Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3 3100 με rtx 550 ή ryzen 5 4650 με ενσωματωμένα γραφικά;


KirkGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Σκοπεύω να πάρω έναν υπολογιστή και ακούστε. 1ον έχει μια πολύ κακή ram που τρέχει σε 2600 mhz που είναι και στα δύο συστήματα που θα σας πω. Λοιπόν το πρώτο έχει την χάλια ram και έναν επεξεργαστή 4650g χωρίς κάρτα γραφικών. Το 2ο σύστημα έχει έναν ryzen 3100 με κάρτα γραφικών rtx 550 2gb. Το πρώτο κάνει 400€ και το δεύτερο 360€. Ποιο να πάρω; το θέλω για gta rp, minecraft και μπορεί fortnite η cod. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, KirkGR είπε

Καλησπέρα. Σκοπεύω να πάρω έναν υπολογιστή και ακούστε. 1ον έχει μια πολύ κακή ram που τρέχει σε 2600 mhz που είναι και στα δύο συστήματα που θα σας πω. Λοιπόν το πρώτο έχει την χάλια ram και έναν επεξεργαστή 4650g χωρίς κάρτα γραφικών. Το 2ο σύστημα έχει έναν ryzen 3100 με κάρτα γραφικών rtx 550 2gb. Το πρώτο κάνει 400€ και το δεύτερο 360€. Ποιο να πάρω; το θέλω για gta rp, minecraft και μπορεί fortnite η cod. 

Να μας δώσεις λινκ από που τα βρήκες αυτά τα συστήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Να μας δώσεις λινκ από που τα βρήκες αυτά τα συστήματα;

https://www.skroutz.gr/s/25594403/INFO-PC-VALUE-GAMING-RYZEN-3-3100-8GB-240SSD-RADEON-RX-550-2GB-ΧΩΡΙΣ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ.html

3 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Να μας δώσεις λινκ από που τα βρήκες αυτά τα συστήματα;

https://www.skroutz.gr/s/26376869/INFO-PC-VALUE-GAMING-RYZEN-5-Pro-4650G-8GB-240SSD-Radeon-6-Renoir-ΧΩΡΙΣ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ.html     ξέρω ότι δεν είναι καλά εκτός από τον επεξεργαστή απλά είναι λόγω αυτού του voucher που θα δώσουν. Έχουν και τα δύο μόνο μια 8αρα ram κακής ποιότητας που θα αναβαθμίσω στο μέλλον. 

Και επίσης αν στο δεύτερο σύστημα βάλω μια 3400g αντί για την 4650 μήπως γίνει καλύτερο; 

Επεξ/σία από KirkGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, duffyduck είπε

Καλή χρονιά

π.χ. μια σύνθεση από e-shop.gr (προσπάθησα να μειώσω το κόστος όσο μπορούσα)

image.png.d2bd33126acfbb0057c60ee7f1b7d4ce.png

Φίλε, δεν ξέρω αν γίνεται να πάρω με το voucher κομμάτια. Προτιμώ να πάρω ένα από τα δύο που έδειξα και να αναβαθμίσω στο μέλλον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπολογιστη παιρνεις, απλα διαλεγεις εσυ τα κομματια. To e-shop.gr θα συναρμολογήσει τον υπολογιστή δωρεαν.

Τωρα αν το voucher ειναι μονο για pre-builts ε τοτε κανε ο,τι νομιζεις.

 

Επεξ/σία από duffyduck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aris_ είπε

στο pre build σου επιτρέπουν να αλλαξεις μερικά κομμάτια πχ εγω αλλαξα  psu εβαλα gpu, οχι cpu mobo , ρωτα

 

Θα ρωτήσω αλλά νομίζω θα ανέβει η τιμή. Από αυτά τα δύο ποιο προτείνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, KirkGR είπε

Θα ρωτήσω αλλά νομίζω θα ανέβει η τιμή. Από αυτά τα δύο ποιο προτείνεις; 

Καλυτερη η προταση του Duffy αλλα αν δεν μπορεις να κανεις αλλαγες σε κομματια(θα ηταν περιεργο αυτο) το πρωτο link με τον R3 3100.

Εννοειται οτι θα ανεβει η τιμη , για να φτιαξεις ενα καλο pc υπαρχει ενα μινιμουμ κοστους. Ειναι αστειο να νομιζει κανεις οτι με 350 ευρω θα φτιαξει καινουργιο σοβαρο συστημα απο το μηδεν.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, benign είπε

Καλυτερη η προταση του Duffy αλλα αν δεν μπορεις να κανεις αλλαγες σε κομματια(θα ηταν περιεργο αυτο) το πρωτο link με τον R3 3100.

Εννοειται οτι θα ανεβει η τιμη , για να φτιαξεις ενα καλο pc υπαρχει ενα μινιμουμ κοστους. Ειναι αστειο να νομιζει κανεις οτι με 350 ευρω θα φτιαξει σοβαρο συστημα απο το μηδεν.

Όχι δεν θέλω να φτιάξω κάποιο τόσο σοβαρό σύστημα. Αλλά θέλω να πω ένα gta στα low στα 50-60fps να το παίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KirkGR είπε

Όχι δεν θέλω να φτιάξω κάποιο τόσο σοβαρό σύστημα. Αλλά θέλω να πω ένα gta στα low στα 50-60fps να το παίζει 

Φιλε μου,καταλαβαινω οτι εισαι μικρος στην ηλικια και δεν ξερεις καλα απο υπολογιστες.Δεν πειραζει καποτε ολοι ετσι ξεκινησαμε.

Η προταση που σου εκανε ο duffy ειναι το απολυτο μινιμουμ για να φτιαξει κανεις ενα pc για παιχνιδια. Πιο κατω απο 520 - 550 ευρω,θα ειναι ελλειματικο.

Π.χ. αυτα που βρηκες και μας εβαλες λινκ,εχουν σιγουρα τροφοδοτικα κακης ποιοτητας,του πανεριου,που μπορει να χαλασουν ανα πασα στιγμη,φτηνη και αργη ram, κακης ποιοτητας φτηνα κουτια με ''ψευτικο'' υλικο κατασκευης, καρτα γραφικων φτηνη και αδυναμη κ.τ.λ. 

Ετοιμα pc για gaming μονο οι παντελως αδαεις αγοραζουν.Το ξεχνας αυτο. Με 350 και 400 ευρω δεν φτιαχνεται  υπολογιστης για gaming. Το pc δεν ειναι κονσολα.

Καλες αγορες και ποτε ετοιμα builts. Ακομη και  καπως ακριβα ετοιμα των 1000 ευρω,ειναι καθαρη απατη για ασχετους. Με 800 ευρω φτιαχνει κανεις πολυ καλυτερο υπολογιστη απο οποιονδηποτε ετοιμο στα 1000 ,μην σου πω στα 1200 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, KirkGR είπε

Σκοπεύω να πάρω έναν υπολογιστή

Και για πότε θέλετε να το έχετε στη κατοχή σας;

50 λεπτά πριν, benign είπε

!Το pc δεν ειναι κονσολα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Και για πότε θέλετε να το έχετε στη κατοχή σας;

 

Εγώ περιμένω αυτό το voucher απ το κράτος. Οπότε αν πουλάς κάτι δυστυχώς δεν γίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν πουλώ κάτι, αλλά με την τρέχουσα κατάσταση θα κάνει τουλάχιστον 1,5 μήνα μέχρι να έρθει (αν δεν την ακυρώσουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Τέρης Α. είπε

Εγώ δεν πουλώ κάτι, αλλά με την τρέχουσα κατάσταση θα κάνει τουλάχιστον 1,5 μήνα μέχρι να έρθει (αν δεν την ακυρώσουν).

Δεν θα το πάρω τώρα αμέσως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...