή είχαν σκοπό να βγάλουν ένα δικό τους παλιό παιχνίδι σε remaster του πώλου ή εστω και καλό remake τύπου RE 2.

Aυτοι που δεν εχουν σκοπο να κανουν remaster θα το αφησουν για να παρουν πωλησεις απο το πουθενα και αυτοι που εχουν σκοπο να κανουν remaster, δεν θα αφησουν κανενα αλλον(δικαιωματα) θα το κανουν οι ιδιοι και θα τους γλιτωσει αρκετες ωρες δουλειας.
Ειναι Win-win...

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Για κάποιο λόγο έχει χαλάσει το rtx hdr στον chrome. Δεν ξέρω αν φταίει κάποια πρόσφατη έκδοση του chrome ή οι drivers.

Και εμένα μια δουλεύει μια όχι … AMD γίναμε… 

  • Haha 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, just_a_dude said:

Για κάποιο λόγο έχει χαλάσει το rtx hdr στον chrome. Δεν ξέρω αν φταίει κάποια πρόσφατη έκδοση του chrome ή οι drivers.

Και εμένα στον brave. Πρέπει να είναι γενικό στους chromium browsers. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...