Προς το περιεχόμενο

ERTFLIX προβλημα


Bourasal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο δικό μου mecool  χτες κατεβασμένο το ertflix δεν παίζει τα βίντεο. φαντάζομαι και στους άλλους. Το πρόβλημα είναι ότι βλέπει το tv box ρουταρισμένο-προσωπικά δεν ξέρω εάν είναι, εγώ δεν το πείραξα. Κάποια παλιά εφαρμογή που να παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/10/2021 στις 8:33 ΜΜ, CaptainChris είπε

Η εφαρμογή στην προτελευταία ενημέρωση που έγινε πριν από 10 μέρες είχε πρόβλημα, την Παρασκευή ήρθε νεα ενημέρωση και τωρα παίζει κανονικά σε android tv

Εμένα χτές το βράδυ μία από τα ίδια.

Πώς ξέρουμε αν ήλθε νέα ενημέρωση στη Sony? Είναι Android αλλά δεν φαίνονται τα apps.

Επεξ/σία από MessengerOfGood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παράξενο είναι ότι δεν παίζει στο  tv box ούτε μέσω του chrome, ανοίγουν όλα κανονικά και όταν πατάς να παίξει το βίντεο δεν το αναπαραγάγει και αναφέρει "Δε μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το βίντεο γιατί υπήρξε σφάλμα  κατά την φόρτωση  ενεργοποιήστε το περιεχόμενο αργότερα. (3150)"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κ εγώ με μια UE50KU6000 δεν είχα κανένα πρόβλημα για πάνω από 2 χρόνια, μόνο με erttlix app. Όλο το lockdown έβαλε πλάτη η ΕΡΤ.

Ξάφνου εδώ κ κανά 2 βδομάδες ενώ η εφαρμογή ανοίγει κανονικά ψάχνεις ανοίγεις τη σειρά που θες π.χ. κ μετά μένει εκεί, κολλάει κ δεν πάει πουθενά. Μόνο πίσω κ έξοδο. Η πλάκα είναι ότι το live κ οι εκπομπές δουλεύουν, η αναζήτηση μισό δουλεύει, τα μισά κ ούτε βγάζει. Κρίμα.

Έστειλα μήνυμα στην ΕΡΤ, περιμένω. Κ από Samsung online αίτημα υποστήριξης, από περιέργεια.

Για Hbbtv ούτε λόγος, ούτε στον browser ανοίγει το erttlix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Εγώ έχω αυτό

https://gr.banggood.com/H96-Mini-H6-Allwinner-H6-4GB-RAM-128GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-6K-TV-Box-p-1535239.html?imageAb=1&akmClientCountry=GR&rmmds=myorder&cur_warehouse=USA&ID=533601&akmClientCountry=GR

και ενώ με προηγούμενη έκδοση έπαιζε κουτσά -στραβά (από την άποψη οτι ήταν web περιβάλλον), με την καινούργια ανανέωση του ErtFlix , ενώ η περιήγηση είναι μια χαρά, όταν πατήσω play σε οτιδήποτε, βλέπει το tv box ρουταρισμένο και αρνείται να δουλέψει -προσωπικά δεν ξέρω εάν είναι, εγώ δεν το πείραξα. Κάποιος που να ξέρει τί παίζει; Να στείλω στην ΕΡΤ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, costis ni είπε

Εγώ έχω αυτό

https://gr.banggood.com/H96-Mini-H6-Allwinner-H6-4GB-RAM-128GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-6K-TV-Box-p-1535239.html?imageAb=1&akmClientCountry=GR&rmmds=myorder&cur_warehouse=USA&ID=533601&akmClientCountry=GR

και ενώ με προηγούμενη έκδοση έπαιζε κουτσά -στραβά (από την άποψη οτι ήταν web περιβάλλον), με την καινούργια ανανέωση του ErtFlix , ενώ η περιήγηση είναι μια χαρά, όταν πατήσω play σε οτιδήποτε, βλέπει το tv box ρουταρισμένο και αρνείται να δουλέψει -προσωπικά δεν ξέρω εάν είναι, εγώ δεν το πείραξα. Κάποιος που να ξέρει τί παίζει; Να στείλω στην ΕΡΤ?

βάλε την έκδοση για android tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, costis ni είπε

Δεν την βρίσκω αυτή την έκδοση που λες. Πως την εντοπίζω;

στο δικό μου (mecool) διαπίστωσα ότι και παίζει πλέον κανονικά τα βίντεο με την τελευταία αναβάθμιση (2022).

Η έκδοση όμως για android tv   ertflix 2.0.0.31 δούλευε κανονικά και από πριν. Μπορείς να ψάξεις στο google στα εναλλακτικά site για "ertflix 2.0.0.31 apk"  ή την πιο πρόσφατη "ertflix 2.0.0.34 apk" και να την εγκαταστήσεις χειροκίνητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Σταμάτησε η υποστήριξη σε παλιότερες εκδόσεις Android TV.  Πλέον παίζει μόνο σε Android 8+.

Ακόμα και αν έχετε εγκατεστήμενη παλαιότερη έκδοση του ERTflix, αυτό έχει σταματήσει να λειτουργεί στα videos on demand.

Η προτροπή του "support" του ERTflix είναι:  "να μπαίνεται από τον browser" .... για γέλια :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια εχω το tv box H9 X3 με android 9 και οταν ανοιγω απο τον browsers το ertflix για να δω σειρα και μου πεταει σφαλμα 3156 δεν μπορουμε να ενεργοποιησουμε το βιντεο γιατι υπηρξε σφαλμα κατα την φορτωση..μπορει καποιος να βοηθησειΕυχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
On 19/05/2023 at 23:58, icomduke said:

Καλησπερα παιδια εχω το tv box H9 X3 με android 9 και οταν ανοιγω απο τον browsers το ertflix για να δω σειρα και μου πεταει σφαλμα 3156 δεν μπορουμε να ενεργοποιησουμε το βιντεο γιατι υπηρξε σφαλμα κατα την φορτωση..μπορει καποιος να βοηθησειΕυχαριστω.

Καλησπέρα και σε εμένα συμβαίνει το ίδιο και σαν προσωρινή λύση βρήκα την απεγκατασταση της τελευταίας έκδοσης του Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...