Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

 

nicehash είμαι με nbminer

Ναι οκ, επειδη φιλος minαρει με trm σε ethermine, του εβγαζε αγνωστη καρτα γραφικων και ειχε ηδη βγει update που να το διορθωνει

34 λεπτά πριν, Arkin είπε

GminerCuda 9 ειναι η λυση στο προβλημα με amd στους 21.4.1. Nbminer βγαζει bench αλλα βγαζει dag failed οπως ανεφερε ο φιλος greekfragma και ο teamredminer δεν βγαζει καν benchmark. Με GminerCuda 9 oλα φαινεται να δουλευουν σωστα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

GminerCuda 9 ειναι η λυση στο προβλημα με amd στους 21.4.1. Nbminer βγαζει bench αλλα βγαζει dag failed οπως ανεφερε ο φιλος greekfragma και ο teamredminer δεν βγαζει καν benchmark. Με GminerCuda 9 oλα φαινεται να δουλευουν σωστα

 

Screenshot_1.png

 

μόλις γύρισα και γω σε gminer Cuda9+. Το 1% fee του Nbminer σε σχέση με το 0.65% του gminer Cuda9+ μου τη βίδωσε. Άσε που νομίζω οτι ο αλγόριθμος είναι και καλύτερος. Έχω +0.15Μh/s παραπάνω με -5watts.

Έχω πιάσει efficiency 535+

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ψιλο τραγικο το  flexpool ταλαιπωρια για να βρει blocks ,pps ρε μονο 😛

 

Ναι δεν ξερω τι φαση. Προχθες αυξησαν και το οριο στο gas limit, στα 15mil 

@omitziz εχει να κανει κατι αυτο? Στο etherscan βλεπω βεβαια ολα τα pool το εχουν στο 15mil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Γιατί δεν έρχεσαι ethermine???

δινει παραπανω? δεν εχει μεινει πια κανενας  εκει απο τους δικους μου να συγκρινω ,εχουν παει ολοι nicehash. θα γυρισω παλι nicehash μολις συμπληρωσω ,τερμα τα τεστ ,πισω στην σταθεροτητα.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^^

τέτΧιος είσαι και συ

 

 

Bored Quarantine GIF by healthybud

 

@akoinonitos

καμ του δε νταρκ σαηντ νισ-χας. γουη χαβ κουκις!

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2021 στις 1:38 ΜΜ, Vsrs7 είπε

@Arkin

Όταν μας ανοίξουν με το καλό, θα τα αφήσεις να φαρμαρουν;

@amakrypat

Σαφως ήδη έχω φτιάξει ένα αρχείο batch που όταν ο χρήστης θα μπαίνει θα κάνει shutdown το πρόγραμμα και οταν θα εινσι  standby θα κάνουν mining κανονικα ..

Εδώ έκανα ριζική αναδιάρθρωση  format και από την αρχή και το έκανα σε έναν έναν για να μην χάσω hashrate. 

Μόλις τώρα, amakrypat είπε

Σαφως ήδη έχω φτιάξει ένα αρχείο batch που όταν ο χρήστης θα μπαίνει θα κάνει shutdown το πρόγραμμα και οταν θα εινσι  standby θα κάνουν mining κανονικα ..

Εδώ έκανα ριζική αναδιάρθρωση  format και από την αρχή και το έκανα σε έναν έναν για να μην χάσω hashrate. 

Οι θερμοκρασίες στην κάρτα είναι μια χαρά. 

Ασε που έχω δει και τα άλλα νετ να έχουν ανοιχτούς υπολογιστές. 

Που σημαίνει ότι κάνουν το ίδιο. Απλά το ξεκίνησα ποιο νωρίς  :)))

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

 

Ναι θα πεθάνει η κάρτα, οι μνήμες βασικα, στις 3000 ειναι συχνό φαινόμενο να ξεραίνονται τα pads οπότε αγόρασε pads (κάτι καλό πχ thermal grizzly μην τσιγκουνευτείς) δεν θυμάμαι πάχος απο έξω νομίζω 1mm αλλά καλύτερα googλαρε. 

 

Απο εκεί και πέρα μέχρι να τα αλλάξεις ανέβασε λίγο τα fans ή κατέβασε λίγο την συχνότητα στην μνήμη. 

 

Θα σταματήσει αλλά δεν ξέρουμε ακριβώς πότε σίγουρα μετά το 21 κάποιοι λένε μετά το 22

Απο εκει και πέρα θα γίνει μια αλλαγή τον Ιούνιο που θα αλλάξει κάποια πράματα που έχουν σχέση με το πως πληρώνεται το pool (και κατα συνέπεια οι miners) και έχει γίνει λίγο πανικός αλλά χωρίς λόγο κατα την ταπεινή μου άποψη γιατί δεν θα κοπούν τα rewards όπως πολλοί φοβούνται απλά θα μεγαλώσει το MEV και θα κοπεί (ένα ποσοστό μόνο) απο το gass που θα μειώσει λίγο τον πληθωρισμό στο ETH που θα έχει κατα πάσα πιθανότητα θετικό αντίκρισμα στην αξία του οπότε και μικρότερα να ειναι τα rewards θα έχει μεγαλύτερη αξία το ETH. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Επειδή ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ τί είναι τα pads (π.χ. Thermal grizzly) μπορείς να μου δωσεις 1 - 2 πληροφορίες;

Εκ των προτέρων σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kstab είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Επειδή ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ τί είναι τα pads (π.χ. Thermal grizzly) μπορείς να μου δωσεις 1 - 2 πληροφορίες;

Εκ των προτέρων σε ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, amakrypat είπε

Σαφως ήδη έχω φτιάξει ένα αρχείο batch που όταν ο χρήστης θα μπαίνει θα κάνει shutdown το πρόγραμμα και οταν θα εινσι  standby θα κάνουν mining κανονικα ..

Εδώ έκανα ριζική αναδιάρθρωση  format και από την αρχή και το έκανα σε έναν έναν για να μην χάσω hashrate. 

Ethermine είσαι;

Η nicehash?

Τις ρυθμίσεις στο afterburner, πώς θα τις αλλάζεις; Χειροκίνητα;

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2021 στις 7:14 ΜΜ, kkatzos είπε

Εννοείται πρέπει να ανησυχείς. Τώρα που θα πάρουν την ανηφόρα οι θερμοκρασίες...

Και οι 110C φαντάζομαι είναι σε throttled κατάσταση.

Τι υλοποίηση είναι;

Gigabyte GeForce RTX 3090 24GB Gaming OC

 

Τωρα τη δουλευω συνεχεια σε GPU 47 C και Memory temp 96-98 C

Ναι αυτες οι τιμες ειναι σε 100% GPU use.

 

Καλυτερες δεν ειναι απο το 110 C ;;;

1 λεπτό πριν, makhno21 είπε

 

Υπόχρεος!!!

 

Ετσι όμως δεν χάνω την εγγύηση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Ethermine είσαι;

Η nicehash?

Τις ρυθμίσεις στο afterburner, πώς θα τις αλλάζεις; Χειροκίνητα;

Αν πας μεσω ethermine και trx, μπορεις να βαλεις ρυθμισεις μεσα στο ιδιο bat αρχειο πλεον. Και ενα απλο batch φανταζομαι για οταν πχ ξεκλειδωνει ο υπολογιστης για χρηση απο πελατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...