Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Vsrs7 είπε

Την τελευταία

έχω το ίδιο θέμα με 20.00 κ 20.10, μου κλεινει κ την οθόνη 🙄

σε προηγουμενες εκδόσεις ετρεχε μερες χωρις ρησταρτς

να φταινε οι τελευταίοι nvidia drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ο 24ωρο στο flexpool. Για να δω τα δικα σας eth/mh στο nicehash 😈

Συνολικα σε αξια +$8 απο χθες στις 9. Η πρωτη στηλη δεν θα ξανα ανανεωθει μιας και δεν εχει νοημα αφου θελει ενα pplns pool κανα 2-3 ωρες μεχρι να ερθει στα ισια του.

image.png.8204084a8b55c7f568826c30ddada9a4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

1ο 24ωρο στο flexpool. Για να δω τα δικα σας eth/mh στο nicehash 😈

Συνολικα σε αξια +$8 απο χθες στις 9. Η πρωτη στηλη δεν θα ξανα ανανεωθει μιας και δεν εχει νοημα αφου θελει ενα pplns pool κανα 2-3 ωρες μεχρι να ερθει στα ισια του.

image.png.8204084a8b55c7f568826c30ddada9a4.png

Στο payout να δεις πόσα θα σου δωσει στο πορτοφόλι μετά τα transactions fees.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, batigoal83 είπε

Στο payout να δεις πόσα θα σου δωσει στο πορτοφόλι μετά τα transactions fees.

Απο οσο εχω ψαξει, με payout 0.07 και 60 gas ειμαι πολυ χαμηλα (τυπου 1-2 usd). Ακομα και ετσι, με καρασυμφερει. 😉

Και πιο συγκεκριμενα, με 60 gas limit, χανω 0.0013 eth (στα 120 βγαινει 0.0026), με τα eth fees να μενουν σταθερα χωρις να επηρεαζονται απο οποιοδηποτε οριο στο payout. Στο 2miners θα ειχα σημερα μαλλον 0.00210, στο ethermine θα ειχα 0.00293 (με βαση το eth per mh/s καποιων addresses στην αρχικη του και επειτα x60 (το δικο μου hashrate)). Οποτε ηδη εβγαλα τα fees της επομενη συναλλαγης με αυτο το gas limit

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? 

Θελω να φτιαξω ενα mining rig στο υπόγειο με 4 καρτουλες. Το υπόγειο μου όμως έχει πολύ σκόνη. Ειναι σαν οικοδομή δεν εχει σοβα κτλ. Οπότε δε ξέρω τι να κανω για να προστατέψω της κάρτες γραφικών απο την σκόνη. 

Σκέφτομαι να της βαλω όρθιες στο πάτωμα, δε νομίζω να υπάρχει κουτί που να της περνει και της 4, και σκέφτομαι να φτιάξω κατι σαν καπακι που θα βαζω απο πανω με υλικό που κρατα την σκονη και να το καθαρίζω μονο αυτό. 

Εχει φτιάξει ποτε κανεις κατι τέτοιο προστατευτικο που λεω εγω σαν κουτι/καπακι που μπαίνει απο πανω να με βοηθήσει πως να το φτιαξω? Υπάρχει κανας αλλος τροπος να μου προτείνετε να βαλω τις καρτουλες και να προστατευονται απο την σκόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SabotazNic είπε

1ο 24ωρο στο flexpool. Για να δω τα δικα σας eth/mh στο nicehash 😈

Συνολικα σε αξια +$8 απο χθες στις 9. Η πρωτη στηλη δεν θα ξανα ανανεωθει μιας και δεν εχει νοημα αφου θελει ενα pplns pool κανα 2-3 ωρες μεχρι να ερθει στα ισια του.

image.png.8204084a8b55c7f568826c30ddada9a4.png

59.5 mh/s βγαζει η καρτα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2021 στις 6:29 ΜΜ, Lazostat είπε

Έχω μια 2070s εδώ και ένα χρόνο και δεν την έχω ζορίσει καθόλου. Μόνο λίγο lol και παλιά παιχνίδια του 90. Θα μου πείτε γιατί την πήρα. Ούτε και εγώ ξέρω.. 

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν αξίζει να ασχοληθώ με το mining. 

Ερωτήσεις

 

1. Θα πρέπει να αλλάξω firmware και να παίζω με τις τάσεις; Αν θέλω να παίζω και παιχνίδια θα πρέπει να επαναφέρω τις αλλαγές;

 

2. Θέλει η κάρτα να τρέχει non stop  ; Σκέφτομαι να την χρησιμοποιώ μόνο το βράδυ που έχω νυχτερινό ρεύμα 

 

3. Μακροπρόθεσμα μειώνεται η απόδοση της;

 

4. Ποια κρυπτονομισματα είναι τα καλύτερα για εξόρυξη με  gpu; Φαντάζομαι αυτά που έχουν μικρό supply και έχουν αποκλείσει την μέθοδο asic; Κάτι για montero, raven και eth διαβάζω. Αλλά θα με ενδιέφεραν και τα BTT, Nano, VET.

 

5. Ο brave browser σου δίνει δυνατότητα να πάρεις BAT εάν βλέπεις διαφημίσεις. Αξίζει ή όχι;

Καποιος γνωστης να βοηθησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, snips είπε

 Αν συνδεσεις binance ETH address στο Herominers pool που έχει 0.9 %pool fee, το ελάχιστο ποσό για payment που είναι 0.01 ΕΤΗ, πόσο θα φανεί στο Binance? 

Παίδες πείτε λίγο τι παίζει με τα fees. Μην φάμε τζάμπα τη βδομάδα και δεν δούμε τίποτα στο τέλος.

Κάθε εβδομάδα θέλω να βγάζω ότι μάζεψα. Minimum payout είναι 0.01 eth. Την εβδομάδα υπολογίζω 0.0195 eth με σταθερό hashrate. Από αυτά, πόσα μεταφέρονται στο πορτοφόλι τελικά;

 

Επεξ/σία από snips
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...