Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

δηλαδή εάν έχω 70 βαθμούς hot spot σημαίνει 100 βαθμούς Κελσίου vram?

Περίπου ναι, ίσως και πιο λίγο. Από 85-95 μπορεί και 100

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Σαν νέος στο άθλημα αυτό σκέφτηκα στην αρχή αλλά διαβάζοντας εδω ειδα άτομα που το πανε τέρμα σε όλα και λέω μα γιατί έτσι αυτοί?!  Αύριο το πρωι θα τα κατεβάσω ολα γιατί Κύπρο που είμαι από αύριο έρχεται καύσωνας.

 

Edit: hot spot ειναι το juction temp που βλέπω?

Όχι .πχ η 3070 δεν έχουν σενσορα στην μνήμη όπως άλλες.αλλα γενικά ναι υπολόγισε 20+ από το πιο ζεστό σημείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Όχι .πχ η 3070 δεν έχουν σενσορα στην μνήμη όπως άλλες.αλλα γενικά ναι υπολόγισε 20+ από το πιο ζεστό σημείο..

Εάν εσυ έχεις 3070 τι κάνεις για τα temps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lazostat είπε

Ανταλλακτηριο κανενα, και πορτοφολι το Kalium. Το καλο ειναι οτι βοηθας και την επιστημη παραλληλα, ενω με τα BTC και ETH παει τζαμπα το ρευμα.

Πιστευω θα μπει και σε μεγαλυτερα ανταλλακτηρια καποια στιγμη.Πριν λιγες ημερες μπηκε και στο CoinEx που ειναι σχετικα μεγαλο, σε σχεση με αυτα που ηταν πριν. Θα δειξει.

 

Γενικα εσας τα μηχανηματα με μια καρτα γραφικων, στις ποσες Kwh τρεχουν;

εμένα προσωπικα, με κλειστή οθόνη 120-122W, που τα βλέπω στην οθόνη του APC UPS line interactive που εχω.

1660 τι, με τις κλασσικες ρυθμίσεις, Ryzen 5 3600, 16GB ram, SSD m2, 2 HDD, συν μοντεμ ρουτερ, 2ο ρουτερ, ενισχυτη σήματος κινητής, ηχεία

Θα ηταν τέλεια αν ειχα αλλη μια 1660... τι 120 βατ, τι 190-200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Εάν εσυ έχεις 3070 τι κάνεις για τα temps?

Δεν καταλαβαίνω το ερώτημα...αέρα τους κάνω αχααχχααχα .σταθερά εδώ είμαι σε θερμοκρασία.ανα ανέβουν σε λίγες μέρες καλό μπορεί να κατεβάσω λίγο τις μνήμες

Screenshot_2021-04-30-21-32-44-880_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2021-04-30-21-32-39-770_com.miui.gallery.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, danaos7 είπε

Δεν καταλαβαίνω το ερώτημα...αέρα τους κάνω αχααχχααχα .σταθερά εδώ είμαι σε θερμοκρασία.ανα ανέβουν σε λίγες μέρες καλό μπορεί να κατεβάσω λίγο τις μνήμες

Screenshot_2021-04-30-21-32-44-880_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2021-04-30-21-32-39-770_com.miui.gallery.jpg

Τότε κάτι κάνω λάθος.

16198124268658705920430945257243.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Τότε κάτι κάνω λάθος.

16198124268658705920430945257243.jpg

Για κοτσαρε λίγο το core clock στο μηδέν και θα είσαι μπόμπα.επισης για να έχεις τέτοια κατάλωση έχει πειραξει το curve editor που κόβει και λίγο από εκεί. Λογικά.καντα όλα στοκ μνήμη 1450 και ρεύματα στο 45 με 50 πειραματισου λίγο.Μην ξεχνάς εγώ αεριζω μία σε ολόκληρο pc.Εσυ  με 6.

Screenshot_2021-05-01-01-49-56-613_com.miui.gallery.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

δηλαδή εάν έχω 70 βαθμούς hot spot σημαίνει 100 βαθμούς Κελσίου vram?

Κατέβασε το hwinfo θα σου πει πόσο έχεις ακριβώς σε κάθε εξάρτημα που έχει αισθητήρες (όπως η vram) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Κατέβασε το hwinfo θα σου πει πόσο έχεις ακριβώς σε κάθε εξάρτημα που έχει αισθητήρες (όπως η vram) 

Το έχω το πρόγραμμα αλλά οι 3070 δεν έχουν σενσορ για vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DimitrisJimmys είπε

Το έχω το πρόγραμμα αλλά οι 3070 δεν έχουν σενσορ για vram.

Δεν έχουν σένσορ γιατί δεν έχουν θέμα με τα temps, πρόβλημα υπάρχει σε 3080 και 3090. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν έχουν σένσορ γιατί δεν έχουν θέμα με τα temps, πρόβλημα υπάρχει σε 3080 και 3090. 

Καλά, αν μιλάμε για καμιά Gigabyte μην είσαι τόσο σίγουρος.

Βάζουν τόσο καλής ποιότητας 😂  thermal pads με τόσο προσεκτική εφαρμογή που ακόμα και GT610 μπορεί να κάνει thermal throttle.

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Johnnys20 είπε

Και εμένα με τους νέους drivers παίζουν 5% κάτω στα hasrate δεν ξέρω γιατί reported έχω 307 κ average στα 295-300 μαχ

NVIDIA put DCH drivers inside their default driver download. You have to download drivers here: https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx and choose the STANDARD version of the drivers.
Personally, I have seen message when I have installed the “studio” drivers verses the “gaming” drivers. In my case, the studio drivers are producing more hash than the gaming driver on my 2080ti’s but the gaming driver does better on the 1080ti’s. Just experiment between the two and see how’s your benchmarks go.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...