Προς το περιεχόμενο

Το Twitter απενεργοποίησε μόνιμα τον προσωπικό λογαριασμό του Trump


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, konomi21 είπε

Γιατί αν θες να κάνεις πραξικόπημα το αναφέρεις στα social media και στις συνεντεύξεις ένα μήνα πριν. Το ξέρει δηλαδή και η κουτση Μαρία το τι θα γίνει στις 6 Ιανουαρίου. Όλοι το ήξεραν τουλάχιστον στον Αμερική εδώ και μέρες το πρόκειται να γίνει.Δεν ειμαι υποστηρικτής κανενός αλλά ξέρω πως είναι παιδικό το να μιλάμε για πραξικόπημα. Αλλά σκοπιμότητες είχε το συγκεκριμένο γεγονός.

Διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι η σκέψη σου είναι "αν είχα σκοπό το α, εγώ και κάθε σοβαρός άνθρωπος θα κάναμε το χ, άρα αφού ο Τραμπ έκανε το ψ σίγουρα δεν είχε σκοπό το α". Αυτό δεν ισχύει ούτε για το νόμο, ούτε για τον Τραμπ. Είναι ένας πολύ χαμηλού iq άνθρωπος, ο οποίος πίστεψε ότι οι αυλοκόλακες που έτρεχαν να κάνουν ότι ήθελε όσο είχε εξουσία το έκαναν γιατί τον εκτιμούσαν πραγματικά και θα έμεναν μαζί του και τώρα που την έχασε. Δεν χρειάζεται να αποκρυπτογραφήσουμε σκοπιμότητες και κρυφές ατζεντες. Ο άνθρωπος ανοιχτά είπε τι ήθελε από τον κόσμο, να ανατρέψει το αποτέλεσμα των εκλογών, και το είπε πάνω από μία φορές σε όλους τους τόνους. Γιατί δεν ξεσηκώθηκε από την αρχή το σύμπαν όπως έγινε τώρα; Ε, έχει και ένα ιστορικό να λέει μλκιες και κανείς να μην ασχολείται. Με 5 νεκρούς όμως και την ξεφτίλα των ΗΠΑ ανά την υφήλιο αποφάσισαν να ασχοληθούν.

Επεξ/σία από anonymous999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, anonymous999 είπε

Ρωσική βοήθεια (μέσα έχει λινκ επιτροπής κογκρέσου)(παρεπιπτόντως στην έρευνα ο Τραμπ "αθωώθηκε" γιατί δήθεν δεν γνωριζε, όχι ότι δεν υπήρξε ρωσικός δάκτυλος προς όφελος του)

Χλωρίνη: δες το βίντεο, λέει καθαρά "by injection". Και τελείως τυχαία εκτοξεύτηκαν οι δηλητηριάσεις από καθαριστικά αμέσως μετά

Σε μία εκλογική διαδικασία που ξοδεύονται δις δολάρια απτα δύο κόμματα και τα πάντα μα πάντα είναι σχεδιασμένα μέχρι τη παραμικρή λεπτομέρεια μια μικρή διαφήμιση στον fb άλλαξε το εκλογικό αποτέλεσμα; Εντάξει δεν είναι και Ελλάδα που ο σοφός λαός αποφασίζει ανεπηρέαστος Αμερικανάκια είναι.

Για τη "χλωρίνη" οκ βρήκαν κάτι να πιαστούν για τη προπαγάνδα και το αναμασάτε όλοι λες και δεν υπάρχει άνθρωπος που έχει ένα λάθος στο λόγο του. Τα κρούσματα που "εκτοξεύθηκαν" σύμφωνα με ένα link σου ήταν +15 απο την αντίστοιχη χρονιά πέρυσι (σε μια χώρα 330.000.000) Σύμφωνα με το ίδιο link υπήρχε "εκτόξευση" 20% σε "έκθεση" σε καθαριστικά κτλ μια χρονιά που όλοι ανακαλύψαμε το dettol τα αντισηπτικά και τις μάσκες.

Αλλά εντάξει αν τα social media λένε πως οι Αμερικάνοι πίνουν σφηνάκια χλωρίνης εξαιτίας του Τραμπ έτσι θα είναι σας παρακαλώ μη μου κλείσετε τον λογαριασμό

Επεξ/σία από ObeyWario!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Σε μία εκλογική διαδικασία που ξοδεύονται δις δολάρια απτα δύο κόμματα και τα πάντα μα πάντα είναι σχεδιασμένα μέχρι τη παραμικρή λεπτομέρεια μια μικρή διαφήμιση στον fb άλλαξε το εκλογικό αποτέλεσμα; Εντάξει δεν είναι και Ελλάδα που ο σοφός λαός αποφασίζει ανεπηρέαστος Αμερικανάκια είναι.

Για τη "χλωρίνη" οκ βρήκαν κάτι να πιαστούν για τη προπαγάνδα και το αναμασάτε όλοι λες και δεν υπάρχει άνθρωπος που έχει ένα λάθος στο λόγο του. Τα κρούσματα που "εκτοξεύθηκαν" σύμφωνα με ένα link σου ήταν +15 απο την αντίστοιχη χρονιά πέρυσι (σε μια χώρα 330.000.000) Σύμφωνα με το ίδιο link υπήρχε "εκτόξευση" 20% σε "έκθεση" σε καθαριστικά κτλ μια χρονιά που όλοι ανακαλύψαμε το dettol τα αντισηπτικά και τις μάσκες.

Αλλά εντάξει αν τα social media λένε πως οι Αμερικάνοι πίνουν σφηνάκια χλωρίνης εξαιτίας του Τραμπ έτσι θα είναι σας παρακαλώ μη μου κλείσετε τον λογαριασμό

Σε τι διαφωνείς μαζί μου; Εγώ απάντησα ότι συνέβησαν στο "δεν συνέβησαν", εσύ απαντάς "συνέβησαν αλλά έλα μωρέ, και τι έγινε". Τελείως αλλη κουβέντα το ένα με το άλλο. Χαίρομαι που συμφωνούμε τουλάχιστον στα γεγονότα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απανωτά τα χτυπήματα 

https://news.sky.com/story/donald-trump-pga-championship-will-no-longer-take-place-at-presidents-golf-course-12184866

Trump golf course stripped of 2022 PGA Championship by tournament organisers

The PGA of America votes to change the location of the major less than a week after Mr Trump's supporters stormed the Capitol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...