Προς το περιεχόμενο

ERTFLIX προβλημα


Bourasal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Εχω μια metz 4K τηλεόραση android. Και όλα λειτουργούν κανονικα, (Netflix, YouTube), το πρόβλημα το εχω στο ERTFLIX, που ενώ μου ανοίγει κανονικα η εφαρμογή, οταν πατάω να παίξει κάτι βγαζει για ενα δευτερόλεπτο το σήμα του ERTFLIX και μετά με βγαζει παλι στην οθόνη για να επιλέξω ταινίες. Αντιμετωπίζει καποιος το ίδιο πρόβλημα; Έχετε να μου προτείνετε καμία λύση; 
ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Υπάρχει γενικό πρόβλημα στην εφαρμογή. Δεν παίζει η καινούρια έκδοση ούτε σε xiaomi boxάκι, ούτε πουθενά σχεδόν. Έχει πολλά προβλήματα.

Επεξ/σία από afm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

android tv toshiba οταν αλλαζω καναλια και βαζω ερτ 1 ή ερτ 2 δειχνει ωρα 00:00 στο πανω μερος που δειχνει τις πληροφοριες και μετα απο λιγα δευτερολεπτα κανει restart. τα υπολοιπα καναλια παιζουν οκ. Τι μπορεί να συμβαίνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/12/2020 στις 5:13 ΜΜ, Bourasal είπε

Καλησπερα,

Εχω μια metz 4K τηλεόραση android. Και όλα λειτουργούν κανονικα, (Netflix, YouTube), το πρόβλημα το εχω στο ERTFLIX, που ενώ μου ανοίγει κανονικα η εφαρμογή, οταν πατάω να παίξει κάτι βγαζει για ενα δευτερόλεπτο το σήμα του ERTFLIX και μετά με βγαζει παλι στην οθόνη για να επιλέξω ταινίες. Αντιμετωπίζει καποιος το ίδιο πρόβλημα; Έχετε να μου προτείνετε καμία λύση; 
ευχαριστω 

Έχω παρόμοιο πρόβλημα και εγώ αλλά με την υβριδική...δλδ πατάω το κόκκινο κουμπί δείχνει ένα κυκλακι ότι πάει να φορτώσει και με πατάει στο HOME SCREEN του android. Τη προηγούμενη εβδομάδα νομίζω άλλαξε η έκδοση στο Ertflix και έπαιζε...σήμερα που το τεσταρα, πάλι τα ίδια....με πεταει..τηλεόραση Metz MUB7000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ θα το δοκιμάσω! Επίσης χρησιμοποιώ εναν σκληρό δίσκο εξωτερικό για να κατεβάζω τις ταινίες στον υπολογιστή και να τις βλέπω στην τηλεόραση (έχω κουμπώσει και κάτι drivers για να αναγνωρίζει τον ήχο το mx player). Κάθε φορά που τον συνδέω στην τηλεόραση μου βγάζει μια ειδοποίηση και με ρωτάει αν θέλω να μετατρέψω τον δίσκο σε αποθηκευτικό χώρο της τηλεόρασης, και θα τον κάνει format. Αν το κάνω αυτο, θα τον αναγνωρίζει μετά το pc για να περνάω τις ταινίες (δεν με νοιάζει αν θα διαγραφούν τα αρχεία, τα έχω και στον υπολογιστή); Το έχεις δοκιμάσει;

Επεξ/σία από Bourasal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σε XIAOMI TV με το V1.7 to ERTFLIX παίζει επίσης άψογα.

Αλλά και μέσω υβριδικής σύνδεσης παίζει καλά.

Απλά όταν επιστέφω στα κανάλια DIGEA μερικές φορές έχει κάποια κολλήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα. Εχω το SMART IX10 ANDROID 7.1 NOUGAT 4K έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση της εφαρμογής, ανοίγει το περιβάλλον της ερτφλιξ αλλά δεν παίζουν τα βίντεο. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάνεις? Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 19/1/2021 στις 11:51 ΠΜ, Bourasal είπε

Οκ θα το δοκιμάσω! Επίσης χρησιμοποιώ εναν σκληρό δίσκο εξωτερικό για να κατεβάζω τις ταινίες στον υπολογιστή και να τις βλέπω στην τηλεόραση (έχω κουμπώσει και κάτι drivers για να αναγνωρίζει τον ήχο το mx player). Κάθε φορά που τον συνδέω στην τηλεόραση μου βγάζει μια ειδοποίηση και με ρωτάει αν θέλω να μετατρέψω τον δίσκο σε αποθηκευτικό χώρο της τηλεόρασης, και θα τον κάνει format. Αν το κάνω αυτο, θα τον αναγνωρίζει μετά το pc για να περνάω τις ταινίες (δεν με νοιάζει αν θα διαγραφούν τα αρχεία, τα έχω και στον υπολογιστή); Το έχεις δοκιμάσει;

Αν δεν βρηκες λύση, δοκιμασε απλά με ενα USB Memory Stick, βάλε μερικά αρχεια απο τον υπολογιστή, μετά το βάζεις στο TV Box και επετρεψε του να κάνει οτι θέλει.

Αν μετά το "βλέπει" ο υπολογιστής σου εισαι εντάξει. Δεν θα σε ζαλίσω με FAT32 και NTFS και EXT3 διαμoρφώσεις του USB

Το πρόβλημα με την ERTFlix και το App εχει διορθωθεί παίδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ανασύρω το νήμα για να αναφέρω ένα πρόβλημα που έχω με την εφαρμογή ertflix σε samsung τηλεόραση (παραγωγής 2020). 

Τις τελευταίες ημέρες όταν μπαίνω στην εφαρμογή δεν δουλεύουν τα κουμπιά του τηλεκοντρολ για να περιηγηθώ σε αυτήν. Δουλεύει μόνο το κεντρικό (στρογγυλό) επιλογής. Προσπάθησα να προχωρήσω σε απεγκατάσταση αλλά δεν μου δίδεται η επιλογή αυτή στη συγκεκριμένη εφαρμογή. 

Αντιμετωπίζει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

On 19/09/2021 at 12:46, fever25 said:

Ανασύρω το νήμα για να αναφέρω ένα πρόβλημα που έχω με την εφαρμογή ertflix σε samsung τηλεόραση (παραγωγής 2020). 

Τις τελευταίες ημέρες όταν μπαίνω στην εφαρμογή δεν δουλεύουν τα κουμπιά του τηλεκοντρολ για να περιηγηθώ σε αυτήν. Δουλεύει μόνο το κεντρικό (στρογγυλό) επιλογής. Προσπάθησα να προχωρήσω σε απεγκατάσταση αλλά δεν μου δίδεται η επιλογή αυτή στη συγκεκριμένη εφαρμογή. 

Αντιμετωπίζει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;

Καλησπερα, σε lg 5ετιας, δεν δουλειει το erflix μετα το update σε v1.2

Επεξ/σία από mataragas24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα

Δεν μου δουλεύει το ERTFLIX σε δύο TV SONY (την KDL-40W605B και την KDL-32W600A). Με το πάτημα του κόκκινου κουμπιού εμφανίζεται μια μη ολοκληρωμενη εικόνα που δίνει απλά τη δυνατότητα να πατήσεις το πράσινο κουμπί και να επιλέξεις π.χ. "ταινίες". Μόλις το επιλέξεις εμφανίζεται επίσης μια μη ολοκληρωμένη εικόνα.

Μέχρι πρόσφατα δούλευε κανονικά και στις δύο. Και στις δύο είναι εγκατεστημένο το τελευταίο firmware.

Εδώ πάντως η ΕΡΤ λέει ότι και οι δύο TV Sony είναι συμβατές.

Έστειλα αναφορά στην ΕΡΤ εδώ

Επίσης δεν δουλεύει το ERTFLIX στο Android Box της Cosmote TV (τελευταίο μοντέλο KAON). Απεγκαθιστώ το ERTFLIX App και εγκαθιστώ το τελευταίο από το Play Store. Ανοίγει κανονικά αλλά, μόλις επιλέξω τι θέλω να δώ, βγαίνει από το App και ξαναεμφανίζει τον κατάλογο με τα διαθέσιμα Apps.

Κρίμα γιατί το ERTFLIX είναι πολύ πιο ενδιαφέρον για μένα από το NETFLIX αλλά και την Cosmote TV...

Επεξ/σία από MessengerOfGood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή στην προτελευταία ενημέρωση που έγινε πριν από 10 μέρες είχε πρόβλημα, την Παρασκευή ήρθε νεα ενημέρωση και τωρα παίζει κανονικά σε android tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...