Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Νομίζω δεν ήταν οι κατάλληλες μέρες για δοκιμές, τώρα που είναι ανεβασμένα τα πράγματα...

Μαλλον θα μεινω flex, τουλαχιστον μεχρι να φτασω στο 1o payout. Εχασα παρα πολυ και το καταλαβαινα. Φιλος με 5700 εβγαζε τα ιδια με εμενα. 

Θα βαλουν καποια στιγμη να αλλαζεις το min payout, οποτε θα τα τραβηξω τοτε. Για την ωρα το αφηνω με 40 δολαρια μεσα. Ισως για κανα 2ωρο καθε 5 μερες να το βαζω να σκαβει για να μην φανει ως Inactive, μιας και δεν αναφερουν μετα απο ποσο καιρο χανεται το balance

Edit: στο flex τρεχει < 3 ωρες (μαζι και ο χρονος που χανεις μεχρι να βρεις αρκετα shares λογω pplns) και εχω βγαλει ηδη 1 δολαριο. Στο 2miners χθες εβγαλα 5 με ανεβασμενα gas

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρε παιδιά όσοι είστε με 1-2 κάρτες τι παλεύετε με τα pools; Είδατε διαφορά στην πράξη ή απλά και μόνο για να είστε σε pool επειδή το nicehash είναι ο αντίχρηστος κτλ κτλ; Χωρίς παρεξήγηση, απλά ρωτάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Βρε παιδιά όσοι είστε με 1-2 κάρτες τι παλεύετε με τα pools; Είδατε διαφορά στην πράξη ή απλά και μόνο για να είστε σε pool επειδή το nicehash είναι ο αντίχρηστος κτλ κτλ; Χωρίς παρεξήγηση, απλά ρωτάω..

Θα το πω για ακομα 1 φορα. Εμενα το nh μου εδινε stales. Ασε που με βολευει που εχω σεταρει την διευθυνση στο coinbase και πηγαινει εκει το οποιο payout.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα το πω για ακομα 1 φορα. Εμενα το nh μου εδινε stales. Ασε που με βολευει που εχω σεταρει την διευθυνση στο coinbase και πηγαινει εκει το οποιο payout.

Κάτι λάθος κάνεις εσύ, γιατί εμένα και πολλούς άλλους δεν τους βγάζει stales. Επίσης από NH σε Coinbase είναι τζάμπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Κάτι λάθος κάνεις εσύ, γιατί εμένα και πολλούς άλλους δεν τους βγάζει stales. Επίσης από NH σε Coinbase είναι τζάμπα..

Δεν κανω κατι λαθος. 2 κουμπια ειναι, λολ. 

Τεσπα, τα pools δουλευουν. Ξερω οτι θα εχω χασουρες οταν δοκιμαζω pools

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν κανω κατι λαθος. 2 κουμπια ειναι, λολ. 

Τεσπα, τα pools δουλευουν. Ξερω οτι θα εχω χασουρες οταν δοκιμαζω pools

εννοώ κάποιο θέμα στη σύνδεσή σου, ή απλά αναφέρεσαι στην περίοδο που για λίγες μέρες είχε θέμα ο ευρωπαικός μόνο server του NH..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

εννοώ κάποιο θέμα στη σύνδεσή σου, ή απλά αναφέρεσαι στην περίοδο που για λίγες μέρες είχε θέμα ο ευρωπαικός μόνο server του NH..

Ε είχα δοκιμάσει τον Φεβρουάριο και δεν ξανά ασχολήθηκα μιας και ήμουν οκ με ethermine. 

1 λεπτό πριν, DimitrisJimmys είπε

Μπορούμε να βάλουμε άλλες κάρτες να κάνουν mine με 3060?

Ναι, αρκεί να κρατήσεις τα requirements (gen 3, >x8 κτλ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Συμπερασμα: Το 2miners τον πινει ασχημα. Δεν ξερω γιατι, αλλα τοσες μερες εχανα εκει. Μεσο ορο εβγαζα κανα 20-30% λιγοτερο eth/mh. Πχ τα μετρησα πριν κανα 2ωρο, το τελευταιο 24ωρο το 2miners μου εδωσε 0.000039eth/mh, στο flexpool εβγαζε 0.000059+ και στο ethermine 0.000050+

Don't do it. Ασε που χθες για ενα διαστημα 1 ωρας ειχα με το ζορι 2 shares, και ενω το καναμε και αλλοι report, ηταν "δικο μας" θεμα συμφωνα τον admin στο telegram. Και περα απο αυτο, καποια blocks που τα εβρισκε με μεγαλο luck δεν μου εδινε τιποτα απο shares, ενω το avg το προηγουμενο διαστημα ηταν αρκετα αυξημενο.

Πριν 10 μέρες ήταν μια χαρά.

Θυμάσαι που σου είχα στείλει τα νούμερα μου.

Σταδιακά άρχισε να πέφτει πολύ άσχημα η απόδοση με αποκορύφωμα από όταν έγινε το berlin fork.

Κάτι συμβαίνει με δαύτους...

26 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ασε που με βολευει που εχω σεταρει την διευθυνση στο coinbase και πηγαινει εκει το οποιο payout.

Δωρεάν η μεταφορά από ΝΗ προς Coinbase με ελάχιστο το 0,0005 BTC

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Πριν 10 μέρες ήταν μια χαρά.

Θυμάσαι που σου είχα στείλει τα νούμερα μου.

Σταδιακά άρχισε να πέφτει πολύ άσχημα η απόδοση με αποκορύφωμα από όταν έγινε το berlin fork.

Κάτι συμβαίνει με δαύτους...

Ναι η αλήθεια είναι ότι πριν το Berlin fork είχα την ίδια διαφορά στο 24ωρο με τον φίλο με την 5700. 2 μέρες τώρα πολύ χαμηλά. 

Ρώτησα αν μπορώ να έχω payout με fee για να μην ξανά ασχοληθώ (δεν απάντησε ακόμα), αλλιώς ο admin με ενημέρωσε με pm ότι θα το βάλουν σε κάνα μήνα μάλλον (την αλλαγή του min payout). 

Oh well... 

@kkatzosαν μπορείς ξανά στείλε μια. Με 3070 και εσύ? 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ε είχα δοκιμάσει τον Φεβρουάριο και δεν ξανά ασχολήθηκα μιας και ήμουν οκ με ethermine. 

Ναι, αρκεί να κρατήσεις τα requirements (gen 3, >x8 κτλ) 

Χ8 και για την 3070 ή μόνο για τις 3060?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ε είχα δοκιμάσει τον Φεβρουάριο και δεν ξανά ασχολήθηκα μιας και ήμουν οκ με ethermine.

άρα δεν ξέρεις αν βγάζεις περισσότερα ή λιγότερα ή τα ίδια με το NH..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

άρα δεν ξέρεις αν βγάζεις περισσότερα ή λιγότερα ή τα ίδια με το NH..

Ειχα δοκιμασει για αρκετες ωρες και σε αυτες τις ωρες ειχα 10+% stale. Τις επομενες ωρες με ethermine ειχα <1%.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ειχα δοκιμασει για αρκετες ωρες και σε αυτες τις ωρες ειχα 10+% stale. Τις επομενες ωρες με ethermine ειχα <1%.

Πιθανών να είχε κάποιο θέμα ο server τότε. Εγώ εδώ και μέρες έχω κάτω από 1% stales..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

@omitziz Συμπερασμα: Το 2miners τον πινει ασχημα. Δεν ξερω γιατι, αλλα τοσες μερες εχανα εκει. Μεσο ορο εβγαζα κανα 20-30% λιγοτερο eth/mh. Πχ τα μετρησα πριν κανα 2ωρο, το τελευταιο 24ωρο το 2miners μου εδωσε 0.000039eth/mh, στο flexpool εβγαζε 0.000059+ και στο ethermine 0.000050+

Don't do it. Ασε που χθες για ενα διαστημα 1 ωρας ειχα με το ζορι 2 shares, και ενω το καναμε και αλλοι report, ηταν "δικο μας" θεμα συμφωνα τον admin στο telegram. Και περα απο αυτο, καποια blocks που τα εβρισκε με μεγαλο luck δεν μου εδινε τιποτα απο shares, ενω το avg το προηγουμενο διαστημα ηταν αρκετα αυξημενο.

Ξεκινησα flexpool πριν κανα 2ωρο. Φαινεται οκ μεχρι στιγμης. Θα δω τι θα μου δωσει στο επομενο 4ωρο

Εχω μείνει ethermine γιατί δουλεύω 18ωρα για την κανονική μου δουλειά :)  μέσο όρο στο 5ημερο που δίνει τα ιδια με πριν σε ETH/24h πλέον με αυξητικές τάσεις οπότε δεν κουνιέμαι. Μου έκατσε και το trade οπότε έβγαλα και 0.7ETH σε 3 μέρες. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...