Προς το περιεχόμενο

Γενική διαμαρτυρία προς το E-shop.gr


chrisSerres

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, ntopas είπε

Εγώ παρέλαβα, σχετικά γρήγορα.

Αλλά, θεωρώ ΑΘΛΙΌΤΗΤΑ να μπορεί ΜΌΝΟ το συγκεκριμένο μαγαζί να πουλάει με παραλαβή από το κατάστημα το διάστημα με τις μεγαλύτερες πωλήσεις, όταν πολλά άλλα μικρότερα μαγαζιά, υποχρεώθηκαν να μην μπορούν να δουλέψουν.

Όλοι ξέρουμε που οφείλεται αυτό...

3 παραγγελίες έκανα μέσα στον Δεκέμβρη και αλλη μια τον Γενάρη και παρέλαβα από το point της καλλιθεας σε 1-2 εργάσιμες.Αλλά αυτό που λες έχει μια βάση.

Ειδικά στο eshop γινεται χαμος. 20-30 άτομα απέξω , 2-2 μπαίνουν μέσα . Το θέμα όπως λες ειναι οτι κάτι παρόμοιο δεν γίνεται στα μικρά eshops . Ολα γράφουν ότι η έδρα δεν ειναι επισκέψιμη από πελάτες, αποστολή με κούριερ μόνο, παραλαβή απέξω ειδικά στο clickaway...

Στο μικρό μαγαζί δεν θα βρεις ουρα 20 και 30 ατόμων .. Με λίγα λόγια ο κορωνοιος δεν κολλάει στα eshop points αλλά στα μικρά eshops Και στα μαγαζιά που κλείσανε κατά καιρούς και μαμηθηκε ολο το λιανεμπόριο...

Ειναι ντροπή τώρα που το σκέφτομαι. Αφήνουν τους μεγάλους να κάνουν την δουλειά τους και ωθούν τα μικρά μαγαζιά στο κλείσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ntopas είπε

Εγώ παρέλαβα, σχετικά γρήγορα.

Αλλά, θεωρώ ΑΘΛΙΌΤΗΤΑ να μπορεί ΜΌΝΟ το συγκεκριμένο μαγαζί να πουλάει με παραλαβή από το κατάστημα το διάστημα με τις μεγαλύτερες πωλήσεις, όταν πολλά άλλα μικρότερα μαγαζιά, υποχρεώθηκαν να μην μπορούν να δουλέψουν.

Όλοι ξέρουμε που οφείλεται αυτό...

Βασικά επειδή δεν το ξέρουμε όλοι, μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει δικια του μεταφορική και τα εσηοπ ποιοντ λειτουργούν ωσ σημεια παραλαβης οπως τα κουριερ χωρις φυσικα να εινα κουριερ.

Εκει ειναι το παραθυρακι.

Φυσικα δεν φταίει το εσοπ αλλα το κράτος που επιτρέπει τον  αθέμιτο ανταγωνισμο. Σε κάλυψα ?

Έχοντας λοιπον δικια του μεταφορικη και ανοιχτα σημεια παραλαβής ειναι προφανες οτι το μπαχαλο ειναι  διαχρονικό και οχι λογο της επικαιρότητας.

Αλλωστε στο πρωτο λοκνταουν τα ειχαν παει άψογα οταν ολοι οι αλλοι βουλιάζανε .

 

Επεξ/σία από SPYRER_007
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε εσύ να τους τηλεφωνήσεις;

Σου απαντα αγγλικά μηχανική φωνή  τηλεφωνητή και εκεί που σου λεει εχεις σειρα 40  και πρέπει να περιμένεις 25 λεπτά ξαφνικα σε παει στη θέση 40 πάι μετά απο  μισή ώρα αναμονής κ.ο.κ.

Το ειρωνικο  δε είναι ότι ενδιάμεσα βγαίνει άλλη ηχογτραφημένη εκφώνηση και λεει καλύτερα να στείλετε  mail στο sales.....

Στειλε και αν  σου απαντήσουν έλα να σου χαρίσω το εκτυπωτικο που παράγγειλα πριν τα Χριστούγεννα και ακόμη το περιμένω,εκτός Αθήνας έτσι γιατι αν  ήμουν Αθήνα θα εύρισκα τρόπο να το πάρω αλλά πως να ταξιδέψω περνώντας από 4 Νομούς;

Μηπως  θυμάστε τι συνέβη  πριν μερικά χρόνια;

https://tinyurl.com/yy7pg6a3

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εινα προφανές οτι δεν θελουν να παραδωσουν στα λεφτα που την εδωσαν.

Οθονη ΑΟC  .Αλλα και εγω θα το τραβηξω μεχρι να μου δωσουν αλλη ισων δυνατοτήτων στην ιδια τιμη.Οθονη εχω δεν βιαζομαι καθολου .Το προβλημα ειναι οτι δεν απαντανε στα μαιλ για να εχω δεδομενα να αρχισω την καταγγελεια.

Ειμαι πελατης χρονια.Αγοραζα παντα προιοντα με αμεση διαθεσημοτητα και πληρωνα σε εισοπ ποιντ γιατι με βολεύε .Ποτε δεν με καθυστερησαν πανω απο 3-4 μερες.

Αυτη την φορα ειναι λαδια για αυτο διαμαρτύρομαι .Δυο μηνες δεν εχει να παραδώσει ο προμηθευτής .

Έλεος................

Μου το χαν ξανακανει με ενα CD του μπατφιεντ 3 που το εβγαλαν προσφορα και περίμενα ενα μηνα γιατι ταχα δεν υπήρχε διαθεσιμότητα.ΔΕν ακυρωσα.Στο μηνα πανω το βλεπω παλι διαθεσιμο για πωληση κανα  20 παραπανω .Κανω και δευτερη παραγγελεια και σε δυο μέρες μου στελνουν να παραλαβω.Φυσικα καταλαβαίνεις τι εγινε οταν πηγα εκει.........

Το οτι εχω 20 παραγγέλλει ες  ενταξει δεν σημαίνει οτι θα ανεχτω την οποια ατασθαλία απο μέρους τους.Ποσο μαλλον οταν κατε με η ολη ανοργανωσιά που επικρατει αυτη την στιγμη στο μαγαζί δεν ειναι μονο λογο  κορονοιου.

Δηλαδη τι νομιζουν καποιοι εδω μεσα ,Οτι δεν εχω αλλα βασανα στη ζωη μου και ειπα να κυνηγήσω το μαγαζι για να περναω την ωρα μου.

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Εινα προφανές οτι δεν θελουν να παραδωσουν στα λεφτα που την εδωσαν.

Οθονη ΑΟC  .Αλλα και εγω θα το τραβηξω μεχρι να μου δωσουν αλλη ισων δυνατοτήτων στην ιδια τιμη.Οθονη εχω δεν βιαζομαι καθολου .Το προβλημα ειναι οτι δεν απαντανε στα μαιλ για να εχω δεδομενα να αρχισω την καταγγελεια.

Ειμαι πελατης χρονια.Αγοραζα παντα προιοντα με αμεση διαθεσημοτητα και πληρωνα σε εισοπ ποιντ γιατι με βολεύε .Ποτε δεν με καθυστερησαν πανω απο 3-4 μερες.

Αυτη την φορα ειναι λαδια για αυτο διαμαρτύρομαι .Δυο μηνες δεν εχει να παραδώσει ο προμηθευτής .

Έλεος................

Μου το χαν ξανακανει με ενα CD του μπατφιεντ 3 που το εβγαλαν προσφορα και περίμενα ενα μηνα γιατι ταχα δεν υπήρχε διαθεσιμότητα.ΔΕν ακυρωσα.Στο μηνα πανω το βλεπω παλι διαθεσιμο για πωληση κανα  20 παραπανω .Κανω και δευτερη παραγγελεια και σε δυο μέρες μου στελνουν να παραλαβω.Φυσικα καταλαβαίνεις τι εγινε οταν πηγα εκει.........

Το οτι εχω 20 παραγγέλλει ες  ενταξει δεν σημαίνει οτι θα ανεχτω την οποια ατασθαλία απο μέρους τους.Ποσο μαλλον οταν κατε με η ολη ανοργανωσιά που επικρατει αυτη την στιγμη στο μαγαζί δεν ειναι μονο λογο  κορονοιου.

Δηλαδη τι νομιζουν καποιοι εδω μεσα ,Οτι δεν εχω αλλα βασανα στη ζωη μου και ειπα να κυνηγήσω το μαγαζι για να περναω την ωρα μου.

Τα βλέπεις....? 🙂

Πάλι καλά μίλησες ξεκάθαρα για την ένταση σου.

Όπως και να έχει έχουν κάθε τρόπο όλες οι επιχειρήσεις να ακυρώσουν με πρόφαση την μη παράδοση από προμηθευτές. Και ας μην ισχύει....

Συνήθως πάντως σε μεγάλες προσφορές τιμών παίρνουν καλές τιμές με προϋπόθεση ότι θα κάνουν Χ αριθμό τεμαχίων παραγγελία, στον προμηθευτή.

Σίγουρα αυτό ως καταναλωτής δεν σε αφορά και κανέναν μας...

Ευελπιστώ να παραλάβεις.

Θα σου πρότεινα πάντως να κοιτάξεις και την σοσιαλ μεριά ως επικοινωνία, αν το προϊόν δείχνει πως είναι εν αναμονή και όχι εξαντλημένο....

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Εινα προφανές οτι δεν θελουν να παραδωσουν στα λεφτα που την εδωσαν.

Οθονη ΑΟC  .Αλλα και εγω θα το τραβηξω μεχρι να μου δωσουν αλλη ισων δυνατοτήτων στην ιδια τιμη.Οθονη εχω δεν βιαζομαι καθολου .Το προβλημα ειναι οτι δεν απαντανε στα μαιλ για να εχω δεδομενα να αρχισω την καταγγελεια.

Ειμαι πελατης χρονια.Αγοραζα παντα προιοντα με αμεση διαθεσημοτητα και πληρωνα σε εισοπ ποιντ γιατι με βολεύε .Ποτε δεν με καθυστερησαν πανω απο 3-4 μερες.

Αυτη την φορα ειναι λαδια για αυτο διαμαρτύρομαι .Δυο μηνες δεν εχει να παραδώσει ο προμηθευτής .

Έλεος................

Μου το χαν ξανακανει με ενα CD του μπατφιεντ 3 που το εβγαλαν προσφορα και περίμενα ενα μηνα γιατι ταχα δεν υπήρχε διαθεσιμότητα.ΔΕν ακυρωσα.Στο μηνα πανω το βλεπω παλι διαθεσιμο για πωληση κανα  20 παραπανω .Κανω και δευτερη παραγγελεια και σε δυο μέρες μου στελνουν να παραλαβω.Φυσικα καταλαβαίνεις τι εγινε οταν πηγα εκει.........

Το οτι εχω 20 παραγγέλλει ες  ενταξει δεν σημαίνει οτι θα ανεχτω την οποια ατασθαλία απο μέρους τους.Ποσο μαλλον οταν κατε με η ολη ανοργανωσιά που επικρατει αυτη την στιγμη στο μαγαζί δεν ειναι μονο λογο  κορονοιου.

Δηλαδη τι νομιζουν καποιοι εδω μεσα ,Οτι δεν εχω αλλα βασανα στη ζωη μου και ειπα να κυνηγήσω το μαγαζι για να περναω την ωρα μου.

Δηλαδή έκανες παραγγελία BF μια οθόνη AOC  που ήταν σε προσφορά , την έχεις πληρώσει και δεν σου την έχουν φέρει ακόμα; Και έχεις επικοινωνήσει μαζί τους και σου είπαν , δεν την έχει ο προμηθευτής; Και επι δύο μήνες γίνεται αυτό; 
Αν ναι, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο για να τους κάνεις καταγγελία. 
Πάλι όμως κάτι δεν κολλάει ρε φίλε.
Από τον τρόπο που γράφεις, αν είχες πάτημα, θα την είχες κάνει ήδη την καταγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι  η λύση είναι απλή απλά κοστίζει λίγο.

Να προσλάβουν 5-10  παιδιά ,άσε που μπορει να έχουν σε αναστολή ένα μεγάλο αριθμο εργαζομένων τους αλλα να δουλεύουν κανονικά. Δεν το  ξέρω αλλά και δεν το αποκλείω.

Αλλά κοντζαμ ΑΕ με τεράστιο τζίρο δεν  αντιλαμβάνονται ότι αφου αυξήθηκε η δουλειά να ατυξήσουν και το προσωπικο τους και να μην υπάρχουν παράπονα. Άλλωστε όπως διάβασα οταν  ειχαν κρίση και υπήχθηκαν στον ευεργετικό Νόμο,εμεις πληρώσαμε το κούρεμα των χρεών τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απαντανε στα μαιλ και πανω απο μιση ωρα στην αναμονη για να ακούσεις αοριστίες καθε φορα και διαφορετικες.Θα την βρω την ακρη όμως να εισαι σιγουρος.Απλα δεν μπορει να διαμαρτυρεται καποιος και να τον βγαζουνε τρελο με απαντήσεις του τυπου κανε υπομονη.Οσο για τα τωρινά πρόβλημα και στην εποικοινωνια αλλα και στις παραδόσεις ειμα σιγουρος οτι εχουν βγαλει κοσμο σε αναστολη .Αυτα και τελος γιατι βαρεθηκα.....

3 λεπτά πριν, filip123go είπε

Δηλαδή έκανες παραγγελία BF μια οθόνη AOC  που ήταν σε προσφορά , την έχεις πληρώσει και δεν σου την έχουν φέρει ακόμα; Και έχεις επικοινωνήσει μαζί τους και σου είπαν , δεν την έχει ο προμηθευτής; Και επι δύο μήνες γίνεται αυτό; 
Αν ναι, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο για να τους κάνεις καταγγελία. 
Πάλι όμως κάτι δεν κολλάει ρε φίλε.
Από τον τρόπο που γράφεις, αν είχες πάτημα, θα την είχες κάνει ήδη την καταγγελία.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Δεν απαντανε στα μαιλ και πανω απο μιση ωρα στην αναμονη για να ακούσεις αοριστίες καθε φορα και διαφορετικες.Θα την βρω την ακρη όμως να εισαι σιγουρος.Απλα δεν μπορει να διαμαρτυρεται καποιος και να τον βγαζουνε τρελο με απαντήσεις του τυπου κανε υπομονη.Οσο για τα τωρινά πρόβλημα και στην εποικοινωνια αλλα και στις παραδόσεις ειμα σιγουρος οτι εχουν βγαλει κοσμο σε αναστολη .Αυτα και τελος γιατι βαρεθηκα.....

 

Εγώ δεν σου είπα να κάνεις υπομονή. Προσπαθώ να καταλάβω τι έχει γίνει. Υπομονή να κάνεις 3-4 μέρες παραπάνω. Όχι 2 μήνες.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα δεν ειναι να παρω τα λεφτα μου πισω.Αυτο ειναι ευκολο .Εγω θελω το προϊόν και εδω η καταγγέλλεια δεν βοηθαει .Σε παρακαλω όμως επειδη  βαρέθηκα αστο το θεμα και οταν εχω νεα θα τα ξαναπουμε.........

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2021 στις 4:38 ΜΜ, monoxromos είπε

Σέβομαι τις αρχές του  forum δεν ήξερα που έπρεπε να καταχωρισω την διαμαρτυρία μου για την ασέβεια του e-shop.gr προς τους πελάτες του.Οόμως βλέπω ότι παρόμοιες διαμαρτυρίες παίρνουν την μορφή χιονοστιβάδας.Αν ξέρει κανείς κάποιον υπεύθυνο της επιχείρησης ας του διαμηνύσει να απαντούν τουλάχιστον στα mails γιατι υπαρχει και η οδός της επίσημης καταγγελίας μέχρι και αγωγή.Ευχαριστώ για την κατανόηση σας.

που την ειδες τη χιονοστιφαδα ρε φιλε?

για δωσε στοιχεια.  

υ.γ.

και εγω 2 φορες μεσα στο δεκεμβριο παρελαβα σε 3-4 μερες

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δε μαζεύεστε όλοι όσοι έχετε θέμα να κάνετε επώνυμες καταγγελίες; Με το να γράφουμε σε ένα φόρουμ δεν κάνουμε διαμαρτυρία, απλά βγάζουμε το παράπονό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 80% των παραγκελειων που εχω κανει σε διαφορα μαγαζια απο τις 15/12 ως και σημερα εχει καθυστερησει τρομερα , για διαφορους λογους.. Απο καθυστερηση αποστολης εως κολημα σε ΕΛΤΑ η κουριερ,,

Εκτος των μεγαλων προβληματων απτην πλευρα των προμηθευτων, εκτος του υπερβολικου φορτου εργασιας λογω της καταστασης, αρχες του ετους εχουν και την καταγραφη των αποθηκων ,  αυτοτο σκεφτηκε κανεις?..

Παραγκελεια μου απο eshop 16/12 και αλλη μια στις 26/12 , και οι δυο σημερα εμφανησαν στο στατους οτι προωθουνται στο καταστημα παραλαβης.  

Δεδομενης της καταστασης δεν το θεωρω ουτε υπερβολικο ουτε οτι κατι γινεται εκτου πονηρου. Οποτε λιγη υπομονη παιδες..  σε καμια βδομαδα ολα θα στρωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/1/2021 στις 9:26 ΜΜ, monoxromos είπε

δώ ειναι Ελλάδα ,η χώρα που γέννησε την Δημοκρατία

Aλλα εξω κανει καριερα.

 

Προς ολους του κατατρεχαμενους και ταλαιπωρημενους πελατες του eshop

Δεν σας αρεσει; υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες. Και θα σας προλαβω λεγοντας, οτι τις μερες γιορτων παντα υπηρχαν καθυστερησεις. Ποσο μαλλον με Κοβιντ. 

Επεξ/σία από Loinen
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...